Budujemy Dom

Strefa magazynu / Budujemy Dom 1-2/2013

Kup bieżący numer Kup e-Wydanie Zaprenumeruj e-Prenumerata Na tablety

Azjatyckie inspiracje

Żwirowe placyki z ceramicznymi dzbanami przypominają właścicielom dłuższy pobyt w Turcji. Przy okazji, tego rodzaju aranżacje z naturalnego kamienia zdobią ogród założony na ubogim piaszczystym gruncie.

Azjatyckie inspiracje

 

Elżbieta i Andrzej mają za sobą kilkuletnie pobyty w Szwajcarii, na Ukrainie i w Turcji. Po pobycie w Turcji założyli we własnym ogrodzie w Polsce rozległe żwirowe place, które udekorowali ceramicznymi dzbanami. Najpierw powstały tylko przy strumieniu i oczku wodnym, a potem również w innych częściach ogrodu. Dla właścicieli to swoistego rodzaju reminiscencje z podróży do Azji Mniejszej.

– Przez trzy lata mieszkaliśmy w Turcji – opowiada pani Ela. – Całe osiedle, na którym wynajmowaliśmy dom, udekorowane było fontannami i kamiennymi placami z amforami stylizowanymi na antyczne. Bardzo mi się to podobało. Do tego stopnia, że miałam zamiar kupić podobną ceramikę i przywieźć do naszego ogrodu. Niestety, mąż mnie powstrzymał. Do dziś tego żałuję, bo tureckie amfory były ładniejsze od tych, które kupiłam w Polsce. Ale mimo to, ilekroć je widzę, przypominają mi się słoneczne chwile spędzone z dala od domu. Wspomnienia nachodzą mnie szczególnie późną jesienią i w zimie!

Lilianna Jampolska

Dalszy ciąg artykułu w wydaniu papierowym Budujemy Dom 1-2/2013
Kup ten numer
Wydanie papierowe Wydanie elektroniczne Przejrzyj ten numer

Budujemy Dom 1-2/2013

Kup ten numer
Wydanie papierowe Wydanie elektroniczne
Pozostałe artykuły
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Newsletter BudujemyDom.pl
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Miesięcznik Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!

Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.

Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim: aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego, porady budowlane, najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl, zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
x