Budujemy Dom

Strefa magazynu / Budujemy Dom - Wnętrza 2017

Kup bieżący numer Kup e-Wydanie Zaprenumeruj e-Prenumerata Na tablety

Ściany i podłogi w salonie

Dziś okazują się równie ważne, jak meble i dekoracje. Bo do roli przegród dzielących dom na strefy, dodaliśmy im funkcję estetyczną. A ponieważ ściany z natury działają w dużej skali, potrafią określić styl i nastrój wnętrza skuteczniej, niż niejedna lampa czy fotel.

Ściany i podłogi w salonie

DESIGN NA METRY

Mogą być białe – nie ma w tym nic niewłaściwego. Tradycyjnie jednolite ściany w najjaśniejszym z kolorów mają wiele zalet: rozświetlają wnętrza, a także pozwalają odegrać pierwszoplanowe role meblom, lampom i ozdobom, słowem – nie wychodzą przed szereg. Jednak niezwykle atrakcyjna oferta tapet, okładzin, boazerii nowej generacji i nietypowych wykończeń zachęca, by zafundować salonowym ścianom oryginalny "strój". Podobnie mają się sprawy w dziedzinie podłóg, choć tu ekstrawagancję pomysłów ogranicza w pewnym stopniu wymóg trwałości i odporności na uszkodzenia.

Ulegając pokusie wprowadzenia designu na duże powierzchnie, pamiętajmy o tym, że spektakularne efekty nie lubią konkurencji. Mocny deseń i głęboka faktura na ścianie zawężą nam obszar wyboru mebli i podłogi, które powinny równoważyć wystrój spokojną formą i kolorytem. Modna wzorzysta posadzka nie zniesie sąsiedztwa intensywnych barw; w ich towarzystwie wyda się krzykliwa i pozbawiona smaku.

Nie zapomnijmy też o tym, że wyboru dokonujemy na lata. Tapetę, podobnie jak posadzkę z winylowych paneli czy drewnianą "podłogę pływającą", stosunkowo łatwo wymienić, ale z marmurem, żywicą czy betonem nie pójdzie nam już tak łatwo, dlatego nasza decyzja nie może być pochopna.

fot. IMPERO24.PL

Dalszy ciąg artykułu w wydaniu papierowym Budujemy Dom - Wnętrza 2017
Kup ten numer
Wydanie papierowe Wydanie elektroniczne Przejrzyj ten numer

Budujemy Dom - Wnętrza 2017

Kup ten numer
Wydanie papierowe Wydanie elektroniczne
Pozostałe artykuły
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Newsletter BudujemyDom.pl
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Miesięcznik Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!

Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.

Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim: aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego, porady budowlane, najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl, zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
x