Budujemy Dom

Strefa magazynu / Budujemy Dom 10/2011

Kup bieżący numer Kup e-Wydanie Zaprenumeruj e-Prenumerata Na tablety

Kosmetyczne szlify architekta

Teresa i Adam samodzielnie założyli ogród, jednak mieli wrażenie, że brakuje mu wykończenia. Ich zdaniem wyglądał jak kobieta bez ładnej fryzury, makijażu i biżuterii. Zaradziła temu architekt krajobrazu.

Kosmetyczne szlify architekta
Zbyt sztywne formy, brak zróżnicowania faktur i kolorów, jednorodność roślin to najczęstsze cechy ogrodów zakładanych przez niedoświadczonych amatorów ogrodnictwa. Teresa i Adam również przeszli przez tę fazę. O ogrodzie z pierwszego okresu mówią:

Udało się nam stworzyć piękną kobietę, w strojnej sukni, której jednak brakowało odpowiedniego makijażu, fryzury i dodatków. Mimo starań, nie potrafiliśmy w pełni zrealizować koncepcji, która tliła się w naszych głowach i w wyobraźni i dlatego po kilku latach samodzielnej pracy postanowiliśmy skorzystać z fachowej pomocy. Nasz diament, czyli ukochany ogród, oszlifowała architekt krajobrazu, Elżbieta Ciężkowska.

Zgodnie z zasadami feng shui

Teresa i Adam kupili działkę o powierzchni 1730 m2, aby mieć dużo przestrzeni dla roślin i możliwość pracowania w ogrodzie. Zamierzali zaplanować dom i ogród zgodnie z zasadami feng shui, dlatego wybrali miejsce ze ściśle określonym układem w strony świata. Było to ważne dla pani Teresy, która interesuje się tą sztuką.

W południowo-wschodnim narożniku ogrodu, odpowiedzialnym za finansowe powodzenie właścicieli ogrodu, zaplanowali brzozowy zagajnik ze źródełkiem nazywanym przez nich „żywą wodą”. W południowo- zachodnim usytuowali oczko wodne, ponieważ chcieli je widzieć z tarasu za domem. Wokół tarasu i przed frontem budynku założyli rabaty ozdobne. Na rabatach posadzili dużo sosen, które promieniują pozytywną dla człowieka energią. Za wolno stojącym garażem ulokowali natomiast rabaty użytkowe z ziołami, winnicę oraz krąg na ognisko.

 

Lilianna Jampolska

Ciąg dalszy artykułu w wydaniu papierowym miesięcznika Budujemy Dom 10/2011

Dalszy ciąg artykułu w wydaniu papierowym Budujemy Dom 10/2011Zamów ten numer

Budujemy Dom 10/2011

W październikowym numerze miesięcznika Budujemy Dom odpowiemy na wszystkie pytania dotyczące ogrzewania - kotłów, grzejników, podłogówki. Wskażemy więcej...

Zobacz inne numery
Pozostałe artykuły
Newsletter BudujemyDom.pl
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Miesięcznik Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!
Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej. Do rozdania mamy 50 egzemplarzy. Ty otrzymasz jeden z nich całkowicie za darmo.
Dlaczego warto się zapisać?
Aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego, porady budowlane, najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl, zapowiedź tematu tygodnia oraz raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
x

Zamknij okno x
Newsletter
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe
informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!
Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej. Do rozdania mamy 50 egzemplarzy. Ty otrzymasz jeden z nich całkowicie za darmo.     
Dlaczego warto się zapisać?
- aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego;
- porady budowlane;
- najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl;
- zapowiedź tematu tygodnia oraz raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
Zapisz się do newslettera
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe