Budujemy Dom

Strefa magazynu / Budujemy Dom 9/2015

Kup bieżący numer Kup e-Wydanie Zaprenumeruj e-Prenumerata Na tablety

Parterowy z płaskim dachem

Dom Agnieszki i Karola, z niską nowoczesną bryłą, powstał rodzinnymi siłami. Właścicielka zaprojektowała go od A do Z razem z ojcem, który potem z własną firmą budowlaną zajął się jego wzniesieniem i wykończeniem.


Pomysłodawcą zbudowania siedziby pod miastem jest jej właściciel. Dobrze wspomina dom rodziców, mimo że wyniósł z niego naukę, żeby nie wznosić wielu kondygnacji. Żonę i teścia, którzy zajęli się projektem, od razu poprosił o rozrysowanie wnętrz na jednym poziomie oraz uwzględnienie wśród nich przestronnego garażu i warsztatu do majsterkowania. Miłośnik motoryzacji terenowej – traktował takie zaplecze jako niezbędny element wyposażenia budynku.

Agnieszka dodała dla siebie pracownię malarską, sprawiając, że w nowym miejscu zamieszkania każdy z domowników może zająć się swoim hobby. Przy czym projekt opracowała dopiero po znalezieniu działki, dopasowując go do jej rozmiarów i kształtu. Ale i tak z góry wiedziała, że – bez względu na lokalizację – bryła będzie nowoczesna, geometryczna i minimalistyczna oraz zwieńczona stropodachem o małym kącie nachylenia. Dlaczego? Ponieważ nikt w rodzinie nie lubi tradycyjnej architektury ze skośnymi połaciami dachu nad poddaszem, ani pokonywania schodów między kondygnacjami.

Lilianna Jampolska

Dalszy ciąg artykułu w wydaniu papierowym Budujemy Dom 9/2015
Kup ten numer
Wydanie papierowe Wydanie elektroniczne Przejrzyj ten numer

Budujemy Dom 9/2015

Kup ten numer
Wydanie papierowe Wydanie elektroniczne
Pozostałe artykuły
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Newsletter BudujemyDom.pl
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Miesięcznik Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!

Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.

Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim: aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego, porady budowlane, najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl, zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
x