Budujemy Dom

Strefa magazynu / Budujemy Dom - Wnętrza 2017

Kup bieżący numer Kup e-Wydanie Zaprenumeruj e-Prenumerata Na tablety

Wanny i kabiny prysznicowe

Wanna czy prysznic? Źle postawione pytanie. Istotniejsze jest, ile miejsca możemy przeznaczyć na osobistą strefę kąpielową. Bo dziś nawet na wyjątkowo skromnej powierzchni możemy cieszyć się jednym i drugim wariantem kąpieli, nie rezygnując z komfortu i użytecznych innowacji.

Wanny i kabiny prysznicowe

ROZKOSZNY STAN SPOCZYNKU

Mogłoby się zdawać, że w czasach rządów ekonomii splecionej z ekologią miłośnicy wanien nie mają łatwego życia. Kąpiel w pozycji horyzontalnej to przecież marnotrawstwo wody i czasu. A jednak grono jej zwolenników nie maleje. Dowody?

Niesłabnąca podaż wanien, niezwykłe bogactwo ich dostępnych form i rozwijający się dynamicznie rynek technologii. Nowinki pojawiają się równie często w zakresie kształtu i funkcji, jak w dziedzinie materiałów. Te stosowane do niedawna miały swoje wady, dlatego producenci koncentrują się dziś na poszukiwaniach kompromisu między estetyką, łatwością formowania, termoizolacyjnością i trwałością tworzywa. Wanny z czystego akrylu, który był rewelacją schyłku XX wieku, nadal są popularne – bo ciepłe w odbiorze, urozmaicone pod względem form i przede wszystkim niedrogie. Jednak teren stopniowo zdobywają niecki wykonane z akrylu wzbogaconego domieszkami (najczęściej pochodzenia mineralnego), zwiększającymi jego odporność na uszkodzenia.

Paletę uzupełniają ekstrawaganckie wanny z bezpiecznego szkła, ze stali szlachetnej bądź emaliowanej, z miedzi, impregnowanego ciśnieniowo drewna, a także z monolitycznych bloków kamienia – niezwykle efektowne, ale też astronomicznie kosztowne i wymagające podłoża o wzmocnionej konstrukcji.

fot. Ravak

Dalszy ciąg artykułu w wydaniu papierowym Budujemy Dom - Wnętrza 2017
Kup ten numer
Wydanie papierowe Wydanie elektroniczne Przejrzyj ten numer

Budujemy Dom - Wnętrza 2017

Kup ten numer
Wydanie papierowe Wydanie elektroniczne
Pozostałe artykuły
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Newsletter BudujemyDom.pl
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Miesięcznik Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!

Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.

Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim: aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego, porady budowlane, najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl, zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
x