Budujemy Dom

Strefa magazynu / Budujemy Dom 9/2016

Kup bieżący numer Kup e-Wydanie Zaprenumeruj e-Prenumerata Na tablety

Odpływ liniowy

Proste rozwiązania zawsze są najbardziej praktyczne. Między innymi dlatego coraz więcej osób wykańczających swoje domu rezygnuje z tradycyjnego brodzika, decydując się na odpływ liniowy zamontowany w posadzce.

Odpływ liniowy

RYNIENKA I RUSZT

Odwodnienie liniowe prysznica to wbudowana w podłogę rynienka (korytko), zbierająca wodę i kierująca ją do odpływu. Jedynym widocznym elementem instalacji jest ruszt (maskownica) umieszczony na poziomie płytek podłogowych, który przykrywa korytko.

Tego typu rozwiązania popularne są nie tylko ze względu na wygląd i modę, ale przede wszystkim z uwagi na wygodę – nie mają żadnych progów, umożliwiają więc korzystanie z prysznica osobom starszym czy o mniejszej sprawności.

Łazienkowy odpływ liniowy najlepiej zaplanować na etapie projektowania domu. Można wtedy przewidzieć właściwą grubość poszczególnych warstw podłogi (co najmniej 15 cm), aby zmieścić w niej między innymi rynienkę prysznicową z syfonem oraz podejście kanalizacyjne.

Najmniej kłopotliwa jest wykonanie odwodnienia liniowego w podłodze na gruncie – z uwagi na znaczną grubość ocieplenia. Jeśli prace planowane są na piętrze, konstruktor powinien ocenić, czy grubość podłogi jest wystarczająca oraz czy wykonanie zagłębienia na rurę odprowadzającą nie uszkodzi stropu.

NOWOCZESNOŚĆ

Natrysk z liniowym systemem odprowadzania wody pasuje do łazienek urządzonych nowocześnie, minimalistycznie.

Pozbawiony brodzika (i kabiny) jest praktycznie niewidoczny i doskonale wkomponowuje się w styl wnętrza. Widoczny element, czyli korytko można wybrać tak, aby nie odróżniało się od płytek na posadzce, lub kupić model dekoracyjny.

Joanna Dąbrowska
FOT. KESSEL

Dalszy ciąg artykułu w wydaniu papierowym Budujemy Dom 9/2016Zamów ten numer

Budujemy Dom 9/2016

 Jak dobrać grubość materiału ocieplając konkretną przegrodę? Jakimi parametrami powinien się ten materiał charakteryzować? Jak interpretować więcej...

Zobacz inne numery
Pozostałe artykuły
Newsletter BudujemyDom.pl
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Miesięcznik Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!
Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej. Do rozdania mamy 50 egzemplarzy. Ty otrzymasz jeden z nich całkowicie za darmo.
Dlaczego warto się zapisać?
Aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego, porady budowlane, najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl, zapowiedź tematu tygodnia oraz raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
x

Zamknij okno x
Newsletter
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe
informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!
Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej. Do rozdania mamy 50 egzemplarzy. Ty otrzymasz jeden z nich całkowicie za darmo.     
Dlaczego warto się zapisać?
- aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego;
- porady budowlane;
- najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl;
- zapowiedź tematu tygodnia oraz raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
Zapisz się do newslettera
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe