Budujemy Dom

Strefa magazynu / Budujemy Dom 5/2013

Kup bieżący numer Kup e-Wydanie Zaprenumeruj e-Prenumerata Na tablety

Wanna z hydromasażem

Od wieków wiadomo, że woda ma zbawienny wpływ na nasz organizm. Leczenie za jej pomocą stosowano już w starożytności. Hydromasaż relaksuje, rozluźnia mięśnie, poprawia stan skóry, koi układ nerwowy.

W kąpieli z hydromasażem możemy ustawić w niemal każdej łazience. Konieczna jest jednak bardzo dobra wentylacja, ponieważ urządzenia te generują więcej wilgoci, niż wytwarza się przy tradycyjnej wannie czy prysznicu.

Wybierając wannę z hydromasażem, musimy dopasować ją do kształtu i wielkości łazienki. W tych o niewielkiej powierzchni doskonale sprawdzą się modele narożne (mogą być symetryczne lub asymetryczne, i w wersji prawej lub lewej – tak więc bez problemu, idealnie dobierzemy model do naszej łazienki), Do pomieszczeń o średniej wielkości polecane są wanny prostokątne, które jednym bokiem przylegają do ściany. Decydując o lokalizacji wanny, musimy pamiętać, aby zapewnić do niej swobodny dostęp, np. podczas prac serwisowych czy konserwatorskich.

Jeśli dysponujemy dużą łazienką – pokojem kąpielowym – przy wybieraniu odpowiedniego modelu wanny nie mamy praktycznie żadnych ograniczeń – możemy kupić model kolisty, wannę dwuosobową lub wolno stojącą. Jeśli wanna ma być ulokowana na parterze, istnieje możliwość, aby wpuścić ją w podłogę.

Przed zakupem

Zanim kupimy wymarzoną wannę z hydromasażem, pamiętajmy, że odległość ciała od dysz nie powinna być mniejsza niż 10 cm. Oprócz kształtu wanny, a także jej długości i szerokości, warto zwrócić uwagę na jej głębokość (przeważnie od 37 cm do 50 cm) i pojemność (150–500 l), która przekłada się na koszty eksploatacji. Do użytkowania wanny z hydromasażem potrzebna jest spora ilość ciepłej wody, którą trzeba później odprowadzić do kanalizacji lub szamba, co również wiąże się z niemałymi wydatkami.

Jarosław Antkiewicz
Marta Tomaszewska
fot. Hansgrohe

Dalszy ciąg artykułu w wydaniu papierowym Budujemy Dom 5/2013
Kup ten numer
Wydanie papierowe Wydanie elektroniczne Przejrzyj ten numer

Budujemy Dom 5/2013

Kup ten numer
Wydanie papierowe Wydanie elektroniczne
Pozostałe artykuły
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Newsletter BudujemyDom.pl
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Miesięcznik Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!

Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.

Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim: aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego, porady budowlane, najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl, zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
x