Budujemy Dom

Strefa magazynu / Budujemy Dom 9/2016

Kup bieżący numer Kup e-Wydanie Zaprenumeruj e-Prenumerata Na tablety

Z piętrową i nowoczesną bryłą

Właściciele najpierw sami dokładnie przeanalizowali wybrany projekt z katalogu, a potem jeszcze skonsultowali go z niezależnym architektem – wiedząc, że funkcjonalność i wygląd przyszłego domu głównie zależy od dopracowanej w szczegółach koncepcji architektonicznej.

Z piętrową i nowoczesną bryłą
Kasia i Arek przedsmak życia we własnym domu poczuli już w ostatnim trzypokojowym mieszkaniu, przy którym znajdował się ogródek. Kiedy wprowadzili się do miejskiego bloku, sąsiedzi przywitali ich żartobliwym stwierdzeniem, że z takiej przyjaznej niskiej zabudowy kolejna przeprowadzka następuje już tylko do domu jednorodzinnego. Sąsiedzki sytuacyjny żart wkrótce przerodził się w rzeczywistość.

DZIAŁKA W POBLIŻU TRAS SZYBKIEGO RUCHU

Z racji swojej pracy zawodowej Arek często podróżuje samochodem służbowym. Z tego powodu zależało mu na działce położonej w spokojnym miejscu, lecz jednocześnie wygodnie skomunikowanej z całą Polską.

Postanowiłem zbudować dom tylko w okolicy, z której szybko wydostanę się w każdą stronę kraju poprzez sieć nowo powstałych dróg – opowiada właściciel. – To było dla mnie kluczowe, bo żeby dotrzeć do jakiejkolwiek autostrady z poprzedniego mieszkania, traciłem co najmniej godzinę na żmudny przejazd przez miasto. Teraz jest inaczej! Podjeżdżam lokalnymi drogami kilka kilometrów i łatwo docieram do głównych węzłów komunikacyjnych. Jednak nie tylko z powodu świetnego położenia – działka dodatkowo znajduje się na przepięknym czystym i zalesionym terenie – koniecznie chciałem ją kupić. Super ważne było jej kompletne uzbrojenie, we wszystkie potrzebne media. Sprzedający ziemię doskonale znał te zalety i żądał aż 460 000 zł. Nie mogliśmy tyle zapłacić.

Lilianna Jampolska

Dalszy ciąg artykułu w wydaniu papierowym Budujemy Dom 9/2016

Budujemy Dom 9/2016

Kup ten numer
Wydanie papierowe Wydanie elektroniczne
Pozostałe artykuły
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Newsletter BudujemyDom.pl
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Miesięcznik Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!

Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.

Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim: aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego, porady budowlane, najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl, zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
x