Budujemy Dom

Strefa magazynu / Budujemy Dom 7-8/2013

Kup bieżący numer Kup e-Wydanie Zaprenumeruj e-Prenumerata Na tablety

Hydromasaż w wannie

Zakup zwykłej wanny nie jest łatwym zadaniem, a co dopiero wanny z systemem hydromasażu. Warto zatem wiedzieć kilka rzeczy, o których większość sprzedawców pewnie nie wspomni.

Hydromasaż – jeden z najstarszych sposobów leczenia – ostatnio stał się bardzo modny, a oferta producentów nie jest już skierowana jedynie do inwestorów o zasobnym portfelu. Nawet mała łazienka może stać się miejscem relaksu i odpoczynku, trzeba tylko wybrać odpowiedni model wanny i właściwie o nią dbać.

Masaż i nie tylko

Wodny

Jest to podstawowy rodzaj hydromasażu, który działa przede wszystkim na mięśnie i stawy. Najprostsze wanny mają kilka dysz i masują strumieniem wody wyrzucanej pod ci śnieniem. W niektórych modelach możliwe jest połączenie masażu wodnego z falami ultradźwiękowymi (masaż taki poprawia ukrwienie i zwalcza cellulitis).

Powietrzny

W wannach bardziej zaawansowanych masuje nie tylko woda, ale i powietrze sprężane wspomaga rozluźnianie mięśni, poprawia ukrwienie, skóra wolniej się starzeje. Powietrze przedostaje się do wanny dyszami lub otworkami w jej dnie. To drugie rozwiązanie jest tańsze – polega na zastosowaniu komory zwanej podwójnym dnem. Problematyczne jest jednak jej suszenie i dezynfekcja. Droższe wanny mają wbudowany podgrzewacz powietrza, dzięki któremu kąpiel z bąbelkami jest o wiele przyjemniejsza. Innym ciekawym urządzeniem jest ozonator (najczęściej znajduje się w kompresorze powietrza), zwiększający skuteczność masażu powietrznego, odświeżający powietrze w łazience i dezynfekujący wodę.

Łączony

Ten typ masażu nie jest tym samym, co masaż wodny i powietrzny uruchomione jednocześnie. Wykorzystuje bowiem specjalne dysze. Wypływająca z nich woda jest napowietrzona (podobnie jak w kranach z perlatorem).

Aromaterapia Wanny z hydromasażem mogą być wyposażone w funkcję aromaterapii – olejki wlewa się do dozownika zamontowanego pod obudową. Przepływające przez niego sprężone powietrze przenosi aromat do dysz i uwalnia w wodzie. Terapia zapachem może udrażniać układ oddechowy, uspokajać lub dodawać energii.

Małgorzata Kolmus
fot. Sanplast

Dalszy ciąg artykułu w wydaniu papierowym Budujemy Dom 7-8/2013
Kup ten numer
Wydanie papierowe Wydanie elektroniczne Przejrzyj ten numer

Budujemy Dom 7-8/2013

Kup ten numer
Wydanie papierowe Wydanie elektroniczne
Pozostałe artykuły
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Newsletter BudujemyDom.pl
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Miesięcznik Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!

Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.

Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim: aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego, porady budowlane, najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl, zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
x