Budujemy Dom
Instalacje / Centralne odkurzanie / Topowe produkty

Odkurzacze centralne od Santech - nieprzerwanie od 25 lat ARTYKUŁ PROMOCYJNY

25 lat temu zamontowano w Polsce pierwszy odkurzacz centralny w domu jednorodzinnym. Był to model Vacu-Maid P350 Split. Zasada jego działania pozostała niezmienna, system stał się popularny i jest dzisiaj instalowany w co drugim nowo budowanym domu. W ofercie Santech przybyło nowych produktów, dostępne są urządzenia wykorzystujące różne rozwiązania techniczne w zakresie budowy jednostek centralnych i ich przeznaczenia. Odkurzacze centralne można montować nie tylko w domach jednorodzinnych, lecz także w mieszkaniach, apartamentach, a nawet w dużych hotelach.

Pod nazwą aeroVac prezentujemy amerykańskie odkurzacze Vacu-Maid bazujące na separacji bezworkowej i konstrukcji Split. Są to urządzenia przeznaczone do domów lub małych pensjonatów o powierzchni do 800 m2. Wszystkie wykonane z najwyższej jakości stali, a zastosowane oryginalne silniki Ametek Lamb gwarantują żywotność i niezawodność. Nie jest to slogan reklamowy, gdyż pierwsze jednostki centralne zamontowane przez nas 25 lat temu pracują do dzisiaj.

Odkurzacze AEG Electrolux to nowoczesne urządzenia wykorzystujące jako separator worek odwrócony wykonany z materiału Gore-Tex. Electrolux to najlepszy rodowód dla odkurzaczy, firma która spopularyzowała nowoczesne metody sprzątania. Jednostki centralne AEG Electrolux to klasa sama dla siebie, urządzenia nie tylko doskonale działają, ale też świetnie się prezentują. Odkurzacze Electrolux produkowane są w USA.

Odkurzacz AEG Electrolux

Odkurzacze Sistem Air wykorzystują zaawansowane metody filtracji wykorzystując filtry poliestrowe oraz poliestrowe z powłoką aluminiową. To jedyne odkurzacze centralne, które są zdolne do separacji pyłów budowlanych.

Oferta SistemAir, to nie tylko standardowe odkurzacze centralne znane z domów jednorodzinnych, to również unikalne urządzenia stosowane w budownictwie wielorodzinnym pozwalającym na montaż odkurzaczy centralnych w mieszkaniach i apartamentach.

Sistem Air jest również uznanym producentem odkurzaczy do systemów przemysłowych, pozwalającym na montaż urządzeń w hotelach, czy halach przemysłowych. Odkurzacze Sistem Air to jedyny europejski producent odkurzaczy centralnych w naszej ofercie.

JEDNOSTKI CENTRALNE

Jednostki centralne aeroVac Vacu-Maid SPLIT

W odkurzaczach typu Split, w osobnych obudowach zamontowano silnik i część filtracyjną, odpowiedzialną za separację i magazynowanie zebranego w czasie sprzątania kurzu. Rozdzielona konstrukcja pozwoliła na zastosowanie większego i wydajniejszego separatora cyklonicznego oraz wykorzystanie dodatkowego filtra włosów, niespotykanego w urządzeniach kompaktowych.

Separator cykloniczny w odkurzaczach typu Split, z racji swoich rozmiarów, pozwolił na mechaniczne oddzielenie strumieni powietrza czystego od brudnego, co pozwoliło na uzyskanie jeszcze skuteczniejszej filtracji oraz dało gwarancję efektywnego działania separatorów już od pierwszych obrotów silnika.

Odkurzacze typu Split są urządzeniami bezobsługowymi, nie posiadają żadnych dodatkowych worków wymagających ręcznego trzepania lub czyszczenia. Wszystkie odkurzacze typu Split wykorzystują oryginalne amerykańskie silniki Ametek Lamb.

Parametry techniczne jednostek centralnych aeroVac Vacu-Maid SPLIT

Jednostka centralna aeroVac Vacu-Maid S2200
aeroVac Vacu-Maid S2200

Jednostki centralne aeroVac Vacu-Maid S1570 i S2200

Kompaktowe odkurzacze, przeznaczone do użytkowania w domach jednorodzinnych. Elementem odpowiedzialnym za filtracje zassanego powietrza jest pojemny separator cykloniczny. Funkcje dodatkowego zabezpieczenia silnika pełni filtr elektrostatyczny. Duży zbiornik na śmieci pozwala użytkować odkurzacz bez obawy o jego przepełnienie.

Wszystkie odkurzacze aeroVac zostały wyposażone w opatentowaną szczelinę dekompresyjną pozwalającą na stosowanie tradycyjnych toreb foliowych w zbiornikach na kurz, dzięki czemu wyrzucenie zebranych w odkurzaczu śmieci jest łatwe i czyste.

Zastosowany w jednostce centralnej separator cykloniczny posiada skuteczność 95% separacji i gwarantuje stałość podciśnienia bez względu na stopień zapełnienia zbiornika na kurz. Jednostki centralne S1570 i S2200 zostały wyposażone w wydajne silniki elektryczne typu by-pass.

