Budujemy Dom
Wokół domu / Basen / Porady ekspertów

Jakie wejście do basenu?

Typowym wejściem do basenu są drabinki. Liczba stopni zależy od głębokości basenu. Drabinka uchylna umożliwi dokładne przykrycie tafli wody np. folią bąbelkową czy plandeką. Oczywiście, bardziej efektowne będą schody. W nieckach wylewanych z betonu czy murowanych trzeba wykonać je od razu.

Wejście do basenu - schody
 fot. ASTRAL Pool Polska

Niecki z żywic mogą mieć stopnie już wyprofilowane. Można też domontować gotowe schody do istniejącej niecki. Szczególnie efektowne są półokrągłe schody zwane rzymskimi.

Mogą być wykonane z akrylu lub tzw. żelkotu. W każdym przypadku powinniśmy szczególnie starannie zadbać o bezpieczeństwo osób korzystających z basenu. Schody powinny być wyłożone materiałem przeciwpoślizgowym i zaopatrzone w specjalne nakładki na krawędziach lub mieć odpowiednią fakturę powierzchni.

Redakcja BD

aktualizacja: 2013-06-20

Dodaj komentarz

Zadaj pytanie naszemu ekspertowi
 
Zadaszenie basenu ALUNA® Flat
Zadaszenie basenu ALUNA® Flat Warto realizować nawet najśmielsze i najbardziej odważne pomysły. Super płaskie i niezwykle ekonomiczne zadaszenie basenu ALUNA® Flat to ...
ALUNA® NEO Light R1 - zadaszenie klasy premium
ALUNA® NEO Light R1 - zadaszenie klasy premium Najnowszym produktem w ofercie firmy ALUNA® jest model NEO Light R1, stanowiący interesującą alternatywę dla klientów poszukujących tańszego ...
NEMH2O - bezprzewodowy robot do basenów
NEMH2O - bezprzewodowy robot do basenów NEMH2O to pierwszy, całkowicie bezprzewodowy robot do basenów. Jest ładowany w wodzie poprzez indukcję, a powrót do bazy ładującej jest ...

Basen - duży czy mały

Wymiary basenu zależą od powierzchni, jaką możemy na niego przeznaczyć oraz liczby osób, które będą korzystały z kąpieli. Baseny prywatne służą zazwyczaj do jednoczesnej kąpieli dwóm – czterem osobom. Z tego względu najkorzystniejsze wymiary to od 4×6 m do 6×12 m, przy głębokości ok. 1,5 m.
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Newsletter BudujemyDom.pl
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Miesięcznik Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!

Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.

Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim: aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego, porady budowlane, najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl, zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
x