Budujemy Dom

Strefa magazynu / Budujemy Dom 4/2016

Kup bieżący numer Kup e-Wydanie Zaprenumeruj e-Prenumerata Na tablety

Hydromasaż

Współczesne urządzenia z hydromasażem, nawet te przeznaczone do domów jednorodzinnych i w przylegających do nich ogrodów, są wyposażone w zaawansowane technologicznie funkcje, dające różnorodne korzyści zdrowotne, relaksujące i upiększające. Producenci tego sprzętu zapewniają również różne udogodnienia, ułatwiające dbanie o niego, więc nie trzeba się obawiać, że domowa hydroterapia stanie się przyczynkiem do dodatkowych obowiązków. Nasi Rozmówcy skomentowali użytkowanie hydromasażu w swoich domowych prysznicach i wannach. Jeden z nich opowiedział o zaletach posiadania jacuzzi w ogrodzie.

Hydromasaż
Powszechnie wiadomo, że masaże wodne, przeprowadzane w odpowiedniej temperaturze, korzystnie wpływają na zdrowie i urodę. Poprawiają ukrwienie skóry, przyspieszają spalanie tkanki tłuszczowej i redukują cellulit. Na przykład masaże w zimnej wodzie (do 30°C), trwające do 15 minut, przyspieszają przemianę materii, pobudzają krążenie krwi, uśmierzają ból, zwiększają odporność. Dwudziestominutowe kąpiele w wodzie o temperaturze obojętnej (33–36°C) rozluźniają napięte mięśnie, uspokajają układ nerwowy. Masaże w ciepłej wodzie (37–38°C) polepszają stan układu krążenia.

W zależności od celu, jaki ma dać kąpiel z hydromasażem, dobiera się rodzaj urządzenia, a w urządzeniu – rodzaj masażu (może być wodny, powietrzny lub wodno-powietrzny). Przed wyborem i montażem domowego mini SPA, należy jednak odpowiednio przygotować instalacje i łazienkę.

PARAMETRY, ILOŚĆ I ODPROWADZANIE WODY

Ciśnienie. Typowy natryskowy panel z hydromasażem potrzebuje do prawidłowego działania ciśnienia wody o wartości nie mniejszej niż 3 bary (bo w przeciwieństwie do wanny z hydromasażem, nie ma przy nim pompy tłoczącej wodę). W związku z tym przed kupnem natrysku, trzeba sprawdzić ciśnienie w instalacji wodnej – koniecznie w budynkach na skraju osiedla lub na końcu ulicy.

Lilianna Jampolska
FOT. NOVELLINI

Dalszy ciąg artykułu w wydaniu papierowym Budujemy Dom 4/2016
Kup ten numer
Wydanie papierowe Wydanie elektroniczne Przejrzyj ten numer

Budujemy Dom 4/2016

Kup ten numer
Wydanie papierowe Wydanie elektroniczne
Pozostałe artykuły
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Newsletter BudujemyDom.pl
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Miesięcznik Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!

Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.

Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim: aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego, porady budowlane, najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl, zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
x