Budujemy Dom

Strefa magazynu / Budujemy Dom 3/2015

Kup bieżący numer Kup e-Wydanie Zaprenumeruj e-Prenumerata Na tablety

Siedlisko w prezencie

Patrycja i Rafał przystosowali pierwszy i docelowy dom do leśnego otoczenia, rezygnując z tych elementów architektonicznych i wykończeniowych, które wymagają regularnej konserwacji lub ewentualnych ciągłych napraw.

Kiedy na początku 2011 r. jeden z polskich banków wykonywał operat szacunkowy wartości nieuzbrojonej działki ze statusem siedliska, którą Patrycja i Rafał otrzymali od rodziców, jej wartość wynosiła 409 000 zł.

Obdarowana para uszanowała cenny prezent i postanowiła zbudować własny dom. Nie pokusiła się o odsprzedanie ziemi, ponieważ była własnością rodziny od kilku pokoleń. Wybierając gotowy projekt oraz dopasowując materiały budowlane i wykończeniowe, traktowała powstający jednorodzinny budynek jako pierwszy i ostatni. Miał być solidny, wygodny, z uniwersalną i nowoczesną bryłą. Seniorzy i juniorzy mieszkają teraz w osobnych domach, położonych w odległości kilkudziesięciu metrów od siebie.

Kosmetyka gotowego projektu

Patrycja i Rafał lubią proste formy i dlatego wybrali projekt domu z dwuspadowym dachem i nieudziwnioną bryłą. Jednocześnie poczynili szereg zabiegów, mających na celu maksymalne uproszczenie bryły. Nie chcieli w przyszłości borykać się z częstymi remontami budynku, znajdującego się na zalesionej działce.

Lilianna Jampolska

Dalszy ciąg artykułu w wydaniu papierowym Budujemy Dom 3/2015Zamów ten numer

Budujemy Dom 3/2015

W naszym miesięczniku, przez cały rok będziemy drukować cykl edukacyjny, zajmujący się tematyką Odnawialnych Źródeł Energii. Będziemy omawiali więcej...

Zobacz inne numery
Pozostałe artykuły
Newsletter BudujemyDom.pl
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Miesięcznik Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!
Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej. Do rozdania mamy 50 egzemplarzy. Ty otrzymasz jeden z nich całkowicie za darmo.
Dlaczego warto się zapisać?
Aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego, porady budowlane, najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl, zapowiedź tematu tygodnia oraz raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
x

Zamknij okno x
Newsletter
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe
informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!
Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej. Do rozdania mamy 50 egzemplarzy. Ty otrzymasz jeden z nich całkowicie za darmo.     
Dlaczego warto się zapisać?
- aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego;
- porady budowlane;
- najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl;
- zapowiedź tematu tygodnia oraz raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
Zapisz się do newslettera
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe