Budujemy Dom
Przed budową / Budowa krok po kroku / Artykuły

Kontroluj firmowe finanse z kartą Visa Business ARTYKUŁ PARTNERA BUDUJEMYDOM.PL

Prowadzenie biznesu wymaga ciągłej kontroli firmowych finansów. Nie jest to proste w branży budowlanej, ponieważ za zaopatrzenie odpowiedzialnych jest najczęściej kilku pracowników, a jednorazowe zakupy to czasem wydatek rzędu kilku, kilkunastu czy kilkudziesięciu tysięcy złotych. Jak kontrolować firmowe wydatki łatwo, bezpiecznie i szybko?

Cieśla na budowie

Firmowe wydatki pod kontrolą

Udostępnienie pracownikom kart Visa Business pozwala na kontrolę wydatków – pod koniec okresu rozliczeniowego otrzymasz pełne zestawienie wszystkich transakcji dokonanych kartą
 Branża budowlana wymaga operowania dużymi ilościami materiałów i sporymi kwotami, a równolegle prowadzone prace budowlane mają swój rytm, którego nie mogą zakłócić problemy związane np. z brakiem materiałów. Obowiązki zaopatrzenia są rozdzielane na wielu pracowników, żeby zachować płynność procesów. I bardzo dobrze, ponieważ płynność, punktualność i rachunki zgodne z kosztorysem to podstawy prawidłowego funkcjonowania budowy. No właśnie, a co z rozliczeniem zakupów dokonywanych przez pracowników?

Owszem, pracownicy mogą brać faktury z opóźnionym terminem zapłaty bądź zamawiać towar, który zostanie dostarczony dopiero po Twoim przelewie. To jednak wydłuża i znacznie komplikuje cały proces, a materiały budowlane są najczęściej potrzebne "na już". Karta Visa Business wychodzi naprzeciw potrzebom firm budowlanych.

Karta przedpłacona jest szczególnie wygodnym rozwiązaniem i dla pracownika, i dla pracodawcy. Możesz wpłacić na nią konkretną kwotę, którą Twoi pracownicy będą mieli do dyspozycji na wszystkie potrzebne materiały. To bardzo wygodne, zwłaszcza jeśli czegoś nagle zabraknie i trzeba kupić to jak najszybciej. To samo bezpieczeństwo zapewni Ci też karta debetowa, kredytowa, czy obciążeniowa Visa Business, jeśli tylko Twój bank umożliwia Ci ustawienie limitów wydatków i pozwala elastycznie nimi zarządzać.

Pracownicy budowlani

Kontrola transakcji dokonywanych przez pracowników

Udostępnienie pracownikom kart Visa Business ma sporo zalet. Jedną z nich jest możliwość kontroli wydatków – pod koniec okresu rozliczeniowego otrzymasz pełne zestawienie wszystkich transakcji dokonanych kartą, a to z pewnością ułatwi sprawdzenie, czy wszystkie wydatki zostały rozliczone. Dodatkowym atutem jest także możliwość śledzenia w systemie bieżących wydatków, dzięki czemu łatwiej będzie Ci zaplanować budżet na kolejny miesiąc.

Ponadto, możesz sprawdzać, w jaki sposób Twoi pracownicy rozporządzają firmowymi pieniędzmi – czy dzieje się to zgodnie z ustalonymi przez Ciebie zasadami. Jeśli operujesz głównie gotówką będzie to utrudnione zadanie. Warto trzymać rękę na pulsie, nawet jeśli masz zaufanie do swoich pracowników. Nikt nie twierdzi, że będą próbowali Cię oszukać, ale może zdarzyć się, iż sami czegoś nie dopatrzą lub popełnią błąd, który warto skorygować od razu. Możesz zwiększyć lub zmniejszyć limit, który może wydać członek ekipy, umożliwić lub zablokować wypłaty z bankomatu. Opcji zarządzania kartami jest bardzo wiele, więc sprawdź dokładnie, jakie działania umożliwia Twój bank.

Układanie gontu bitumicznego na domu jednorodzinnym

Bezpieczeństwo firmowych zakupów

Korzystanie z karty Visa Business to najlepszy sposób na zapewnienie większej opieki nad firmowymi pieniędzmi. Ponieważ branża budowlana oznacza mnóstwo zakupów, nietrudno trafić na nieuczciwego sprzedawcę. Na szczęście korzystanie z karty może uchronić Cię przed stratą. Pomoże w tym usługa chargeback, czyli możliwość odzyskania pieniędzy wtedy, gdy towar lub usługa opłacone kartą nie zostaną dostarczone albo są niezgodne z zamówieniem. Z tej procedury reklamacyjnej mogą skorzystać wszyscy użytkownicy kart Visa, którzy zostali poszkodowani przez sprzedawcę i bez powodzenia próbowali odzyskać pieniądze bezpośrednio od niego.

Także samo przeprowadzanie transakcji bezgotówkowych zwiększa bezpieczeństwo – przecież przewożenie dużej kwoty w gotówce jest nie tylko niewygodne, ale i ryzykowne. Zgubionych pieniędzy nie sposób odzyskać, a w przypadku zagubionej karty – mamy możliwość jej zastrzeżenia. Nawet jeśli szybko to zrobisz, a ktoś (odpukać!) dokona już nieuprawnionej transakcji kartą, to Twoja odpowiedzialność za skutki jest ograniczona.

aktualizacja: 2016-09-08

Dodaj komentarz

Zadaj pytanie naszemu ekspertowi
 

Wykonanie wylewki samopoziomującej (anhydrytowej) krok po kroku

Płynna konsystencja wylewek anhydrytowych nadaje im naturalne właściwości samopoziomujące i pozwala uzyskać idealnie równe i gładkie powierzchnie. Zobacz jak ją wykonać krok po kroku.

Wiosną domy rosną! Teraz w ARCHON+ wszystkie projekty domów z rabatem 250 zł
Wiosną domy rosną! Teraz w ARCHON+ wszystkie projekty domów z rabatem 250 zł Wiosna, to z wielu względów optymalny moment na rozpoczęcie budowy domu. Jeżeli nadal poszukujcie wymarzonego projektu domu, warto skorzystać ...
HomeKONCEPT 47 B - nowoczesny budynek do zabudowy bliźniaczej
HomeKONCEPT 47 B - nowoczesny budynek do zabudowy bliźniaczej HomeKONCEPT 47 B to niewielki budynek do zabudowy bliźniaczej przeznaczony zarówno dla klientów indywidualnych, jak również deweloperów ...
Cztery dni pod znakiem dobrego montażu - MONTERIADA 2017 za nami
Cztery dni pod znakiem dobrego montażu - MONTERIADA 2017 za nami W ciągu czterech dni, od 7 do 10 lutego stoisko MONTERIADY 2017 na targach BUDMA odwiedziły tłumy. Udział w wydarzeniu był unikalną okazją ...
Zamknij okno x
Newsletter
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe
informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!
Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.     
Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim:
- aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego;
- porady budowlane;
- najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl; - zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
Zapisz się do newslettera
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Newsletter BudujemyDom.pl
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Miesięcznik Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!

Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.

Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim: aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego, porady budowlane, najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl, zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
x