Budujemy Dom

Strefa magazynu / Budujemy Dom 3/2016

Kup bieżący numer Kup e-Wydanie Zaprenumeruj e-Prenumerata Na tablety

Z ogrodową galanterią

Joanna i Adam ozdobili ogród nie tylko zjawiskowo kwitnącymi roślinami, lecz również akcesoriami ogrodowymi z piaskowca i metalu – meblami, donicami, rzeźbą, fontanną.

Z ogrodową galanterią
Joanna i Adam zastali na działce wstępnie zagospodarowany ogród, lecz od razu rozpoczęli modernizację, ponieważ jego wygląd nie miał stylu i atmosfery, jakich pragnęli. Najpierw podkrzesali pnie drzew, ponieważ przez wcześniejsze lata istnienia ogrodu ich gęste dolne gałęzie rozrosły się i najzwyczajniej w świecie zasłoniły widoki. Potem, na bazie czterech oddzielonych od siebie rabat założyli nowe, sprawiając, że obecnie najdłuższa z nich ciągnie się falistą linią wzdłuż trzech boków posesji. Frontowy ogród ozdobili reprezentacyjnym klombem z różanką. Za domem natomiast urządzili placyk wypoczynkowy i wprowadzili elementy wodne.

Żadne z tych miejsc nie miałoby jednak tak spektakularnego wyglądu jak obecnie, gdyby nie dodali „galanterii” w postaci starannie dobranych mebli oraz akcesoriów z piaskowca i metalu. Dopiero w momencie, kiedy je wstawili, przestrzeń zaczęła nabierać oczekiwanego wyrazu. Charakterystyczne jest, nieczęste w nowo urządzanych ogrodach, połączenie ładu ze szczyptą romantyzmu. Ponad wszystko podkreślono tu potęgę kwiatów i ich zapachów.

Z ZAPRASZAJĄCĄ DO OGRODU RÓŻANKĄ

Początkowy wygląd ogrodu frontalnego rażąco kłócił się z artystycznym wyczuciem przestrzeni Joanny i Adama. Poprzedni właściciele usypali tu kopiec, na którym sytuowali gdzieniegdzie kamienie i trzy iglaki. Miał naśladować skalniak, lecz w rzeczywistości tylko szpecił wejściową strefę ogrodu. Nowi posiadacze przez rok zastanawiali się, w jaki sposób ją zaaranżować, żeby bardziej zachęcała do wejścia w głąb posesji.

Lilianna Jampolska

Dalszy ciąg artykułu w wydaniu papierowym Budujemy Dom 3/2016
Kup ten numer
Wydanie papierowe Wydanie elektroniczne Przejrzyj ten numer

Budujemy Dom 3/2016

Kup ten numer
Wydanie papierowe Wydanie elektroniczne
Pozostałe artykuły
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Newsletter BudujemyDom.pl
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Miesięcznik Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!

Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.

Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim: aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego, porady budowlane, najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl, zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
x