Budujemy Dom

Strefa magazynu / Budujemy Dom 9/2016

Kup bieżący numer Kup e-Wydanie Zaprenumeruj e-Prenumerata Na tablety

Okna dachowe w domach Czytelników

Współczesne okna dachowe cechuje trwałość, znakomita izolacja cieplna i akustyczna, odporność na włamanie. Do wszelkiego typu skrzydeł dostępne są też akcesoria, chroniące przed słońcem, zimnem i owadami. Oto, czego się dowiedzieliśmy od użytkowników takich okien.

Okna dachowe w domach Czytelników
Nowej generacji okna dachowe coraz częściej zastępują lukarny, ponieważ mając znakomite parametry techniczne i izolacyjne, dobrze oświetlają poddasze, a przy tym są o wiele łatwiejsze i tańsze w montażu. Ich zakup i osadzenie zajmuje kilka godzin, natomiast lukarna wymaga odpowiedniej konstrukcji w więźbie dachowej i sporo czasu do wykończenia – najpierw przez cieśli i dekarzy, następnie przez monterów okien pionowych.

Okna dachowe kupuje się w punktach sprzedaży pokryć dachowych od razu z zestawem do montażu (producenci przygotowują osprzęt do każdego rodzaju pokryć dachowych, np. z dachówki, blachodachówki, gontu bitumicznego).

JAK SĄ ZBUDOWANE?

Oszklone skrzydło typowego okna dachowego opiera się na ramie (ościeżnicy), uszczelnionej specjalnym kołnierzem. Można je umieścić na każdym dachu, nawet płaskim o nachyleniu do 15°, ponieważ producenci opracowali zestawy montażowe ze specjalną podpórką i odpowiednim kołnierzem uszczelniającym.

Lilianna Jampolska
fot. VELUX

Dalszy ciąg artykułu w wydaniu papierowym Budujemy Dom 9/2016

Budujemy Dom 9/2016

Kup ten numer
Wydanie papierowe Wydanie elektroniczne
Pozostałe artykuły
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Newsletter BudujemyDom.pl
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Miesięcznik Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!

Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.

Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim: aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego, porady budowlane, najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl, zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
x