Budujemy Dom

Strefa magazynu / Budujemy Dom 7-8/2016

Kup bieżący numer Kup e-Wydanie Zaprenumeruj e-Prenumerata Na tablety

Narzędzia ogrodowe

Choć w ogrodzie najprzyjemniej jest wypoczywać, sporo czasu trzeba poświęcać na jego pielęgnację – strzyżenie trawnika, przycinanie gałęzi, sprzątanie liści, mycie kostki itd. Prace te można jednak znacznie przyspieszyć, używając narzędzi właściwie dobranych do wielkości i charakteru terenu oraz własnych możliwości fizycznych.

Narzędzia ogrodowe
Nowoczesne narzędzia do prac w ogrodzie projektowane są tak, by minimalizować wysiłek fizyczny, obciążenie kręgosłupa, powstawanie odcisków na dłoniach. Wyposażane są w odpowiednio wyprofilowane uchwyty, powleczone warstwą tworzywa, oraz w nowatorskie mechanizmy. Ich obudowa często wykonana jest z lekkiego tworzywa sztucznego, odpornego na uszkodzenia mechaniczne i korozję. Podczas projektowania narzędzi zwraca się dziś również uwagę na ich wygląd. Cena urządzeń bywa wysoka, jednak pamiętajmy, że te z wyższej półki będą mniej awaryjne i posłużą dłużej.

KOSZENIE BEZ WYSIŁKU

Praktycznie w każdym ogrodzie niezbędna jest kosiarka. Trawa wymaga bowiem regularnego strzyżenia. Producenci sprzętu ogrodowego oferują szereg różnego typu kosiarek – od małych ręcznych, po samobieżne traktorki – na miarę każdego trawnika.

OPCJE STANDARDOWE

Większość narzędzi z napędem występuje w dwóch wersjach – z silnikiem elektrycznym lub z silnikiem spalinowym. Podstawowe różnice między nimi związane są z efektywnością i masą.

Małgorzata Kolmus
fot. KÄRCHER

Dalszy ciąg artykułu w wydaniu papierowym Budujemy Dom 7-8/2016Zamów ten numer

Budujemy Dom 7-8/2016

Wszystkich tych, którzy jeszcze się wahają, czy budować dom czy kupić mieszkanie, zapraszam do lektury case study, zamieszczonego w wakacyjnym numerze więcej...

Zobacz inne numery
Pozostałe artykuły
Newsletter BudujemyDom.pl
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Miesięcznik Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!
Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej. Do rozdania mamy 50 egzemplarzy. Ty otrzymasz jeden z nich całkowicie za darmo.
Dlaczego warto się zapisać?
Aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego, porady budowlane, najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl, zapowiedź tematu tygodnia oraz raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
x

Zamknij okno x
Newsletter
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe
informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!
Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej. Do rozdania mamy 50 egzemplarzy. Ty otrzymasz jeden z nich całkowicie za darmo.     
Dlaczego warto się zapisać?
- aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego;
- porady budowlane;
- najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl;
- zapowiedź tematu tygodnia oraz raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
Zapisz się do newslettera
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe