Budujemy Dom

Strefa magazynu / Budujemy Dom 9/2013

Kup bieżący numer Kup e-Wydanie Zaprenumeruj e-Prenumerata Na tablety

Ogród z boiskiem i parkiem linowym

Właściciele prezentowanego ogrodu najpierw zbudowali dla maluchów domek na drzewie z wiszącym mostem, a obecnie wspólnie użytkują park linowy oraz trawiaste boisko. Ogród może być świetnym miejscem do uprawiania sportu!

Ania i Rafał są energiczni i wysportowani. Zależało im, żeby ich synowie również lubili sport i rozwijali się motorycznie. Od kiedy urodzili się Staś i Franek, w ogrodzie o powierzchni 3000 m2 pojawiały się adekwatne do ich wieku atrakcje, zachęcające do zabaw w ruchu.

Huśtawka, piaskownica, górka do saneczkowania

Zaraz po ślubie właściciele zastanawiali się, jak zagospodarować odziedziczony po dziadkach Rafała stary sad. Po konsultacji z architektem krajobrazu, pozostawili kilka starych jabłoni i grusz. Kopuły koron, w kształcie szerokich parasoli, dają im możliwość schronienia się w cieniu, kiedy doskwiera słońce i upał. Jednocześnie ciekawe sylwetki starych drzew dekorują ogród. Rafał otoczył je rozległym trawnikiem ze świeżutką zieloną murawą, o którą starannie dba.

Kiedy na świecie pojawił się pierworodny syn, a potem kolejny, rodzice ustawili na murawie typowy zestaw dla najmłodszych dzieci – piaskownicę oraz huśtawkę, zjeżdżalnię i drabinkę do wspinania się. W tamtym okresie zupełnie przypadkowo powstała też górka do saneczkowania. Zamówiono kilkanaście wywrotek żyznej ziemi z zamiarem rozplantowania jej na nowo tworzonych rabatach z roślinami ozdobnymi. Dowiezioną ziemię zrzucono w jednym miejscu i utworzyła pagórek o wysokości 2,5 m. Przed zimą właściciele nie mieli czasu na rozwiezienie ziemi i nasyp stał się wkrótce miejscem zabaw na śniegu. Dzieci i rodzice tak polubili przydomowy tor saneczkowy, że postanowili go stosownie uformować i pozostawić. Pagórek, w przeciwieństwie do piaskownicy i zestawu z huśtawką, nadal istnieje. Chłopcy, obecnie starsi o kilka lat, szaleją na nim na rowerach niczym na torze motokrosowym. W zimie górka też się im przydaje.

Lilianna Jampolska

Dalszy ciąg artykułu w wydaniu papierowym Budujemy Dom 9/2013
Kup ten numer
Wydanie papierowe Wydanie elektroniczne Przejrzyj ten numer

Budujemy Dom 9/2013

Kup ten numer
Wydanie papierowe Wydanie elektroniczne
Pozostałe artykuły
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Newsletter BudujemyDom.pl
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Miesięcznik Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!

Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.

Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim: aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego, porady budowlane, najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl, zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
x