Budujemy Dom

Strefa magazynu / Budujemy Dom 1-2/2016

Kup bieżący numer Kup e-Wydanie Zaprenumeruj e-Prenumerata Na tablety

Odkurzacz centralny

Odkurzacz centralny ma wiele zalet, a dzięki coraz przystępniejszym cenom mogą się o tym przekonać nie tylko właściciele hoteli czy biur, ale także posiadacze domów jednorodzinnych. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę kupując najważniejszy element instalacji – jednostkę centralną – oraz pozostałe akcesoria niezbędne do jej funkcjonowania.

Odkurzacz centralny
Centralne odkurzanie to jedna z najprostszych domowych instalacji. Składa się z jednostki centralnej i podłączonego do niej rurociągu rozprowadzonego po domu, na końcu którego znajdują się gniazda ssące. Po podłączeniu do nich węża z rurą teleskopową można rozpocząć sprzątanie.

WIELE ZALET

Na zamontowanie odkurzacza centralnego decyduje się coraz więcej właścicieli domów jednorodzinnych. W przeciwieństwie do urządzenia przenośnego, nie trzeba go bowiem dźwigać, co jest bardzo wygodne – szczególnie w domach wielokondygnacyjnych. Łatwiej też dostać się do rzadziej używanych zakamarków, czy wysoko zamocowanych mebli, ponieważ wąż jest znacznie dłuższy.

Ponadto w czasie sprzątania nie plącze się kabel elektryczny i nie unosi się kurz, gdyż zanieczyszczone powietrze nie wraca do pomieszczenia, ale jest wydmuchiwane poza budynek. Kolejną zaletą jest mniej hałaśliwa praca – jednostka centralna umieszczona jest w oddaleniu od pomieszczeń mieszkalnych, dlatego w trakcie odkurzania praktycznie nie słychać pracy silnika. Sprzątanie jest więc wygodniejsze, zdrowsze i cichsze, a do tego skuteczniejsze, bo jednostka centralna ma znacznie większą moc od tradycyjnego odkurzacza.

Norbert Skupiński
FOT. BEAM

Dalszy ciąg artykułu w wydaniu papierowym Budujemy Dom 1-2/2016
Kup ten numer
Wydanie papierowe Wydanie elektroniczne Przejrzyj ten numer

Budujemy Dom 1-2/2016

Kup ten numer
Wydanie papierowe Wydanie elektroniczne
Pozostałe artykuły
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Newsletter BudujemyDom.pl
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Miesięcznik Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!

Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.

Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim: aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego, porady budowlane, najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl, zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
x