Budujemy Dom

Strefa magazynu / Budujemy Dom 5/2015

Kup bieżący numer Kup e-Wydanie Zaprenumeruj e-Prenumerata Na tablety

Wymiana bramy garażowej

Jeśli brama ciężko pracuje, hałasuje przy otwieraniu lub nie domyka się – trzeba pomyśleć o naprawie. Często jednak jej koszty przekraczają cenę nowych wrót. W takiej sytuacji lepiej zdecydować się na wymianę.


Wymiana bramy garażowej może być bardzo korzystna. Dzięki takiej inwestycji poprawimy komfort użytkowania garażu i zminimalizujemy straty ciepła, na estetyce zyska też fasada domu. Pod warunkiem, że nowa brama będzie dobrze dobrana, a jej wymiana przeprowadzona w prawidłowy sposób.

Wybór bramy

Inwestorzy decydujący się na wymianę bramy garażowej, realizację swojego pomysłu zaczynają zazwyczaj od rozeznania się w ofercie rynkowej. A jest ona niezwykle różnorodna i bogata. Czym więc kierować się przy wyborze?

Najważniejszą cechą, którą różnią się bramy garażowe, jest sposób otwierania. Inne właściwości, na które trzeba zwrócić uwagę, to metoda sterowania, termoizolacyjność oraz rozwiązania z zakresu bezpieczeństwa.

Sposób otwierania

Najpopularniejszym obecnie rodzajem są bramy segmentowe. Składają się z kilku segmentów (od 3 do 6), połączonych zawiasami i zabezpieczonych uszczelkami, chroniącymi przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Skrzydła przeważnie wykonane są ze stali ocynkowanej i pokryte blachą stalową, a wykończone tworzywem sztucznym, aluminium, drewnem lub pomalowane farbą proszkową. Ich wnętrze najczęściej wypełnione jest pianką poliuretanową, która pełni rolę izolacji cieplnej i akustycznej.

Występują w dwóch wariantach...

Norbert Skupiński
fot. Wiśniowski

Dalszy ciąg artykułu w wydaniu papierowym Budujemy Dom 5/2015
Kup ten numer
Wydanie papierowe Wydanie elektroniczne Przejrzyj ten numer

Budujemy Dom 5/2015

Kup ten numer
Wydanie papierowe Wydanie elektroniczne
Pozostałe artykuły
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Newsletter BudujemyDom.pl
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Miesięcznik Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!

Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.

Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim: aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego, porady budowlane, najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl, zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
x