Budujemy Dom
Wokół domu / Basen / ABC

Wykorzystanie kolektorów przy basenie jest warte rozważenia

Własne baseny na posesji nie są może powszechne w naszym kraju, ale jeżeli już decydujemy się na to rozwiązanie, wykorzystanie kolektorów jest warte rozważenia.

Wykorzystanie kolektorów przy basenie jest warte rozważenia

Basen potrzebuje dużo ciepła, a kolektory są w stanie dać je bardzo tanio. Co więcej, jeżeli z założenia kolektory mają służyć tylko do dogrzewania basenu latem, można kupić je w prostszej i tańszej wersji – bez izolacji termicznej. Znakomicie poprawi to rentowność inwestycji, a wobec i tak wysokiej temperatury otoczenia w miesiącach letnich, straty ciepła z kolektora d o otoczenia nie będą duże.

Trzeba tu od razu zaznaczyć, że taka wersja kolektorów nie nadaje się do efektywnego wykorzystania w chłodnych porach roku. Jeżeli więc ta sama instalacja ma latem zasilać basen, a przez pozostałą część roku zapewniać c.w.u. albo nawet dogrzewać dom, trzeba się zdecydować na typowe kolektory ze skuteczną izolacją.

Jarosław Antkiewicz
fot. CENTRUM TECHNIKI BASENOWEJ

aktualizacja: 2016-09-28

Dodaj komentarz

Zadaj pytanie naszemu ekspertowi
 

Przydomowy odkryty basen ogrzewany solarami

Przez kilka pierwszych lat po zakupie domu z odkrytym basenem w ogrodzie, właściciele kąpali się w wodzie ogrzewanej tylko przez słońce. Jej temperatura nie była jednak komfortowa. To się zmieniło, odkąd zamontowali na dachu domu kolektory słoneczne.

Zadaszenie basenu ALUNA® Flat
Zadaszenie basenu ALUNA® Flat Warto realizować nawet najśmielsze i najbardziej odważne pomysły. Super płaskie i niezwykle ekonomiczne zadaszenie basenu ALUNA® Flat to ...
ALUNA® NEO Light R1 - zadaszenie klasy premium
ALUNA® NEO Light R1 - zadaszenie klasy premium Najnowszym produktem w ofercie firmy ALUNA® jest model NEO Light R1, stanowiący interesującą alternatywę dla klientów poszukujących tańszego ...
NEMH2O - bezprzewodowy robot do basenów
NEMH2O - bezprzewodowy robot do basenów NEMH2O to pierwszy, całkowicie bezprzewodowy robot do basenów. Jest ładowany w wodzie poprzez indukcję, a powrót do bazy ładującej jest ...
Zamknij okno x
Newsletter
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe
informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!
Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.     
Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim:
- aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego;
- porady budowlane;
- najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl; - zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
Zapisz się do newslettera
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Newsletter BudujemyDom.pl
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Miesięcznik Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!

Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.

Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim: aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego, porady budowlane, najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl, zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
x