Budujemy Dom
Przed budową / Budowa krok po kroku / Aktualności

III edycja programu Mała Architektura, Duża Sprawa

Już po raz trzeci Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Kraina Łęgów Odrzańskich i firma Röben realizują projekt "Mała architektura, duża sprawa". Celem programu jest zaktywizowanie lokalnej społeczności oraz wsparcie najciekawszych koncepcji budowy i remontów obiektów, służących mieszkańcom i turystom odwiedzającym ten obszar.

Tegoroczna edycja programu grantowego "Mała architektura, duża sprawa" rozpoczęła się już 22 sierpnia. Do 22 września mieszkańcy i stowarzyszenia działające na terenach 12 gmin wchodzących w skład Krainy Łęgów Odrzańskich mogą zgłaszać swoje projekty, mające na celu poprawę gminnej infrastruktury. Firma Röben przekaże wsparcie rzeczowe w postaci materiałów budowlanych, które posłużą do realizacji najciekawszych koncepcji. Wartość grantów rzeczowych wynosi od 3 do 5 tys. zł. W trzeciej edycji programu priorytet będą mają projekty skierowane do młodzieży w wieku 10-18 lat, wspierające aktywność pozalekcyjną.

Pierwszeństwo inicjatyw skierowanych do osób młodych spowodowane jest faktem, iż miejsc w których młodzież może spędzać przyjemnie czas jest niewiele, a w wielu przypadkach często nie ma ich wcale. Z tego też względu bardzo zależy nam, aby nastolatków spędzających czas głównie przed komputerem "wyciągnąć" z domów dobrymi realizacjami projektów oraz zaangażować do różnego rodzaju działania poprzez przyjazne dla nich miejsca - wyjaśnia Rafał Plezia, prezes zarządu Lokalnej Grupy Działania Kraina Łęgów Odrzańskich.

III edycja programu Mała Architektura, Duża Sprawa

Twórcze przedsięwzięcia

Sam pomysł konkursu zrodził się chęci integracji i pomocy lokalnej społeczności.

– Niewielkie rzeczy często mają ogromny wpływ na życie codzienne, stąd też nazwa naszego programu: "Mała architektura, duża sprawa". Poprzednie edycje programu pokazują, że niewiele trzeba, aby zbliżyć do siebie ludzi mających wspólny cel – dobro mieszkańców. Efekt działań widoczny jest przez wiele lat, nie tylko w postaci zrealizowanych projektów, ale też w kontaktach międzyludzkich. Dlatego jako przedsiębiorca działający w konkretnym miejscu i w konkretnej społeczności, chcemy angażować się w inicjatywy je wspierające – zauważa Lidia Misiuna, kierownik działu marketingu firmy Röben.

Sama inicjatywa lokalnych społeczności to jednak nie wszystko. – W trzeciej już edycji naszego programu poszukujemy pomysłów niekonwencjonalnych, które uciekają od tradycyjnych rozwiązań w przestrzeni publicznej. Chcemy skłonić ludzi do poszukiwania inspiracji, sięgania po nowe i niecodzienne rozwiązania, dlatego podczas oceny złożonych projektów bardzo dużą uwagę zwrócimy na pomysłowość, oryginalność i innowacyjność koncepcji – dodaje Plezia.

Rozstrzygnięcie akcji nastąpi w ostatnich dniach września. O wyborze najlepszych projektów zdecyduje komisja konkursowa, w skład której wchodzą osoby wybierane są przez Radę Lokalnej Grupy Działania: przedstawicie sektora publicznego i społecznego oraz przez partnera strategicznego firmę Röben. Realizacja projektów ma zakończyć się do końca czerwca 2016.

Krótka historia, duży efekt

Pierwsze wspólne działania Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania Kraina Łęgów Odrzańskich i firmy Röben miały miejsce już w 2012 roku. Od tego czasu udało się wykonać kilkanaście projektów, które wpłynęły na poprawę infrastruktury wielu miast i wsi, m.in. "Nasze małe okno na świat – budowa sceny" grupy nieformalnej z Chwalimierza - gmina Środa Śląska, "Oaza spokoju – przystanią i wizerunkiem naszej wsi" stowarzyszenia "Kreda" z gminy Wołów i "Rozbudowa infrastruktury turystycznej nad Odrą poprzez budowę grilla" projektu Ochotniczej Straży Pożarnej w Ścinawie.

Firma powiązana: Roben
aktualizacja: 2015-09-17

Dodaj komentarz

Wybór ekipy budowlanej - gdzie szukać i czym się kierować?

Mając opracowany projekt domu, możemy przystąpić do wyboru ekipy budowlanej. Często okazuje się, że to najtrudniejszy moment całej inwestycji.

Nowy katalog DOMY KTÓRE KOCHACIE ARCHON+ już w sprzedaży!
Nowy katalog DOMY KTÓRE KOCHACIE ARCHON+ już w sprzedaży! W najnowszym wydaniu katalogu DOMY KTÓRE KOCHACIE Biuro Projektów ARCHON+ prezentuje 200 najlepszych PROJEKTÓW DOMÓW, wśród których znajdziecie ...
Nowy katalog z projektami Pracowni ARCHIPELAG już w sprzedaży
Nowy katalog z projektami Pracowni ARCHIPELAG już w sprzedaży Ponad 120 najlepszych projektów, domy w cenie mieszkania, energooszczędna kolekcja ENERGO PLUS, a także inspirujące wnętrza i porady ekspertów ...
VIII Kongres Stolarki Polskiej  już w maju!
VIII Kongres Stolarki Polskiej już w maju! Organizowany przez Związek Polskie Okna i Drzwi, Kongres Stolarki Polskiej co roku przyciąga ponad 300 uczestników - właścicieli i przedstawicieli ...
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Newsletter BudujemyDom.pl
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Miesięcznik Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!

Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.

Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim: aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego, porady budowlane, najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl, zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
x