Budujemy Dom

Strefa magazynu / Budujemy Dom 1-2/2015

Kup bieżący numer Kup e-Wydanie Zaprenumeruj e-Prenumerata Na tablety

Dom dla alergika

Według statystyk medycznych, prawie połowa społeczeństwa cierpi na różnego typu alergie. Wraz ze wzrostem zanieczyszczenia środowiska, spożywania modyfikowanej żywności i stosowania coraz większej liczby leków, grupa ta wciąż się powiększa. Najczęściej uczulenia dotyczą dzieci, ale nierzadko borykają się z nimi również dorośli. Aby wykluczyć lub choć zmniejszyć objawy alergii, warto zacząć od własnego domu i urządzić go tak, by przebywanie w nim nie nasilało jej objawów. Podpowiadamy, jakie materiały wybierać, a z jakich bezwzględnie zrezygnować.


Większość producentów materiałów budowlanych i wykończeniowych dba o jakość swoich wyrobów i wytwarza je w technologiach pozwalających na eliminację substancji szkodliwych dla zdrowia. Ponieważ mało jest informacji dostępnych na ten temat, często trudno zdecydować, który z materiałów będzie odpowiedni dla alergików.

Zanim jednak zaczniemy planować urządzanie domu dla uczuleniowca, powinniśmy wiedzieć, jakie substancje najczęściej wywołują alergie – opisujemy je w ramce na następnej stronie. Ponadto niezbędna jest dokładna diagnostyka, czyli testy alergiczne, które wykażą przyczyny alergii i podpowiedzą, czego unikać w swoim otoczeniu. Bardzo często bowiem najgroźniejsze alergeny mieszkają razem z nami.

Mając tak kompleksową wiedzę na ten temat, będziemy mogli odpowiednio wykończyć wnętrza i wyposażyć dom w sprzęty, które będą przyjazne alergikom.

Joanna Dąbrowska
fot. Dreamstime

Dalszy ciąg artykułu w wydaniu papierowym Budujemy Dom 1-2/2015
Kup ten numer
Wydanie papierowe Wydanie elektroniczne Przejrzyj ten numer

Budujemy Dom 1-2/2015

Kup ten numer
Wydanie papierowe Wydanie elektroniczne
Pozostałe artykuły
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Newsletter BudujemyDom.pl
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Miesięcznik Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!

Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.

Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim: aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego, porady budowlane, najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl, zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
x