Budujemy Dom

Strefa magazynu / Budujemy Dom 3/2015

Kup bieżący numer Kup e-Wydanie Zaprenumeruj e-Prenumerata Na tablety

Siedlisko w prezencie

Patrycja i Rafał przystosowali pierwszy i docelowy dom do leśnego otoczenia, rezygnując z tych elementów architektonicznych i wykończeniowych, które wymagają regularnej konserwacji lub ewentualnych ciągłych napraw.

Kiedy na początku 2011 r. jeden z polskich banków wykonywał operat szacunkowy wartości nieuzbrojonej działki ze statusem siedliska, którą Patrycja i Rafał otrzymali od rodziców, jej wartość wynosiła 409 000 zł.

Obdarowana para uszanowała cenny prezent i postanowiła zbudować własny dom. Nie pokusiła się o odsprzedanie ziemi, ponieważ była własnością rodziny od kilku pokoleń. Wybierając gotowy projekt oraz dopasowując materiały budowlane i wykończeniowe, traktowała powstający jednorodzinny budynek jako pierwszy i ostatni. Miał być solidny, wygodny, z uniwersalną i nowoczesną bryłą. Seniorzy i juniorzy mieszkają teraz w osobnych domach, położonych w odległości kilkudziesięciu metrów od siebie.

Kosmetyka gotowego projektu

Patrycja i Rafał lubią proste formy i dlatego wybrali projekt domu z dwuspadowym dachem i nieudziwnioną bryłą. Jednocześnie poczynili szereg zabiegów, mających na celu maksymalne uproszczenie bryły. Nie chcieli w przyszłości borykać się z częstymi remontami budynku, znajdującego się na zalesionej działce.

Lilianna Jampolska

Dalszy ciąg artykułu w wydaniu papierowym Budujemy Dom 3/2015
Kup ten numer
Wydanie papierowe Wydanie elektroniczne Przejrzyj ten numer

Budujemy Dom 3/2015

Kup ten numer
Wydanie papierowe Wydanie elektroniczne
Pozostałe artykuły
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Newsletter BudujemyDom.pl
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Miesięcznik Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!

Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.

Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim: aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego, porady budowlane, najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl, zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
x