Budujemy Dom
Instalacje / Centralne odkurzanie / Topowe produkty

Nowoczesne odkurzacze centralne marki Aspilusa ARTYKUŁ PROMOCYJNY

Centralne odkurzacze to rozwiązanie wygodne i bezpieczne. Montaż urządzenia warto przemyśleć już na etapie układania instalacji. Jednak jaki odkurzacz centralny jest najlepszy? Na co powinniśmy zwrócić uwagę podczas jego zakupu?

Nowoczesne odkurzacze centralne marki Aspilusa

Odkurzacz centralny w domu to przede wszystkim wygoda odkurzania, więc na pewno podczas zakupu urządzenia, powinniśmy zwrócić uwagę na funkcjonalność, moc, i gwarancję.

Nowoczesne odkurzacze centralne

Nowoczesne systemy odkurzania centralnego marki Aspilusa to innowacyjne rozwiązania w zakresie dbałości o czystość powierzchni. Aspilusa prezentuje dwie serie jednostek centralnych:

 • IZZY i Tornado z separacją cykloniczną zanieczyszczeń na sucho
 • Aqua Matic wet&dry bezobsługowa seria cykloniczna filtracji wodnej

Silniki, którymi dysponują odkurzacze tej serii, wytwarzają bardzo dużą moc, przy bardzo niskim zużyciu energii, co zdecydowanie wpływa na wielkość domowych wydatków. Modele, które wyposażone są w turbinę trzystopniową:

 • IZZY 400
 • TORNADO 400
 • AQUA MATIC 400

Seria odkurzaczy IZZY , to modele odkurzaczy w 5-letniej gwarancji.

Odkurzacze Izzy

Jednostki odkurzaczy centralnych – cechy

 • Izzy 250 – to mocna, nieporównywalna jednostka dla małych domów. Moc jednostki to aż 566 air Watt, prawie 30kPA podciśnienia (29,70)
 • Izzy 300 – to moc silnika 1750 watt, moc ssąca 575 air Watt i podciśnienie na poziomie 33,50 kPA. Tę jednostkę, poleca się do domów o powierzchni do 200m2.
 • Izzy 400 - to największa moc i podciśnienie w jednostce jedno silnikowej. Odkurzacz wyposażony jest w silnik z 3 stopniową turbiną Domel, który osiąga podciśnienie na poziomie 38kPA.
 • Izzy 550 – to 2 turbiny 1600W wytwarzające podciśnienie ok. 50kPA i wydajności 350m3/h. Odkurzacz idealny do dużych domów od 250m2 aż do rezydencji powyżej 1000m2. Odkurzacz obsługuje instalacje o długości nawet 200mb oraz ilości punktów ssawnych 30.
Gniazdo Hide-A-Hose

Ostatni z serii Izzy to model IZZY 600 , wyposażony w 2 silniki 1800W o ogromnej wydajności 400m3/h. Jednostka posiada odseparowany od jednostki głównej z silnikami, zbiornik na zanieczyszczenia.

Odkurzacz centralny może być użytkowany przez dwóch użytkowników jednocześnie (pod warunkiem, że instalacja jest wykonana prawidłowo i przystosowana do takiego użytkowania).

Automatyczny odkurzacz wodny z odprowadzeniem zanieczyszczeń do kanalizacji

Seria Aqua Matic to bezobsługowa seria dla wszystkich tych, którzy cenią sobie maksymalny komfort i wygodę. Jednostki z tej serii to modele, które nie wymagają opróżniania zbiornika.

Po zakończeniu odkurzania lub podczas przechodzenia z jednego punktu ssawnego do drugiego, nasza jednostka centralna automatycznie się wyłączy i opróżni, po czym sama uruchomi ponownie po około 15-20 sekundach.

Aqua Matic to zawsze niezmienna moc, system filtracyjny pozostaje zawsze czysty i pusty, co powoduje brak obciążeń i zwiększa żywotność jednostki.

Jednostki odkurzaczy centralnych z 10-letnią gwarancją

 • Tornado 400 – jeszcze lepszy silnik , 2000W – 3 stopnie Domel.

Choć w przypadku jakości komponentów, jakie mają jednostki IZZY i ich zabezpieczeń, producent postanowił dodatkowo wyposażyć serię Tornado w soft start czyli łagodny start. Zabezpiecza to silnik urządzenia w fazie rozruchu, co zdecydowanie wpływa na jego trwałość. Tornado to seria z filtrem przemysłowym, który pozwala na odkurzanie gipsów budowlanych. Jedynym warunkiem jest wyczyszczenie filtra i komory po odkurzaniu tego typu zanieczyszczeń.

