Budujemy Dom

Strefa magazynu / Budujemy Dom - Wnętrza 2017

Kup bieżący numer Kup e-Wydanie Zaprenumeruj e-Prenumerata Na tablety

Domowe urządzenia techniczne

Bez nich nie dalibyśmy sobie rady w dzisiejszej rozpędzonej rzeczywistości. Domowe instalacje i systemy dbają o naszą wygodę, bezpieczeństwo, a nawet zdrowie. Producenci zaś troszczą się o to, by mechanizmy ich działania ukryć pod osłoną atrakcyjnego designu.

Domowe urządzenia techniczne

U ŹRÓDEŁ KOMFORTU

Wszystko zaczyna się od energii; to ona pozwala zautomatyzować czynności, które wykonują za nas domowe urządzenia techniczne. Instalacja elektryczna wydaje się zagadnieniem prostym. O tym, że tak nie jest, dowiadujemy się zwykle za późno: gdy kryjące okablowanie tynki są już położne, a ściany pomalowane. Problemy wynikają z tego, że nasze potrzeby energetyczne powinniśmy przewidzieć już planując poszczególne elementy budynku.

Dlatego oprócz standardowego, poprawnego i bezpiecznego projektu instalacji, wykonanego przez inżyniera z uprawnieniami, warto zapłacić także za fachową konsultację i projekt domowej sieci elektrycznej o dużym potencjale rozwojowym. Przyszłościowa koncepcja pozwoli nam w dowolnym momencie rozbudować liczbę obwodów, systemów i odbiorników. Taką możliwość warto mieć choćby dlatego, że w tej dziedzinie regularnie i z dużą częstotliwością pojawiają się nowinki.

Dzięki odpowiedniej liczbie obwodów unikniemy prowadzenia kabli po ścianach i kłopotliwego kucia bruzd. Niech jedynym elementem naszej domowej instalacji elektrycznej, który choćby z uwagi na zmienność trendów może wymagać wymiany, pozostaną gniazdka i włączniki.

fot. Ospel

Dalszy ciąg artykułu w wydaniu papierowym Budujemy Dom - Wnętrza 2017
Kup ten numer
Wydanie papierowe Wydanie elektroniczne Przejrzyj ten numer

Budujemy Dom - Wnętrza 2017

Kup ten numer
Wydanie papierowe Wydanie elektroniczne
Pozostałe artykuły
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Newsletter BudujemyDom.pl
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Miesięcznik Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!

Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.

Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim: aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego, porady budowlane, najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl, zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
x