Budujemy Dom

Strefa magazynu / Budujemy Dom 1-2/2016

Kup bieżący numer Kup e-Wydanie Zaprenumeruj e-Prenumerata Na tablety

Dom w pigwowcach

Dom Magdy i Rafała doskonale wpisuje się w przestrzeń zadrzewionej działki, dzięki naturalnym materiałom elewacyjnym i klasycznej bryle, przykrytej czterospadowym dachem. Para celowo zrealizowała projekt z odważnymi przeszkleniami, które nadają budynkowi nowoczesny rys.

Dom w pigwowcach
Nowo zbudowany dom Magdy i Rafała jest zaprzeczeniem czterokondygnacyjnego segmentu, w którym wcześniej mieszkali. Jego ogromną zaletą jest jasna i przestronna strefa dzienna, oświetlona przez duże okna. Na szczególne wyróżnienie zasługuje tu wysokie, zachodzące aż na dach, przeszklenie w jadalni, które daje domownikom namiastkę ogrodu zimowego. Pod względem funkcjonalności i doskonałego oświetlenia, strefie dziennej nie ustępują pokoje prywatne na parterze i poddaszu. Obie kondygnacje powiększa optycznie antresola, "zawieszona" nad fragmentem wysokiego salonu. Podobnie jak zewnętrzną bryłę budynku, wnętrza charakteryzuje ciekawe połączenie rozwiązań klasycznych z nowoczesnymi.

DUŻA, KSZTAŁTNA I DOBRZE WYPOSAŻONA DZIAŁKA

Poprzednia działka nie była atrakcyjna, ponieważ miała wielkość przysłowiowej „chusteczki”, a na dodatek otaczało ją zwykłe pole, a nie infrastruktura rekreacyjna w postaci chociażby małego parku, w którym można spacerować i jeździć na rowerze.

Zmęczyło nas mieszkanie w namiastce prawdziwego ogrodu i domu – opowiada Magda. – Mimo że nasz segment miał powierzchnię aż 287 m2, wcale nie był wygodny, ani ustawny. Oferował, paradoksalnie, mało otwartej przestrzeni, a wymagał uciążliwego pokonywania kondygnacji. Doskwierało nam wzajemne podglądanie życia codziennego, bo w zwartej zabudowie nie da się tego uniknąć. Szybko zaczęliśmy marzyć o wolno stojącym domu w dużym ogrodzie, położonym blisko lasu. Wkrótce marzenia przekształciliśmy w rzeczywistość.

Wybraliśmy spokojną i wyposażoną we wszystkie media miejscowość z luźną zabudową, położoną przy lesie, a jednocześnie – nieopodal powstającej trasy szybkiego ruchu, która w niedługiej przyszłości usprawni komunikację w różne strony. Nie bez znaczenia był fakt, że miejscowość znajduje się w okolicy, w której oboje z mężem się wychowaliśmy oraz w obrębie dobrze zarządzanej gminy.

Specjalnie kupiliśmy dwie przylegające działki, w tym narożną, żeby zapewnić domowi oddech. Po ich połączeniu, powstała rozległa posesja w najbardziej korzystnym kwadratowym kształcie, w żaden sposób nie ograniczającym nas podczas wybierania gotowego projektu. Na dodatek zakupiony teren nie był pusty, lecz już porośnięty sosnowym i brzozowym zagajnikiem.

Dalszy ciąg artykułu w wydaniu papierowym Budujemy Dom 1-2/2016
Kup ten numer
Wydanie papierowe Wydanie elektroniczne Przejrzyj ten numer

Budujemy Dom 1-2/2016

Kup ten numer
Wydanie papierowe Wydanie elektroniczne
Pozostałe artykuły
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Newsletter BudujemyDom.pl
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Miesięcznik Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!

Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.

Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim: aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego, porady budowlane, najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl, zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
x