Budujemy Dom
Instalacje / Centralne odkurzanie / ABC

Czy warto stosować centralne odkurzanie?

Producenci zachęcają nas hasłami o zdrowiu i higienie, komforcie pracy, licznych zastosowaniach, uniwersalności i funkcjonalności... A jak użytkownicy oceniają odkurzacze centralne?

Zdrowie i higiena

Odkurzacz nie wydmuchuje zassanego powietrza do pomieszczeń, tylko na zewnątrz domu. Dzięki temu kurz nie wznosi się w sprzątanych miejscach. Nie czuć w nich także charakterystycznego zapachu znanego ze sprzątania tradycyjnym odkurzaczem.

Komfort pracy

Ciągniemy za sobą jedynie wąż, a odkurzacza nie trzeba włączać i wyłączać, przechodząc do kolejnych pomieszczeń. Jest cichszy od tradycyjnego, bo urządzenie, które wytwarza hałas, jest umieszczone z dala od miejsc, gdzie przebywają domownicy. W domu słychać tylko szum zasysanego powietrza.

Funkcjonalność

Ma udogodnienia, których nie da się zastosować w odkurzaczu tradycyjnym: automatyczną szufelkę, długi elastyczny wąż, a jednostkę centralną – w pomieszczeniu gospodarczym.

Uniwersalność

Można go zamontować w nowo budowanym domu, ale można też w już wykończonym.

Bezpieczeństwo

Instalacja jest 24-woltowa, a gniazda mają klapki, które zamykają się automatycznie.

Aleksandra Kuśmierczyk
aktualizacja: 2010-01-12

Dodaj komentarz

Zadaj pytanie naszemu ekspertowi
 
Antystatyczna rura instalacyjna - nowość firmy TopVac
Antystatyczna rura instalacyjna - nowość firmy TopVac Firma TopVac, jako jedyna w Polsce, wprowadza nowatorskie rozwiązanie produkcji kanadyjskiej. Jest to dwuwarstwowa rura z zastosowaną wewnątrz ...
Nowe jednostki centralne BEAM Alliance
Nowe jednostki centralne BEAM Alliance Nowe jednostki centralne BEAM Alliance to produkt najwyższej jakości wśród odkurzaczy centralnych. 60-letnie doświadczenie zaowocowało ...
Odkurzacz centralny Enke z modułem Wi-Fi
Odkurzacz centralny Enke z modułem Wi-Fi Budowa inteligentnych domów staje się coraz popularniejsza w Polsce. Enke, producent odkurzaczy centralnych, również postanowił zadbać ...

Przebieg instalacji centralnego odkurzania w remontowanym domu

Odpowiedź eksperta: System centralnego odkurzania jest coraz bardziej popularny zarówno w domach jednorodzinnych, jak i w dużych obiektach komercyjnych. Pojawiły się również odkurzacze do zabudowy wnękowej, które powoli zdobywają uznanie w mieszkaniach i apartamentach w domach wielorodzinnych.

topowe produkty

Odkurzacze centralne od Santech - nieprzerwanie od 25 lat

25 lat temu zamontowano w Polsce pierwszy odkurzacz centralny w domu jednorodzinnym. Był to model Vacu-Maid P350 Split. Zasada jego działania pozostała niezmienna, system stał się popularny i jest dzisiaj instalowany w co drugim nowo budowanym domu. W ofercie Santech przybyło nowych produktów, dostępne są urządzenia wykorzystujące różne rozwiązania techniczne w zakresie budowy jednostek centralnych i ich przeznaczenia. Odkurzacze centralne można montować nie tylko w domach jednorodzinnych, lecz także w mieszkaniach, apartamentach, a nawet w dużych hotelach.
Najbardziej znane marki
Centralne odkurzanie - ranking rozpoznawalności firm i produktów
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Newsletter BudujemyDom.pl
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Miesięcznik Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!

Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.

Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim: aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego, porady budowlane, najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl, zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
x