Budujemy Dom
Wokół domu / Basen / ABC

Jak często wymienia się wodę w basenie?

Z każdego basenu warto raz na dwa lub trzy lata całkowicie spuścić wodę – można skorzystać przy tym z pompy zatapialnej bądź spustu dennego w niecce. Pusty basen jest okazją do gruntownego oczyszczenia powierzchni oraz przeprowadzenia ewentualnych napraw niecki i/lub elementów instalacji.

Konieczność całkowitego lub częściowego spuszczenia wody w basenie jest także determinowana zimowymi warunkami pogodowymi (jeśli na ten okres jest on wyłączony z użytkowania). Na czas zimy należy w basenach:

- wyściełanych folią – spuścić wodę do poziomu, w którym skimmery i dysze wylotowe będą odkryte. Opróżnić cały układ filtracyjny z wody, aby uniknąć rozsadzenia orurowania przez zamarzniętą wodę. Następnie basen należy zabezpieczyć przykryciem zimowym – plandeką, która w swojej części centralnej jest perforowana i przepuszcza wodę opadową, zatrzymując zanieczyszczenia. Plandekę rozciąga się nad całym basenem (łącznie z kamieniem brzegowym) na specjalnie do tego przygotowanych kotwach;

- wykładanych płytkami – wodę należy całkowicie spuścić, jeżeli grunt jest suchy, jeżeli zaś podmokły – nie należy tego robić.

Emilia Rosłaniec

aktualizacja: 2009-08-06

Dodaj komentarz

Zadaj pytanie naszemu ekspertowi
 

Zadaszenia basenów

Zadaszenia basenów chronią je przed przedostawaniem się do wody zanieczyszczeń, zapobiegają stratom ciepła, ułatwiają nagrzewanie się wody, zmniejszają parowanie oraz zabezpieczają przed wypadkami.
Zadaszenie basenu ALUNA® Flat
Zadaszenie basenu ALUNA® Flat Warto realizować nawet najśmielsze i najbardziej odważne pomysły. Super płaskie i niezwykle ekonomiczne zadaszenie basenu ALUNA® Flat to ...
ALUNA® NEO Light R1 - zadaszenie klasy premium
ALUNA® NEO Light R1 - zadaszenie klasy premium Najnowszym produktem w ofercie firmy ALUNA® jest model NEO Light R1, stanowiący interesującą alternatywę dla klientów poszukujących tańszego ...
NEMH2O - bezprzewodowy robot do basenów
NEMH2O - bezprzewodowy robot do basenów NEMH2O to pierwszy, całkowicie bezprzewodowy robot do basenów. Jest ładowany w wodzie poprzez indukcję, a powrót do bazy ładującej jest ...
Zamknij okno x
Newsletter
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe
informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!
Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.     
Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim:
- aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego;
- porady budowlane;
- najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl; - zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
Zapisz się do newslettera
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Newsletter BudujemyDom.pl
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Miesięcznik Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!

Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.

Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim: aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego, porady budowlane, najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl, zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
x