Budujemy Dom

Strefa magazynu / Budujemy Dom 7-8/2016

Kup bieżący numer Kup e-Wydanie Zaprenumeruj e-Prenumerata Na tablety

Nawierzchnie ogrodowe

Nawierzchnię w ogrodzie można utwardzić na wiele sposobów, jednak poszczególne materiały wykończeniowe różnią się wyglądem, wytrzymałością, komfortem użytkowania i ceną. W poniższym artykule radzimy, czym kierować się przy ich doborze.

Nawierzchnie ogrodowe

Nawierzchnie ogrodowe
Do utwardzania ścieżek i innych traktów dla pieszych, odpowiednie są płyty kamienne i betonowe, kruszywo oraz wszelkiego rodzaju bruk. Wykończenie nawierzchni, po której będą poruszać się samochody, musi natomiast znosić znaczne obciążenie. Sprawdzą się tu betonowe kraty i panele z PVC oraz grubsza kostka brukowa.

Przebieg prac związanych z wykończeniem traktów z pewnością usprawni ich projekt. Możemy otrzymać go bezpłatnie, kupując kostkę brukową, lecz najlepiej, gdy to architekt krajobrazu wkomponuje nawierzchnie w plan ogrodu i szczegółowo je zaprojektuje, określając ilość potrzebnego materiału i grubość poszczególnych warstw podbudowy. Możemy też samodzielnie zaplanować ścieżki czy podjazd – poniżej przedstawiamy kilka istotnych wskazówek.

Trakty dla pieszych możemy z powodzeniem zbudować samemu, jednak do wykonania podjazdu najlepiej zatrudnić firmę, dysponującą specjalistycznym sprzętem.

Małgorzata Kolmus
fot. LIBET

Dalszy ciąg artykułu w wydaniu papierowym Budujemy Dom 7-8/2016

Budujemy Dom 7-8/2016

Kup ten numer
Wydanie papierowe Wydanie elektroniczne
Pozostałe artykuły
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Newsletter BudujemyDom.pl
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Miesięcznik Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!

Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.

Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim: aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego, porady budowlane, najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl, zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
x