Budujemy Dom

Strefa magazynu / Budujemy Dom - Wnętrza 2017

Kup bieżący numer Kup e-Wydanie Zaprenumeruj e-Prenumerata Na tablety

Baterie łazienkowe

Epoka prostych kranów odeszła w przeszłość. Dziś baterie zadziwiają nas fantazyjnymi formami i niecodzienną kolorystyką, ale potrafią też zaskoczyć dodatkowymi funkcjami i niezwykłą ergonomią.

Baterie łazienkowe

ZAKRĘCONE POMYSŁY

Czasem trudno w nich rozpoznać armaturę. Współczesne baterie łazienkowe łączy już właściwie tylko wnętrze: konstrukcja i mechanizm. Wykonywane są zwykle z mosiądzu (niektóre baterie zawierają też trwalsze elementy ceramiczne). Za to na zewnątrz... O tak, w dziedzinie formy króluje dziś fantazja!

Producenci zapraszają do współpracy światowej sławy designerów, a w międzynarodowych konkursach wzorniczych baterie zdobywają najwyższe laury. Tą dziedziną oczywiście również rządzi moda. Na czasie są wszelkie niecodzienne efekty: kształtowanie strumienia wody oryginalnym profilem wylewki, podkreślanie jego urody kolorowym światłem czy wykorzystywanie nietypowych tworzyw – np. przezroczystego szkła – w obudowach korpusów armatury.

Jednym z kluczowych trendów jest ekologia, która w przypadku baterii oznacza rozwiązania sprzyjające oszczędności wody. Na szczęście paleta modeli jest tak bogata, że nie musimy wybierać między byciem modnym, a byciem "eko". Wiele firm proponuje innowacyjne technologie w różnych wariantach stylistycznych: w estetyce retro, w duchu industrialnym, minimalistycznym czy organicznym. Pewne jest jedno: wybierając model baterii umywalkowej, wybieramy jednocześnie armaturę do pozostałych urządzeń, bo ta zdecydowanie powinna pochodzić z tej samej kolekcji. Ale ze skompletowaniem takiej rodziny nie będziemy mieć dzisiaj żadnego problemu.

fot. Kludi

Dalszy ciąg artykułu w wydaniu papierowym Budujemy Dom - Wnętrza 2017
Kup ten numer
Wydanie papierowe Wydanie elektroniczne Przejrzyj ten numer

Budujemy Dom - Wnętrza 2017

Kup ten numer
Wydanie papierowe Wydanie elektroniczne
Pozostałe artykuły
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Newsletter BudujemyDom.pl
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Miesięcznik Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!

Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.

Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim: aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego, porady budowlane, najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl, zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
x