Konstrukcja turbiny powietrza szczelnie izoluje część elektryczną silnika od strumienia zasysanego powietrza, które bezpośrednio z turbiny zostaje wtłoczone do przewodu wydechowego odkurzacza. Silnik elektryczny chłodzony jest powietrzem z otoczenia. Powietrze zasysane przez odkurzacz w czasie sprzątania nie bierze udziału w chłodzeniu części elektrycznej silnika. Pozwala to na utrzymanie silnika w czystości i w efekcie uzyskanie imponującej żywotności urządzenia.

Parametry techniczne jednostek centralnych aeroVac S1570 i S2200

Jednostki centralne aeroVac aeroVac modele SR

Odkurzacze centralne aeroVac typ SR, to ciekawa propozycja urządzeń przeznaczonych do domów jednorodzinnych. Ich kompaktowa budowa oraz zastosowane metody separacji dają gwarancje dokładnego oczyszczenia powietrza wydmuchiwanego na zewnątrz domu.

Odkurzacze występują w typoszeregu siedmiu urządzeń. Zastosowanie worka odwróconego jako filtra pozwoliło na montaż gniazda ssawnego w obudowie odkurzacza, przydatnego w garażu lub pomieszczeniu gospodarczym.

Dwa największe odkurzacze, modele SR51 i SR55 mają powiększoną średnice obudowy, co zwiększa powierzchnię filtracji worka odwróconego. Jednostki te mają również zwiększoną objętość zbiornika na kurz. Zastosowanie nowej generacji silników Ametek Lamb daje doskonały kompromis ceny i jakości.

Odkurzacze aeroVac współpracują ze wszystkimi rodzajami zestawów do sprzątania. Można je włączać zdalnie wykorzystując przełącznik w uchwycie węża giętkiego lub wkładając wąż giętki do gniazda ssawnego. Wszystkie mogą być wyposażone w dodatkowy worek papierowy, który pełni rolę dodatkowego filtra oraz zbiornika na kurz. Wszystkie posiadają szczelinę dekompresyjną, która pozwala na magazynowanie zebranego kurzu w torbie foliowej umieszczonej w zbiorniku na kurz.

Parametry techniczne jednostek centralnych aeroVac modele SR

Jednostki centralne aeroVac AEG OxygenJednostki centralne aeroVac AEG Oxygen

Jednostki centralne AEG Oxygen to połączenie niespotykanej siły ssącej i skuteczności filtracji. Unikalną cechą wszystkich odkurzaczy centralnych jest zdolność do usuwania 100% brudu, kurzu i alergenów. Jednostki centralne AEG gwarantują dodatkowo skuteczność filtracji powietrza wydmuchiwanego na zewnątrz domu na poziomie 99,97% (przy zastosowaniu filtra HEPA).

System odkurzaczy centralnych AEG Oxygen, pomimo swojej solidności i wydajności jest niespodziewanie cichy. Urządzenia AEG Oxygen wyposażone są w zintegrowany tłumik hałasu oraz wielowarstwową obudowę, dzięki czemu są to jedne z najcichszych odkurzaczy centralnych.

Jednostki centralne AEG Oxygen wyposażone są w samoczyszczący filtr działający na zasadzie worka odwróconego. Filtr wykonany jest z materiału gore-tex, który nie pozwala na przyczepianie kurzu do powierzchni materiału. Po każdym cyklu sprzątania worek ten opada nad zbiornik na śmieci, a zebrany na nim kurz spada do zbiornika. Filtr zamontowany jest na stałe i w trakcie normalnego użytkowania nie wymaga demontażu celem ręcznego czyszczenia.

Jednostka centralna AEG875 wyposażona jest w filtr powietrza wydechowego HEPA.

Paremetry techniczne jednostek centralnych aeroVac AEG Oxygen

Jednostki centralne SistemAir TECNO R-evolutionJednostki centralne SistemAir TECNO R-evolution

Odkurzacz centralny wyposażony w zaawansowany system separacji zanieczyszczeń, który wykorzystuje stożkowy filtr aluminiowy z dużą powierzchnią filtracji oraz elektrostatyczną kontrolą ładunku elektrycznego na jego powierzchni. Dodatkowo, odkurzacze TECNO R-evolution mogą być wyposażone w standardowo oferowane worki papierowe dla łatwiejszego wyrzucania zebranych zanieczyszczeń. Elektroniczny system kontroli pracy odkurzacza na bieżąco weryfikuje parametry urządzenia, sygnalizując zużycie filtrów lub zapełnienie zbiornika.

Rozbudowany panel sterujący, również w języku polskim, pozwala na wstępne ustawienie parametrów serwisowych przypominających o konieczności kontroli jednostki centralnej. Dodatkowy panel informacyjny jednostki centralnej może być zamontowany w dowolnym pomieszczeniu, dzięki czemu bieżące informacje o stanie odkurzacza dostępne są bez konieczności zaglądania do miejsca montażu urządzenia.

