Budujemy Dom

Strefa magazynu / Budujemy Dom 1-2/2013

Kup bieżący numer Kup e-Wydanie Zaprenumeruj e-Prenumerata Na tablety

Pompa ciepła. Fakty i mity

Pompy ciepła są tanie w eksploatacji, banalnie łatwe w obsłudze, trwałe i niezawodne. Jednak przeciętny inwestor nie ma pojęcia jakie urządzenie będzie pasować do jego domu, a w zasadzie nawet jak ono działa. Brak wiedzy to główna przeszkoda w ich upowszechnieniu.

Pompa ciepła. Fakty i mity

 

Pompy ciepła trafiają do zaledwie kilku procent nowych polskich domów. To bardzo mało, bo w Niemczech ma ją 1 na 4 nowe domy, w Austrii 7 na 10, a w Szwecji 9 na 10. Pompa ciepła to coś, co wielu inwestorów chciałoby mieć, ale nie bardzo wiedza jak się do tego zabrać. I właśnie tę lukę w wiedzy będzie uzupełniał nasz roczny cykl artykułów.

Pompy ciepła z pewnością będą się w Polsce upowszechniać, bo na ich korzyść działa utrzymująca się wciąż tendencja wzrostu cen paliw i energii. Można powiedzieć, że obowiązuje tu zasada: im gorzej (na rynku paliw), tym lepiej (dla pomp ciepła).

Również nieufność przeciętnego Kowalskiego, który postrzega pompę ciepła jako niesprawdzoną nowinkę z czasem zniknie. W końcu Polacy dali się przekonać np. do kotłów kondensacyjnych. A kotły kondensacyjne pojawiły się na rynkach Europy Zachodniej znacznie później niż pompy ciepła.

Dalszy ciąg artykułu w wydaniu papierowym Budujemy Dom 1-2/2013
Kup ten numer
Wydanie papierowe Wydanie elektroniczne Przejrzyj ten numer

Budujemy Dom 1-2/2013

Kup ten numer
Wydanie papierowe Wydanie elektroniczne
Pozostałe artykuły
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Newsletter BudujemyDom.pl
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Miesięcznik Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!

Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.

Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim: aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego, porady budowlane, najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl, zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
x