Budujemy Dom

Strefa magazynu / Budujemy Dom 3/2015

Kup bieżący numer Kup e-Wydanie Zaprenumeruj e-Prenumerata Na tablety

Klimatyzatory

Kupić dobry technicznie i ładny klimatyzator to nie sztuka. Jednak, jeśli nie zostanie właściwie dobrany do wnętrz, które ma chłodzić, z pewnością nie będziemy z niego zadowoleni. Dlatego wybór konkretnego urządzenia powinniśmy zostawić na koniec, a najpierw określić charakterystykę chłodzonych pomieszczeń


Klimatyzator kupujemy, jeżeli latem jest w domu zbyt gorąco. I niejednokrotnie wydaje się nam, że jedyne, czego chcemy, to aby chłodził wnętrza. Nie oczekujemy aż tyle, co w profesjonalnych instalacjach klimatyzacyjnych, zapewniających nie tylko odpowiednią temperaturę powietrza, ale również jego odpowiednią czystość, wilgotność i świeżość.

Jednak sam fakt, że klimatyzator chłodzi, w rzeczywistości nam nie wystarczy. Bo czy ktoś będzie naprawdę usatysfakcjonowany, jeśli w jednej części salonu będzie wiać na niego lodowata struga, a w innej nadal będzie panował upał? Albo gdy ten sprzęt będzie włączał się na krótko co pół godziny, powodując ciągłą huśtawkę temperatury? A może, kiedy jego szum nie da nam spać w nocy? Klimatyzacja to przecież coś, co z założenia ma zapewniać komfort. Zaś źle dobrany klimatyzator będzie utrapieniem.

Jarosław Antkiewicz
fot. Daikin

Dalszy ciąg artykułu w wydaniu papierowym Budujemy Dom 3/2015
Kup ten numer
Wydanie papierowe Wydanie elektroniczne Przejrzyj ten numer

Budujemy Dom 3/2015

Kup ten numer
Wydanie papierowe Wydanie elektroniczne
Pozostałe artykuły
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Newsletter BudujemyDom.pl
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Miesięcznik Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!

Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.

Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim: aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego, porady budowlane, najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl, zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
x