 • Tornado 550 – jednostka wyposażona w 3 stopniową turbinę Domel 1900W i drugą 2 stopniową 1600W. Podciśnienie na poziomie 56kPA i przepływ 380m2/h

 

Tornado 400 Tornado 550
Tornado 400 Tornado 550


Dodatkowo odkurzacz pozwala na użytkowanie w dwóch punktach jednocześnie. Warunkiem jest odpowiednio wykonana instalacja ssąca.

Warto również zwrócić uwagę, że wszystkie przedstawione modele posiadają bezpiecznik przeciążeniowy na obudowie jednostki centralnej, oraz bardzo użyteczny zawór ciśnieniowy, który umieszczony jest na wlocie instalacji. Zawór ten w przypadku niedrożności instalacji lub węża do odkurzania otwiera się i wpuszcza powietrze do komory zbiornika odciążając w ten sposób silnik. Dzięki wyposażeniu odkurzaczy w tak wydajne i bezawaryjne turbiny, gdzie dodatkowo zostały jeszcze zabezpieczone w taki sposób, możemy liczyć i spodziewać się pełnej satysfakcji z odkurzania i działania naszej jednostki centralnej.

Odkurzacze centralne - rury urządzenia mogą być schowane w ścianie

Modele z 3 stopniową turbiną 1900/2000W oraz modele dwu silnikowe idealnie współpracują z profesjonalnym systemem węża chowanego w ścianie. Hide-a-Hose to rozwiązanie które posiada ogromną rzeszę zadowolonych klientów która ciągle rośnie. System Hide-a-Hose zdecydowanie zwiększa wygodę i funkcjonalność całego systemu centralnego odkurzania.

Dzięki specjalnie ułożonej instalacji i zastosowanych w niej kształtkach, wąż ssący znajduje się w instalacji i wyciągamy go, tyle ile potrzebujemy, z gniazdka gdy chcemy odkurzać, a po zakończonym sprzątaniu wciągamy go z powrotem w instalację. W przypadku wyboru systemu Hide-a-Hose należy mieć na uwadze, że wybór fachowca i dobór jednostki centralnej ma ogromne znaczenie dla prawidłowego funkcjonowania całego systemu.

Zdecydowana przewaga odkurzacza automatycznego z wodną separacją zanieczyszczeń

Niebywałą zaletą jest fakt, że odkurzacz centralny opróżnia się sam po sprzątaniu. Podczas przechodzenia z gniazdka do gniazdka nie musisz przejmować się wysypywaniem śmieci oraz sprawdzaniem systemu filtracyjnego. Dzięki takiemu rozwiązaniu system filtracji jest zawsze czysty i pusty, a turbina odpowiednio chłodzona co pozwala na bezawaryjną wieloletnią pracę urządzenia.

Odkurzacze centralne ze specjalnego tworzywa

Odkurzacze produkowane są ze specjalnego tworzywa, które zabezpiecza urządzenie przed wilgocią. Dzięki takiemu zastosowaniu mogą wisieć nawet w mocno zawilgoconych pomieszczeniach , opcjonalne można odkurzacz zamontować nawet na zewnątrz jeśli odpowiednio zabezpieczy się górną pokrywę pod którą jest silnik.

Gniazdka ssące odkurzaczy centralnych a design i kompatybilność z osprzętem elektrycznym

System odkurzania centralnego to również nowoczesne gniazda ssące. Efapel, producent osprzętu elektrycznego na specjalne zapotrzebowanie klientów produkuje niesamowite gniazdka z serii Animato oraz Base.

Gniazdka te, to wysoka jakość tworzywa, uszczelek i mechanizmu zamykającego, w niesamowitym wizualnie designie. Animato i Base to seria gniazd identycznych z osprzętem elektrycznym tej też serii.

Gniazdka ssące odkurzaczy centralnych

Logo Aspilusa  Aspilusa Polska
ul. Jackowskiego 4
89-100 Nakło nad Notecią
tel. 52 561 04 09
www.aspilusa-poland.com
biuro.ecomax@poczta.fm
aktualizacja: 2017-06-23
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

 • Polecamy również
  Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Budujemy Dom
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Budujemy Dom".
W każdy czwartek otrzymasz darmowy
poradnik budowlany, a w nim:
 • aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
 • porady budowlane,
 • najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl,
 • zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie
  w pełnej wersji.

Czas na wnętrze