Budujemy Dom

Strefa magazynu / Budujemy Dom 1-2/2011

Kup bieżący numer Kup e-Wydanie Zaprenumeruj e-Prenumerata Na tablety

Mniszkieterowie

Czytając tę kronikę, posmakujesz, jak to jest, że człowiek uwikłany w rozwiązywanie mnóstwa problemów i problemików, niekiedy udręczony tymi zmaganiami, widząc swój rosnący dom, potrafi powiedzieć: „cieszę się jak dziecko”.
Mniszkieterowie
fot. przecinek25

Bohaterów i autorów naszej opowieści połączyła budowa domu według projektu MNISZEK C (HB Studio). Cztery osoby – Maja, Mysia, AGMar i Tommyk – wymieniając na forum posty, napisały swoisty zespołowy blog (kronikę klanu). To kapitalna, niezwykła lektura. Mamy w niej całą anatomię budowania, ze wszystkimi szczególikami technicznymi, cenowymi + kłopoty z wykonawcami + kradzieże i policja na budowie. Mamy też życie, niezwykłą wzajemną sympatię i więź powstającą między czterema bohaterami, którzy stopniowo zrzucają wirtualne maski i ujawniają swoje prawdziwe imiona, wiek, status rodzinny, wreszcie spotykają się osobiście, a w dalszej korespondencji przesyłają sobie newsy, że na przykład wnusia nie korzysta już z nocniczka.

Po prostu, budowanie i życie. Świetna lektura, krzepiąca dla Tych, co chcieliby zbudować dom, ale się boją. Redakcja nie ingerowała w styl i treść. 100% autentyzmu. No, może postawiliśmy trochę przecinków, kropek. itp. Przed dwoma laty publikowaliśmy już w miesięczniku „Budujemy Dom” fragmenty kroniki pisanej przez „czterech Mniszkieterów”.

Teraz wracamy do tej kroniki, uzupełniając ją o kolejne 2 lata, czyli trzymając się analogii do książek Aleksandra Dumasa („Trzej muszkieterowie” i „20 lat później”) dopisujemy ciąg dalszy kroniki pod tytułem „2 lata później”.

Trzej Mniszkieterowie

21.02.2007,20:53 maja
Czy ktoś buduje mniszka z HB Studio? Mam zamiar zacząć w sierpniu – mamy już projekt. Czy kosztorys z HB Studio jest realnie wyliczony?

2.04.2007, 10:15 tommyk
Cześć. Tak, ja z żoną budujemy w Koszalinie ten właśnie projekt z HB Studio – projekt Mniszek C 2G, czyli z dwoma garażami. Zaczęliśmy tydzień temu, mamy już fundamenty zrobione. Zaraz po świętach ruszamy ze ścianami. Kosztorys jest w trakcie realizacji, ale już wiemy, że pod klucz z firmą, która nam buduje nie wyjdzie taniej jak 300–330 zł/m2. Ceny materiałów strasznie szaleją. Staramy się kupować już teraz to, co najważniejsze ale nie da się kupić wszystkiego w 100%.

 

Ciąg dalszy artykułu w wydaniu papierowym „Dasz radę” - dodatku do miesięcznika Budujemy Dom 1-2/2011

Dalszy ciąg artykułu w wydaniu papierowym Budujemy Dom 1-2/2011
Kup ten numer
Wydanie papierowe Wydanie elektroniczne Przejrzyj ten numer

Budujemy Dom 1-2/2011

Kup ten numer
Wydanie papierowe Wydanie elektroniczne
Pozostałe artykuły
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Newsletter BudujemyDom.pl
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Miesięcznik Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!

Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.

Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim: aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego, porady budowlane, najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl, zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
x