Budujemy Dom
Instalacje / Centralne odkurzanie / ABC

Czy warto stosować centralne odkurzanie?

Producenci zachęcają nas hasłami o zdrowiu i higienie, komforcie pracy, licznych zastosowaniach, uniwersalności i funkcjonalności... A jak użytkownicy oceniają odkurzacze centralne?

Zdrowie i higiena

Odkurzacz nie wydmuchuje zassanego powietrza do pomieszczeń, tylko na zewnątrz domu. Dzięki temu kurz nie wznosi się w sprzątanych miejscach. Nie czuć w nich także charakterystycznego zapachu znanego ze sprzątania tradycyjnym odkurzaczem.

Komfort pracy

Ciągniemy za sobą jedynie wąż, a odkurzacza nie trzeba włączać i wyłączać, przechodząc do kolejnych pomieszczeń. Jest cichszy od tradycyjnego, bo urządzenie, które wytwarza hałas, jest umieszczone z dala od miejsc, gdzie przebywają domownicy. W domu słychać tylko szum zasysanego powietrza.

Funkcjonalność

Ma udogodnienia, których nie da się zastosować w odkurzaczu tradycyjnym: automatyczną szufelkę, długi elastyczny wąż, a jednostkę centralną – w pomieszczeniu gospodarczym.

Uniwersalność

Można go zamontować w nowo budowanym domu, ale można też w już wykończonym.

Bezpieczeństwo

Instalacja jest 24-woltowa, a gniazda mają klapki, które zamykają się automatycznie.

Aleksandra Kuśmierczyk
aktualizacja: 2010-01-12

Dodaj komentarz

Zadaj pytanie naszemu ekspertowi
 
Antystatyczna rura instalacyjna - nowość firmy TopVac
Antystatyczna rura instalacyjna - nowość firmy TopVac Firma TopVac, jako jedyna w Polsce, wprowadza nowatorskie rozwiązanie produkcji kanadyjskiej. Jest to dwuwarstwowa rura z zastosowaną wewnątrz ...
Nowe jednostki centralne BEAM Alliance
Nowe jednostki centralne BEAM Alliance Nowe jednostki centralne BEAM Alliance to produkt najwyższej jakości wśród odkurzaczy centralnych. 60-letnie doświadczenie zaowocowało ...
Odkurzacz centralny Enke z modułem Wi-Fi
Odkurzacz centralny Enke z modułem Wi-Fi Budowa inteligentnych domów staje się coraz popularniejsza w Polsce. Enke, producent odkurzaczy centralnych, również postanowił zadbać ...

Przebieg instalacji centralnego odkurzania w remontowanym domu

Odpowiedź eksperta: System centralnego odkurzania jest coraz bardziej popularny zarówno w domach jednorodzinnych, jak i w dużych obiektach komercyjnych. Pojawiły się również odkurzacze do zabudowy wnękowej, które powoli zdobywają uznanie w mieszkaniach i apartamentach w domach wielorodzinnych.

topowe produkty

Comfort System: systemy centralnego odkurzania Disan, Venton, Enke i Ergox

Comfort System już od 15 lat jest w Polsce wyłącznym importerem niezawodnych i nowoczesnych odkurzaczy centralnych światowych marek DISAN, VENTON oraz ENKE, sprzedawanych przez stale rosnącą sieć profesjonalnych, wyszkolonych przedstawicieli regionalnych.
Najbardziej znane marki
Centralne odkurzanie - ranking rozpoznawalności firm i produktów
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Budujemy Dom
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Budujemy Dom".
W każdy czwartek otrzymasz darmowy
poradnik budowlany, a w nim:
  • aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
  • porady budowlane,
  • najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl,
  • zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie
    w pełnej wersji.

Czas na wnętrze