Budujemy Dom
Wokół domu / Basen / Artykuły

Basen ogrodowy - zakup kontrolowany

Poszukiwany: basen ogrodowy do wkopania w ziemię z układem filtrującym. Orientacyjne wymiary: 9 × 3 i głębokość ok 1,5 m. Inwestycja nie może przekroczyć 30 000 zł.

Ewa i Paweł postanowili przed zagospodarowaniem ogrodu wyposażyć go w... basen. Założeniem było kupno basenu na tyle dużego, by można było w nim swobodnie pływać. Poszukiwania jak zwykle zaczęli od wypytywania znajomych. Niestety nikt z ich bliskich nie ma basenu. Przyszła więc pora na szukanie w Internecie. Tomek znalazł kilka firm sprzedających baseny. Do sześciu z nich wysłał prośby o przysłanie propozycji z wyceną. Po kilku dniach otrzymał cztery oferty cenowe. Porównał je i wybrał wycenę zaproponowaną przez firmę .

Firma ta zaoferowała basen o nazwie Sardegna, do całkowitego zagłębienia w ziemi. Wymiary 9,40 × 3,30 × 1,5 m, czyli zbliżone do zakładanych. Pojemność niecki wynosi ok. 42 m³.

Dane dotyczące basenu

Niecka basenu wykonana jest z wieloskładnikowych żywic, włókien, mat oraz żelbetu, natomiast do wykończenia uzbrojenia zastosowano twarde oraz odporne na zarysowania i promieniowanie UV tworzywo sztuczne ABS. W zestawie znalazł się także skimmer, dwie ścienne dysze napływowe, lampa podwodna z transformatorem oraz puszka połączeniowa.

Przy zakupie basenów bardzo ważną rzeczą jest dopasowanie odpowiedniego zestawu filtracyjnego. Woda w basenie powinna odpowiadać wymaganiom stawianym wodzie pitnej. By spełniała te warunki, musi być w sposób ciągły poddawana uzdatnianiu mechanicznemu i chemicznemu. Do basenu Sardegna firma zaproponowała filtr piaskowy Vulcano ze złożem oraz zaworem sześciopozycyjnym, pompę filtrującą oraz elektrochemiczny układ sterowania. Firma zapewniła także akcesoria: folię solaryczną i roler do niej.

W ofercie firmy dostępne są także chemikalia basenowe z atestami PZH. Ewa i Paweł zostali zapewnieni, że po zamontowaniu basenu będzie przysługiwał im serwis gwarancyjny oraz pogwarancyjny. Czas oczekiwania na dostawę basenu wynosi 14 dni.

Zleceniodawca powinien zapewnić wodę do napełnienia basenu i pomieszczenie na wszelkiego rodzaju urządzenia. Powinien kupić także odpowiednią ilość piachu kopalnianego, cementu oraz wykonać wykop wraz z przygotowaniem podłoża.

Podsumowanie

Basen Sardegna wraz ze wspomnianym wyposażeniem i robocizną kosztuje 28 388,18 zł brutto. Do tego należy doliczyć koszt transportu 2 zł za 1 km (liczony za trasę: Warszawa – miejsce transportu – Warszawa).

 PRZYKŁADOWY WYBÓR
Basen prostokątny Sardegna firmy WODEX

ŁĄCZNY KOSZT: 28 388 zł
Basen prostokątny Sardegna

Aleksandra Kuśmierczyk

aktualizacja: 2008-11-21

Dodaj komentarz

Zadaj pytanie naszemu ekspertowi
 

Eksploatacja basenu

Każdy basen – niezależnie od tego, czy znajduje się na świeżym powietrzu, czy jest to basen kryty wymaga zabiegów pielęgnacyjnych. Warto wiedzieć  jak dbać o basen.
Zadaszenie basenu ALUNA® Flat
Zadaszenie basenu ALUNA® Flat Warto realizować nawet najśmielsze i najbardziej odważne pomysły. Super płaskie i niezwykle ekonomiczne zadaszenie basenu ALUNA® Flat to ...
ALUNA® NEO Light R1 - zadaszenie klasy premium
ALUNA® NEO Light R1 - zadaszenie klasy premium Najnowszym produktem w ofercie firmy ALUNA® jest model NEO Light R1, stanowiący interesującą alternatywę dla klientów poszukujących tańszego ...
NEMH2O - bezprzewodowy robot do basenów
NEMH2O - bezprzewodowy robot do basenów NEMH2O to pierwszy, całkowicie bezprzewodowy robot do basenów. Jest ładowany w wodzie poprzez indukcję, a powrót do bazy ładującej jest ...
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Newsletter BudujemyDom.pl
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Miesięcznik Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!

Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.

Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim: aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego, porady budowlane, najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl, zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
x