Budujemy Dom

Strefa magazynu / Budujemy Dom 4/2015

Kup bieżący numer Kup e-Wydanie Zaprenumeruj e-Prenumerata Na tablety

Wanna z hydromasażem

Kąpiel w wannie odpręża, pozwala zregenerować siły, jest doskonałym sposobem na oderwanie się od zgiełku codziennych spraw. A gdyby tak do tych przyjemności dodać hydromasaż? Wymiana zwykłej wanny na tę z hydromasażem jest możliwa pod pewnymi warunkami.

Pomieszczenie

Według zaleceń producentów, pomieszczenie, w którym zamierzamy wstawić wannę z hydromasażem, musi mieć co najmniej 6 m2. Wanny takie w większości produkowane są z akrylu – materiału, który pozwala uzyskiwać różnorodne kształty, dlatego na rynku dostaniemy modele okrągłe, owalne, prostokątne, symetryczne i niesymetryczne. Można je montować przy ścianie, w narożniku lub jako wolno stojące. Zatem nawet w przypadku najmniejszego dopuszczalnego pomieszczenia, dobranie wanny z hydromasażem nie powinno sprawiać kłopotów.

W małych łazienkach, sprawdzą się wanny długości 120 cm i szerokości 70 cm; do dużych łazienek i salonów kąpielowych, możemy wstawić wanny długości do 200 cm i szerokości 100 cm. Pamiętajmy przy tym, że bardziej ekonomiczne będą wanny płytsze – od 35 do 40 cm głębokości. W dużych a płytkich wannach, będziemy nadal czuć się komfortowo, jednocześnie zużyjemy mniej wody i energii do jej podgrzania, niż w przypadku wanien głębszych.

Uwaga! Ważne, aby w pomieszczeniu, gdzie będziemy korzystać z hydromasażu, była sprawnie działająca wentylacja. Tylko odpowiednio duże oraz dobrze wentylowane wnętrze zagwarantuje sprawne odprowadzanie pary wodnej, dzięki czemu ta nie będzie się skraplać na ścianach i suficie i nie dojdzie do rozwoju pleśni i innych grzybów.

Emilia Rosłaniec
fot. Sundance Spas (Minibaseny)

Dalszy ciąg artykułu w wydaniu papierowym Budujemy Dom 4/2015Zamów ten numer

Budujemy Dom 4/2015

W Budujemy Dom od kilku lat propagujemy stosowanie pomp ciepła. W tym numerze publikujemy przegląd urządzeń dostępnych na rynku. Przedstawiamy najważniejsze więcej...

Zobacz inne numery
Pozostałe artykuły
Newsletter BudujemyDom.pl
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Miesięcznik Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!
Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej. Do rozdania mamy 50 egzemplarzy. Ty otrzymasz jeden z nich całkowicie za darmo.
Dlaczego warto się zapisać?
Aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego, porady budowlane, najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl, zapowiedź tematu tygodnia oraz raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
x

Zamknij okno x
Newsletter
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe
informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!
Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej. Do rozdania mamy 50 egzemplarzy. Ty otrzymasz jeden z nich całkowicie za darmo.     
Dlaczego warto się zapisać?
- aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego;
- porady budowlane;
- najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl;
- zapowiedź tematu tygodnia oraz raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
Zapisz się do newslettera
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe