Budujemy Dom

Strefa magazynu / Budujemy Dom 9/2015

Kup bieżący numer Kup e-Wydanie Zaprenumeruj e-Prenumerata Na tablety

Kanadyjczyk po dwóch rozbudowach

Bogusia i Irek użyli konstrukcji szkieletu drewnianego głównie dlatego, że taka budowa trwa krótko i w przyszłości dom można łatwo rozbudować.


Wznoszenie domu w konstrukcji szkieletu drewnianego i przystosowanie poddasza do zamieszkania zajęło Bogusi i Irkowi 5 miesięcy. Po tak krótkim czasie – czteroosobowa rodzina miała własny dach nad głową i czekała na moment, kiedy zgromadzi środki na wykończenie parteru. Nastąpiło to 3 lata później. Prace wykończeniowe poprzedzono rozbudową garażu, spiżarni i sypialni rodziców, bo ujawniły się pewne niedociągnięcia w układzie i wielkości wnętrz na parterze.

Do kolejnej rozbudowy sypialni, o przeszklony ogród zimowy, doszło po kilku latach, kiedy okazało się, że brakuje w niej światła dziennego. W międzyczasie zmodernizowano instalację c.o., włączając w nią kolektory słoneczne. Wczesną wiosną 2015 r. dodatkowo ocieplono istniejące ściany zewnętrzne i wyremontowano elewację.

Działka w willowej dzielnicy, przy lesie

Przed budową właściciele dzielili murowany dom z rodziną brata, więc dążyli do postawienia własnej niezależnej siedziby. Ogłoszenie prasowe doprowadziło ich do działki, położonej w innej willowej dzielnicy miasta. Choć parcela była już ostatnią ze sprzedawanej puli i na jej środku stał słup sieci elektrycznej, kupili ją bez zwłoki, ale z zastrzeżeniem, że sprzedający ma usunąć słup z jej przestrzeni. Inaczej nie byłoby miejsca na dom. Do szybkiego kupna przyczyniła się świetna lokalizacja działki oraz atrakcyjna cena (100 000 zł).

Lilianna Jampolska

Dalszy ciąg artykułu w wydaniu papierowym Budujemy Dom 9/2015
Kup ten numer
Wydanie papierowe Wydanie elektroniczne Przejrzyj ten numer

Budujemy Dom 9/2015

Kup ten numer
Wydanie papierowe Wydanie elektroniczne
Pozostałe artykuły
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Newsletter BudujemyDom.pl
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Miesięcznik Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!

Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.

Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim: aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego, porady budowlane, najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl, zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
x