Budujemy Dom

Strefa magazynu / Budujemy Dom - Dom Polski 2017

Kup bieżący numer Kup e-Wydanie Zaprenumeruj e-Prenumerata Na tablety

Dylematy inwestora - Wykańczanie

Za nami wykonanie stanu surowego i prace instalacyjne. Dom ma już konkretny kształt, teraz czas na jego wykończenie. Na tym etapie budowy trzeba rozstrzygnąć kilka dylematów. Najważniejsze dotyczą wykończenia ścian i podłóg oraz wyboru schodów i drzwi.

Dylematy inwestora - Wykańczanie

Środki na wykończanie domu zajmują kluczową pozycję w budżecie budowy. Etap ten daje jednak inwestorom wiele satysfakcji, ponieważ moment wprowadzenia się do wymarzonych czterech kątów zbliża się już wielkimi krokami.

Choć aranżując wnętrza coraz więcej osób korzysta z usług architektów, większość budujących podejmuje najważniejsze decyzje na własną rękę. Podpowiadamy, jak rozstrzygnąć kilka kluczowych dylematów.

PODZIAŁ PRZESTRZENI

Ściany wewnętrzne dzielące dom na pomieszczenia wznosi się po wymurowaniu ścian nośnych, a ich rozmieszczenie jest określone w projekcie budynku. Czasami jednak po zakończeniu stanu surowego pojawia się konieczność wykonania dodatkowych ścian działowych. Warunkiem jest zgoda architekta i zastosowanie technologii, która nie spowoduje nadmiernego obciążenia stropu. Do najpopularniejszych wariantów należą ściany szkieletowe i murowane.

Redakcja BD
fot. Śnieżka

Dalszy ciąg artykułu w wydaniu papierowym Budujemy Dom - Dom Polski 2017

Budujemy Dom - Dom Polski 2017

Kup ten numer
Wydanie papierowe Wydanie elektroniczne
Pozostałe artykuły
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Newsletter BudujemyDom.pl
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Miesięcznik Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!

Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.

Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim: aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego, porady budowlane, najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl, zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
x