Odkurzacze TECNO R-evolution wyposażone są w gniazdo ssawne w obudowie, które można wykorzystać w cyklonicznym trybie filtracji. Jednostki centralne przystosowane są do podłączenia instalacji zarówno po lewej jak i prawej stronie urządzenia.

Parametry techniczne jednostek centralnych SistemAir TECNO R-evolution

Jednostki centralne SistemAir TECNO StyleJednostki centralne SistemAir TECNO Style

Jednostka centralna TECNO Style to połączenie nowoczesnego stylu, niezawodnej metody filtracji wraz przystępną ceną. Do filtracji zassanego w czasie sprzątania powietrza
służy separator cykloniczny, oraz jako filtr wtórny, poliestrowy kartrydż wielokrotnego użytku.

Powierzchnia filtracji wkładu kartrydżowego wynosi 6700 cm2, co pozwala na skuteczne działanie bez ryzyka utraty wydajności urządzenia. W przypadku konieczności jego oczyszczenia, wystarczy spłukać go pod bieżącą wodą i cieszyć się dalej sprawnym odkurzaczem, bez obawy o dodatkowe koszty zakupu części eksploatacyjnych.

Odkurzacze Tecno Style wyposażone są w gniazdo ssawne w obudowie, pozwala ono na sprzątanie pomieszczenia gospodarczego, w którym zainstalowany jest odkurzacz, bez konieczności prowadzenia dodatkowej instalacji.

Jednostki centralne przystosowane są do podłączenia instalacji zarówno po lewej jak i prawej stronie urządzenia.

Parametry techniczne jednostek centralnych SistemAir TECNO Style

ZESTAWY DO SPRZĄTANIA

Zestaw do sprzątania ElektroComfortZestaw do sprzątania ElektroComfort

ElektroComfort to najczęściej wybierany zestaw do sprzątania współpracujący z odkurzaczem centralnym. Zawiera wąż giętki o długości 9 m oraz komplet niezbędnych ssawek. Na życzenie może zostać skompletowany z wężami giętkimi o długości odpowiednio 7,5; 10,5; 12 lub 15 m.

Włączanie jednostki centralnej odkurzacza odbywa się przy wykorzystaniu włącznika w uchwycie węża.

Dostępne od 2010 roku węże giętkie wykonane są z nowego tworzywa (DuoroFlex). Charakteryzują się większą giętkością i miękkością, zachowując wytrzymałość i odporność na zużycie.

Węże giętkie wykonane z tworzywa DuoroFlex, posiadają większą średnicę, co pozwala na zmniejszenie oporów przepływu zasysanego powietrza. Opory przepływu generowane przez wąż giętki mogą stanowić nawet 30% oporów całej instalacji centralnego odkurzacza.

Parametry techniczne zestawu do sprzątania ElektroComfort

Zestaw do sprzątania ERGO

ERGO to jakość wykonania widoczna w każdym detalu wszystkich elementów zestawu do sprzątania. Precyzja spasowania elementów i zastosowane materiały pozwalają na czerpanie prawdziwej przyjemności ze sprzątania.

Zestawy do sprzątania AEG ERGO swoja wyjątkową skuteczność działania zawdzięczają unikalnym kształtom ssawek opracowanych w laboratoriach AEG. Precyzyjnie wykonane połączenia pomiędzy uchwytem węża giętkiego, a akcesoriami do sprzątania zapobiegają powstawaniu nieszczelności, dzięki czemu sprzątanie odbywa się cicho, chciałoby się rzec – dyskretnie. Owalne przekroje przewodów eliminują efekt wirowania powietrza, w efekcie czego cała moc odkurzacza, bez dodatkowych strat, zamieniona zostaje na siłę ssania. Wszystko w zestawie – zestaw ERGO zawiera wszystkie dostępne ssawki, łącznie z dodatkową ssawką do odkurzania podłóg oraz przejściówką do standardowych ssawek okrągłych.

Parametry techniczne zestawu do sprzątania AEG ERGO

Zestaw do sprzątania Progression

Wąż giętki i komplet ssawek z zestawu AEG Progression pozwalają na skuteczne sprzątanie nie tylko podłóg, ale również wszystkich innych powierzchni w całym domu. Zestawy do sprzątania AEG swoja wyjątkową wydajność zawdzięczają unikalnym kształtom ssawek opracowanych w laboratoriach AEG.

Zestawy do sprzątania AEG Progression są dostępne z trzema długościami węży giętkich – 9, 10 i 12 m.

Parametry techniczne zestawu do sprzątania AEG Progresion

 

Logo AeroVac Santech Sp. z o.o.
ul. Tomaszowska 2, 04-840 Warszawa
Tel. +48 (22) 615-80-90
Fax: +48 (22) 615-80-90
e-mail: biuro@aerovac.pl
www.aerovac.pl

aktualizacja: 2016-11-15
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Budujemy Dom
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Budujemy Dom".
W każdy czwartek otrzymasz darmowy
poradnik budowlany, a w nim:
  • aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
  • porady budowlane,
  • najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl,
  • zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie
    w pełnej wersji.

Czas na wnętrze