Budujemy Dom

Strefa magazynu / Budujemy Dom 7-8/2014

Kup bieżący numer Kup e-Wydanie Zaprenumeruj e-Prenumerata Na tablety

Wanna z hydromasażem

Mimo, że wanna z hydromasażem nadal kojarzy się z czymś luksusowym, dziś luksus ten można mieć za bardzo rozsądną cenę. Szeroki wybór funkcji, w które wyposażone są już średniej klasy modelu, zwykle spełnia oczekiwania nawet bardzo wymagających użytkowników, zapewniając im odprężenie w domowym zaciszu.


Dziś „salon hydromasażu” możemy otworzyć w zasadzie w każdej łazience pod warunkiem, że będzie ona miała powierzchnię przynajmniej 5–6 m2. W mniejszych pomieszczeniach lepiej sprawdzą się kabiny natryskowe wyposażone w panele z funkcją hydromasażu. Ważne, żeby łazienka do której wstawimy „wannę z bąbelkami” miała dobrą wentylację. Podczas hydromasażu wytwarza się sporo pary, która jeśli nie zostanie odprowadzona, skrapla się na ścianach, co na dłuższą metę może powodować zagrzybienie.

Jaką wannę wybrać?

Wybierając wannę z hydromasażem powinniśmy brać pod uwagę nie tylko indywidualne upodobania, ale także metraż łazienki i względy praktyczne. Często kształt i pojemność wanny zależą od wielkości i układu pomieszczenia, w którym zamierzamy ją umieścić. Należy pamiętać, że najwięcej miejsca zajmie wanna owalna lub w kształcie koła, mniej prostokątna przylegająca zwykle jednym bokiem do ściany, a najmniej – narożna, która może występować w wersji symetrycznej lub asymetrycznej. Najmniejsze wanny symetryczne mają wymiary 125 × 125 cm. Duże znaczenie mają także głębokość naszego domowego spa, która zwykle zawiera się w przedziale 38–50 cm i jego pojemność (150–550 l).

Duża wanna – oczywiście pod warunkiem, że znajdziemy na nią miejsce – z pewnością będzie wygodna i dostarczy sporo przyjemności z kąpieli, ale jednocześnie może być droga w utrzymaniu. Wodę, którą do niej wlewamy, najpierw trzeba ogrzać, a potem skanalizować. Do tego dochodzą konieczne, okresowe zabiegi pielęgnacyjne, które w przypadku większych, zaawansowanych technologicznie wanien są bardziej kosztowne.

Gdy wybierzemy już kształt wanny i zdecydujemy, w którym miejscu będzie ona stała, warto zastanowić się nad jej wyposażeniem i ostatecznym wyglądem. Na szczęście producenci starają się wychodzić naprzeciw oczekiwaniom klientów, oferując ogromny wybór kolorów, materiałów i osprzętu dodatkowego, podnoszącego komfort kąpieli.

Tomasz Wojciuk
fot. Koperfam

Dalszy ciąg artykułu w wydaniu papierowym Budujemy Dom 7-8/2014Zamów ten numer

Budujemy Dom 7-8/2014

Adaptacja poddasza to znakomity sposób na powiększenie powierzchni mieszkalnej bez rozbudowy budynku. Nie zawsze jednak jest to proste zadanie. Najpierw więcej...

Zobacz inne numery
Pozostałe artykuły
Newsletter BudujemyDom.pl
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Miesięcznik Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!
Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej. Do rozdania mamy 50 egzemplarzy. Ty otrzymasz jeden z nich całkowicie za darmo.
Dlaczego warto się zapisać?
Aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego, porady budowlane, najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl, zapowiedź tematu tygodnia oraz raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
x

Zamknij okno x
Newsletter
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe
informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!
Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej. Do rozdania mamy 50 egzemplarzy. Ty otrzymasz jeden z nich całkowicie za darmo.     
Dlaczego warto się zapisać?
- aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego;
- porady budowlane;
- najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl;
- zapowiedź tematu tygodnia oraz raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
Zapisz się do newslettera
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe