Budujemy Dom

Strefa magazynu / Budujemy Dom 4/2016

Kup bieżący numer Kup e-Wydanie Zaprenumeruj e-Prenumerata Na tablety

Rolety zewnętrzne i markizy

Markizy zakłada się po to, aby chroniły tarasy, balkony i przylegające do nich pomieszczenia przed przegrzewaniem. Rolety spełniają zaś znacznie więcej zadań. Nie tylko ograniczają napływ do wnętrz światła dziennego, ale także izolują je termicznie i akustycznie oraz stanowią zabezpieczenie przed włamaniem.

Rolety zewnętrzne i markizy
Wybierając tego typu osłony trzeba zwrócić uwagę na kilka parametrów. Poza renomą producenta i ceną, najistotniejszy jest sposób montażu i sterowania.

MARKIZY

W upalne dni trudno wytrzymać nie tylko na wystawionym na słońce tarasie, ale także w pomieszczeniach z dużymi przeszkleniami, szczególnie tymi zlokalizowanymi od południa – czyli tam, gdzie promieniowanie słoneczne jest odczuwalne najmocniej.

Aby zapewnić cień i przyjemny chłód, warto zdecydować się na markizę. To jedna z najpowszechniej stosowanych osłon przeciwsłonecznych. Najczęściej spotyka się modele tarasowe i mniejsze od nich balkonowe – ich nazwy jasno wskazują miejsce montażu. Chronią przed przegrzaniem nie tylko przestrzeń, nad którą są przymocowane, ale także przylegające do tarasu i balkonu pomieszczenia. Znacznie mniej popularne są markizy fasadowe, chroniące tylko wnętrza domu. W sprzedaży są też markizolety. Podobnie jak modele fasadowe są przytwierdzane do okien, ale dzięki ruchomemu wysięgnikowi, można regulować jej stopień pochylenia, a w efekcie ilością światła wpadającą do pomieszczenia.

Norbert Skupiński
FOT. KRISPOL

Dalszy ciąg artykułu w wydaniu papierowym Budujemy Dom 4/2016Zamów ten numer

Budujemy Dom 4/2016

W najnowszym, kwietniowym BUDUJEMY DOM przedstawiamy zestawienie 82 pomp ciepła. Choć część inwestorów nadal uważa je za drogie i uciążliwe w więcej...

Zobacz inne numery
Pozostałe artykuły
Newsletter BudujemyDom.pl
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Miesięcznik Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!
Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej. Do rozdania mamy 50 egzemplarzy. Ty otrzymasz jeden z nich całkowicie za darmo.
Dlaczego warto się zapisać?
Aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego, porady budowlane, najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl, zapowiedź tematu tygodnia oraz raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
x

Zamknij okno x
Newsletter
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe
informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!
Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej. Do rozdania mamy 50 egzemplarzy. Ty otrzymasz jeden z nich całkowicie za darmo.     
Dlaczego warto się zapisać?
- aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego;
- porady budowlane;
- najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl;
- zapowiedź tematu tygodnia oraz raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
Zapisz się do newslettera
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe