Budujemy Dom

Strefa magazynu / Budujemy Dom 7-8/2011

Kup bieżący numer Kup e-Wydanie Zaprenumeruj e-Prenumerata Na tablety

Rodzinny team architektów

Dla chcących zbudować dom posiadanie architekta w najbliższej rodzinie to skarb. Posiadanie aż dwóch doświadczonych projektantów to prawdziwe szczęście.

Budynek, choć stoi na tyłach typowego gospodarstwa wiejskiego, ma nowoczesną bryłę z płaskim dachem.
Budynek, choć stoi na tyłach typowego gospodarstwa wiejskiego, ma nowoczesną bryłę z płaskim dachem. Nad gankiem w oszklonym pomieszczeniu mieści się biblioteka. Właściciele lubią tam przebywać, gdy deszcz bębni o szyby
Magda i Tomasz pozazdrościli siostrze zamieszkania w domu z ogrodem, ale oczywiście w dobrym tego słowa znaczeniu, bo rodzina żyje w harmonii. Lubili odwiedzać siostrę i posiedzieć w cichych wnętrzach, otoczonych zielenią. Im bardziej poznawali różnice między życiem w podmiejskim domu a niedużym mieszkaniem na warszawskim Ursynowie, tym mocniej zaczęli się zastanawiać, czy nie pójść jej śladem.

A przykład mieli doskonały! Pamiętali, jak niedawno wyglądał dom, który wypatrzyła siostra pani Magdy i jak wygląda obecnie, po gruntownym remoncie i przebudowie. Siostra, z zawodu architekt, potrafiła przemienić na pozór kompletną ruinę w niebanalnie urządzony i funkcjonalny budynek. W pracach koncepcyjnych i w nadzorze budowlanym towarzyszył jej ojciec, również architekt.

Mając w odwodzie zgrany rodzinny team fachowców chętnych do pomocy, Magda i Tomasz wkrótce zdecydowali się na budowę domu. Ojciec zaprojektował dom, natomiast siostra – niektóre wnętrza, na przykład kuchnię. Jednak zanim to nastąpiło, projektanci wstrzymali się z pracami do momentu zakupu działki. Profesjonalizm nakazywał dostosowanie architektury budynku do warunków przestrzennych miejsca w jakim stanie.

Lilianna Jampolska

Ciąg dalszy artykułu w wydaniu papierowym miesięcznika Budujemy Dom 7-8/2011

Dalszy ciąg artykułu w wydaniu papierowym Budujemy Dom 7-8/2011
Kup ten numer
Wydanie papierowe Wydanie elektroniczne Przejrzyj ten numer

Budujemy Dom 7-8/2011

Kup ten numer
Wydanie papierowe Wydanie elektroniczne
Pozostałe artykuły
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Newsletter BudujemyDom.pl
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Miesięcznik Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!

Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.

Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim: aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego, porady budowlane, najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl, zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
x