Budujemy Dom
Wokół domu / Basen / Artykuły

Basen ogrodowy - zakup kontrolowany

Poszukiwany: basen ogrodowy do wkopania w ziemię z układem filtrującym. Orientacyjne wymiary: 9 × 3 i głębokość ok 1,5 m. Inwestycja nie może przekroczyć 30 000 zł.

Ewa i Paweł postanowili przed zagospodarowaniem ogrodu wyposażyć go w... basen. Założeniem było kupno basenu na tyle dużego, by można było w nim swobodnie pływać. Poszukiwania jak zwykle zaczęli od wypytywania znajomych. Niestety nikt z ich bliskich nie ma basenu. Przyszła więc pora na szukanie w Internecie. Tomek znalazł kilka firm sprzedających baseny. Do sześciu z nich wysłał prośby o przysłanie propozycji z wyceną. Po kilku dniach otrzymał cztery oferty cenowe. Porównał je i wybrał wycenę zaproponowaną przez firmę .

Firma ta zaoferowała basen o nazwie Sardegna, do całkowitego zagłębienia w ziemi. Wymiary 9,40 × 3,30 × 1,5 m, czyli zbliżone do zakładanych. Pojemność niecki wynosi ok. 42 m³.

Dane dotyczące basenu

Niecka basenu wykonana jest z wieloskładnikowych żywic, włókien, mat oraz żelbetu, natomiast do wykończenia uzbrojenia zastosowano twarde oraz odporne na zarysowania i promieniowanie UV tworzywo sztuczne ABS. W zestawie znalazł się także skimmer, dwie ścienne dysze napływowe, lampa podwodna z transformatorem oraz puszka połączeniowa.

Przy zakupie basenów bardzo ważną rzeczą jest dopasowanie odpowiedniego zestawu filtracyjnego. Woda w basenie powinna odpowiadać wymaganiom stawianym wodzie pitnej. By spełniała te warunki, musi być w sposób ciągły poddawana uzdatnianiu mechanicznemu i chemicznemu. Do basenu Sardegna firma zaproponowała filtr piaskowy Vulcano ze złożem oraz zaworem sześciopozycyjnym, pompę filtrującą oraz elektrochemiczny układ sterowania. Firma zapewniła także akcesoria: folię solaryczną i roler do niej.

W ofercie firmy dostępne są także chemikalia basenowe z atestami PZH. Ewa i Paweł zostali zapewnieni, że po zamontowaniu basenu będzie przysługiwał im serwis gwarancyjny oraz pogwarancyjny. Czas oczekiwania na dostawę basenu wynosi 14 dni.

Zleceniodawca powinien zapewnić wodę do napełnienia basenu i pomieszczenie na wszelkiego rodzaju urządzenia. Powinien kupić także odpowiednią ilość piachu kopalnianego, cementu oraz wykonać wykop wraz z przygotowaniem podłoża.

Podsumowanie

Basen Sardegna wraz ze wspomnianym wyposażeniem i robocizną kosztuje 28 388,18 zł brutto. Do tego należy doliczyć koszt transportu 2 zł za 1 km (liczony za trasę: Warszawa – miejsce transportu – Warszawa).

 PRZYKŁADOWY WYBÓR
Basen prostokątny Sardegna firmy WODEX

ŁĄCZNY KOSZT: 28 388 zł
Basen prostokątny Sardegna

Aleksandra Kuśmierczyk

aktualizacja: 2008-11-21

Dodaj komentarz

Zadaj pytanie naszemu ekspertowi
 
Zadaszenie basenu ALUNA® Flat
Zadaszenie basenu ALUNA® Flat Warto realizować nawet najśmielsze i najbardziej odważne pomysły. Super płaskie i niezwykle ekonomiczne zadaszenie basenu ALUNA® Flat to ...
ALUNA® NEO Light R1 - zadaszenie klasy premium
ALUNA® NEO Light R1 - zadaszenie klasy premium Najnowszym produktem w ofercie firmy ALUNA® jest model NEO Light R1, stanowiący interesującą alternatywę dla klientów poszukujących tańszego ...
NEMH2O - bezprzewodowy robot do basenów
NEMH2O - bezprzewodowy robot do basenów NEMH2O to pierwszy, całkowicie bezprzewodowy robot do basenów. Jest ładowany w wodzie poprzez indukcję, a powrót do bazy ładującej jest ...
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Budujemy Dom
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Budujemy Dom".
W każdy czwartek otrzymasz darmowy
poradnik budowlany, a w nim:
  • aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
  • porady budowlane,
  • najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl,
  • zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie
    w pełnej wersji.

Czas na wnętrze