Budujemy Dom
Przed budową / Budowa krok po kroku / Aktualności

Co zobaczymy na targach BUD-GRYF i ENERGIA w dniach 28-30 marca?

Co zobaczymy na targach BUD-GRYF i ENERGIA w dniach 28-30 marca?

Promocje, rabaty, pełen zasób wiedzy z zakresu budownictwa i szeroka oferta materiałów i usług budowlanych - to wszystko czeka na odwiedzających targi BUD-GRYF i ENERGIA w dniach 28-30 marca 2014 r. Ofertę produktów, technologii budowlanych i energetycznych pokaże 190 wystawców. Jeżeli budujesz dom, wykańczasz lub remontujesz mieszkanie – te targi są właśnie dla ciebie.

Co zobaczymy na targach BUD-GRYF i ENERGIA?

Konstrukcje drewniane, okna, drzwi, w tym drzwi pasywne, pełny przekrój podstawowych materiałów budowlanych obecnych na rynku, pokrycia dachowe, materiały dociepleniowe, materiały na elewacje - to te najważniejsze produkty, które znajdą się na stoiskach wystawców tegorocznych targów budowlanych. Nie zabraknie rekuperatorów, pomp ciepła, kominków, systemów ogrzewania podłogowego. Temat energii to także oferta "Energia w dwupaku" i EcoGenerator z prezentacją procesu powstawania energii ze śmieci.

Ze znakiem "NOWOŚĆ!" na targach pojawią się 23 produkty. Będzie to m.in. pasywne okno z systemem wzmocnień SteelPUR, centralka inteligencji budynkowej, wodoprzepuszczalna nawierzchnia użytkowa, zautomatyzowany system modułów fotowoltaicznych i wiele innych.

Ciekawie zapowiada się ponadto prezentacja materiałów i technologii budownictwa energooszczędnego "Budujemy energooszczędnie - jak, z czego i dlaczego?". Projekt w zupełnie innej niż dotychczas odsłonie, powstaje według koncepcji studentów Wydziału Budownictwa i Architektury Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego. Dzięki niemu każdy będzie mógł z bliska zobaczyć trzy różne technologie budowy i możliwości wykorzystania w budownictwie energooszczędnym różnych rozwiązań materiałowych.

Jak skorzystamy z targów BUD-GRYF i ENERGIA?

Targi BUD-GRYF i ENERGIA będą dobrą okazją, by zapoznać się z produktami dostępnymi na rynku i porównać ich ceny. Na odwiedzających czekają też specjalne rabaty od wystawców od 10 do 20%. Z asortymentu objętego zniżkami są m.in. okna, deski podłogowe, urządzenia grzewcze.

Program targów proponuje także sporą dawkę wiedzy na temat nowoczesnego budowania. "Dr House – ostry dyżur ekspertów" to nowy pomysł, który daje możliwość bezpłatnego skorzystania z porad eksperckich. Specjaliści z różnych dziedzin, praktycy z branży budowlanej i energetycznej podzielą się swoim doświadczeniem m.in. z zakresu audytów termomodernizacyjnych, instalacji solarnych, wentylacji, klimatyzacji.

Targi to również praktyczne fachowe pokazy. Będzie można zobaczyć technikę wykonania różnego rodzaju pokryć dachowych, wylewania podkładu podłogowego, nakładania gładzi i farb metodą natryskową i montażu elewacji.

Targi BUD-GRYF i ENERGIA dla specjalistów

Targi BUD-GRYF i ENERGIA to również trzy dni intensywnych rozmów biznesowych, spotkań, prelekcji i debat, które mogą zainteresować wykonawców, instalatorów, projektantów.

Już po raz szósty firmy z całej Polski i zagranicy z sektora odnawialnych źródeł energii i budowlanego spotkają się na Międzynarodowej Giełdzie Kooperacyjnej. Tym razem 28 marca do wspólnych rozmów zasiądzie 46 firm, poszukujących partnerów do realizacji wspólnych inwestycji, podwykonawców, odbiorców materiałów, zleceń w swojej branży. Giełdę organizuje Ośrodek Enterprise Europe Network przy Zachodniopomorskim Stowarzyszeniu Rozwoju Gospodarczego - SCP.

Do zarządców nieruchomości skierowane jest spotkanie informacyjne pt. "Termomodernizacja budynków mieszkalnych i użyteczności publicznej". Będzie mowa o zaletach termomodernizacji, audytach, źródłach finansowania, sposobach na racjonalizację zużycia energii elektrycznej. Odbędzie się ono w pierwszy dzień targów.

O odnawialnych źródłach energii będzie się mówiło na siódmej edycji konferencji dotyczącej tego tematu.

Konkursy na targach BUD-GRYF i ENERGIA

W pierwszy dzień targowy rozstrzygnięte zostaną konkursy branżowe: "Wyróżniony Wyrób" i "EKOlider".

Organizatorzy zapraszają też zwiedzających do udziału w konkursie "Najlepsza aranżacja stoiska". Cztery osoby mają szansę wynieść z targów nie tylko wiedzę i inspiracje. Oddając głos dla najciekawsze stoisko zwiedzający biorą udział w losowaniu nagród. Do wygrania jest m.in. umywalka łazienkowa z szafką od firmy Sanitec Koło.

Więcej informacji: www.mts.pl

Godziny otwarcia targów: pt.-sb. 10:00 – 18:00, nd. 10:00 – 17:00
Bilety w cenach: 9zł – normalny, 7zł – ulgowy, parking – 5zł, dzieci do lat 7 wstęp wolny

aktualizacja: 2014-03-27

Dodaj komentarz

Dom parterowy z poddaszem a może piętrowy. Zalety i wady

Liczba kondygnacji powinna być pochodną przede wszystkim powierzchni działki. Na przeciętnej działce w kształcie niezbyt wydłużonego prostokąta o powierzchni 800–1000 m² można zazwyczaj bez trudu zmieścić zarówno piętrowy, jak i parterowy dom o powierzchni ok. 150 m².

Nowy katalog DOMY KTÓRE KOCHACIE ARCHON+ już w sprzedaży!
Nowy katalog DOMY KTÓRE KOCHACIE ARCHON+ już w sprzedaży! W najnowszym wydaniu katalogu DOMY KTÓRE KOCHACIE Biuro Projektów ARCHON+ prezentuje 200 najlepszych PROJEKTÓW DOMÓW, wśród których znajdziecie ...
Nowy katalog z projektami Pracowni ARCHIPELAG już w sprzedaży
Nowy katalog z projektami Pracowni ARCHIPELAG już w sprzedaży Ponad 120 najlepszych projektów, domy w cenie mieszkania, energooszczędna kolekcja ENERGO PLUS, a także inspirujące wnętrza i porady ekspertów ...
VIII Kongres Stolarki Polskiej  już w maju!
VIII Kongres Stolarki Polskiej już w maju! Organizowany przez Związek Polskie Okna i Drzwi, Kongres Stolarki Polskiej co roku przyciąga ponad 300 uczestników - właścicieli i przedstawicieli ...
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Newsletter BudujemyDom.pl
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Miesięcznik Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!

Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.

Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim: aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego, porady budowlane, najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl, zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
x