Grupa Budujemy Dom:
Magazyn ONLINE
Miesięcznik Budujemy Dom ONLINE
Wykup dostęp od 1 zł

Metody aplikacji gładzi szpachlowej “OMEGA Finish” - różne rozwiązania dla majsterkowiczów

Gładź szpachlowa “OMEGA Finish” to gotowa do użycia masa, idealna do wykonywania gładzi na powierzchni ścian i sufitów, szpachlowania płyt gipsowo-kartonowych, renowacji podłoży oraz uzupełniania niewielkich ubytków, pęknięć czy maskowania łbów wkrętów mocujących płyty.

Metody aplikacji gładzi szpachlowej “OMEGA Finish” - różne rozwiązania dla majsterkowiczów
Dolina Nidy Szpache, gładzie, tynki, kleje, grunty
www.dolina-nidy.com.pl
Dolina Nidy Szpache, gładzie, tynki, kleje, grunty
Dane kontaktowe:
41 357 81 00, 41 357 87 00, 0801 101 507
Leszcze 15, 28-400 Pińczów

PokażUkryj szczegółowe informacje o firmie

Różne metody aplikacji tej wyjątkowej spowodują, że Twoje prace będą łatwiejsze i bardziej efektywne.

Aplikacja ręczna

Metoda ta opiera się na tradycyjnym podejściu. Przy użyciu stalowej pacy nierdzewnej równomiernie nakładamy masę na powierzchnię, zapewniając idealne dociskanie do podłoża.

Aplikacja wałkiem

Specjalnie dedykowane wałki, wyposażone w runo typu scotch brite, są idealne do aplikacji gładzi. Przed rozpoczęciem pracy, dokładnie mieszamy masę i w razie potrzeby rozcieńczamy ją czystą wodą (maksymalnie 2%). Nakładamy równomierną warstwę, a następnie wygładzamy długą szpachlą ze stali nierdzewnej.

Aplikacja mechaniczna

Jeśli preferujesz bardziej zaawansowane podejście, rekomendujemy aplikację mechaniczną. Wymaga to odpowiednich urządzeń, takich jak agregaty szpachlarskie.

Ta metoda jest często stosowana przez fachowców pracujących na co dzień w budowlance. Pamiętaj, że maksymalna grubość nakładanej masy nie powinna być większa niż 3 mm.

Wskazówki dotyczące nakładania kolejnych warstw gładzi szpachlowej OMEGA Finish:

  • “Mokre na mokre” - kolejna warstwa może być nakładana na wcześniej związanej warstwie. Powierzchnia powinna być matowa i sucha w dotyku, co zazwyczaj następuje po około 1-2 godzinach od nałożenia (w temperaturze 20°C i 55% wilgotności).
  • “Mokre na suche”: Jeśli kolejna warstwa będzie aplikowana po stwardnieniu i wyschnięciu warstwy wcześniejszej, zalecamy zwilżenie powierzchni wodą.

źródło i zdjęcie: Dolina Nidy

opracowanie: Aleksander Rembisz

Autor
Aleksander Rembisz
Aleksander Rembisz

Ciągły kontakt z ludźmi to dla mnie prawdziwa przyjemność i naturalne środowisko pracy. Może właśnie dlatego w redakcji czuję się niczym ryba w wodzie. Moja przygoda z pracą w wydawnictwie i budowlaną prasą branżową zaczęła się całkiem niewinnie - ponad 20 lat temu - jeszcze na studiach. I tak oto inżynier budowlany został redaktorem. Początkowo zakres moich obowiązków obejmował przygotowanie do druku wydań branżowych, ale wraz z rozwojem mediów musiałem siłą rzeczy przebranżowić się na copywritera, moderatora forum branżowego i administratora profili redakcyjnych na platformach SM. Znajdziecie mnie na Facebook - Budomisja Złote Porady Budowlańców, Linkedin - Grupa Budujemy Dom, forum.budujemydom.pl, oraz ślad po mnie na portalach budujemydom.pl i budownictwob2b.pl.