Budujemy Dom
Wykańczanie / Chemia budowlana / Aktualności

Innowacje i inwestycje Franspol

Ponad 12 mln zł wyniosła wartość inwestycji spółki Franspol w 2010 i 2011 roku. Ich efekty to unowocześnienie i zwiększenie produkcji, zapewnienie ciągłości dostaw strategicznych surowców oraz poprawa efektywności gospodarowania.  

Usprawnienie procesów produkcyjnych i magazynowo-logistycznych to główne cele inwestycji w Zakładzie Produkcyjnym nr 1 w Koninie, gdzie w piątek, 27 maja 2011 roku, uruchomiono nową linię technologiczną wyrobów gipsowych o wydajności 25 ton na godzinę.

Rozpoczęta pod koniec 2010 roku inwestycja obejmowała zakup i instalację: paletyzatora, owijarki, linii technologicznej do naważania i pakowania produktów oraz rozbudowę hali magazynowo-produkcyjnej. Dzięki temu proces produkcji został w pełni zautomatyzowany, poprawie uległy warunki pracy, ograniczono zapylenie i usypywanie się gotowych wyrobów z worków.

W ramach tego samego projektu w najbliższych miesiącach zostanie wdrożone innowacyjne na skalę światową rozwiązanie technologiczne - elektroniczny system kontroli przepływu i identyfikacji towarów w oparciu o zdalny odczyt i zapis danych (EPC/RFID). 

Polega on na tym, że każda paleta z wyrobami schodząca z linii produkcyjnej będzie oznaczona elektroniczną etykietą. Wózki widłowe, rozwożące palety,  wyposażone będą w modemy komputerowe i czytniki, dzięki czemu dostarczą palety w odpowiednie miejsce w magazynie, przekazując jednocześnie informacje do systemu. Łatwiej będzie dzięki temu znaleźć palety z wyrobami przeznaczonymi dla konkretnych odbiorców.

Całkowita wartość inwestycji wyniesie 6,27 mln zł, w tym kwota dofinansowania z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013 – 2, 73 mln zł.
   
W październiku 2010 zakończyła się rozbudowa Zakładu Produkcyjnego nr 2 w Połańcu. Celem inwestycji  było wprowadzenie nowych produktów ( maszynowych i gipsu prażonego) i usług (suszenie i prażenie gipsu) oraz zwiększenie dotychczasowych mocy wytwórczych. Zastosowano innowacyjne rozwiązanie technologiczne, które polega na wykorzystaniu ciepła odpadowego z prażarki do suszenia gipsu. Zainstalowanie i uruchomienie własnej prażarki pozwoliło Franspolowi uniezależnić się od dostaw gipsu prażonego, podstawowego surowca w produkcji suchych mieszanek gipsowych.

Całkowita wartość inwestycji wyniosła 6 mln  zł. Była współfinansowana kwotą 1,86 mln zł  z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2007-2013.

 

Firma powiązana: Franspol
aktualizacja: 2012-12-10

Dodaj komentarz

Jak dobrać właściwą farbę do wnętrz?

Właściwie dobrane farby do wnętrz mogą nadać naszej przestrzeni pożądany charakter, podkreślić korzystne cechy pomieszczeń, czy zamaskować ich wady. Aby nasz wybór był optymalny, nie możemy ograniczyć się do kwestii estetycznych. W poniższym artykule przybliżymy techniczny aspekt tego zagadnienia i zaprezentujemy dostępne na rynku produkty.

topowe produkty

Taśmy montażowe Tesa Powerbond

Firma tesa już jakiś czas temu opracowała innowacyjne rozwiązania z zakresu szybkiego, pewnego i całkowicie bezpiecznego mocowania dowolnych przedmiotów do wielu rodzajów powierzchni. To mocne taśmy montażowe POWERBOND®, będące doskonałą alternatywa dla tradycyjnych technik mocowania.
Najbardziej znane marki
Masy samopoziomujące - ranking rozpoznawalności firm i produktów
Farby wewnętrzne - ranking rozpoznawalności firm i produktów
Hydrofobowa zaprawa do spoinowania BOTAMENT® M 44 NC Power
Hydrofobowa zaprawa do spoinowania BOTAMENT® M 44 NC Power BOTAMENT® M 44 Natural Clean Power jest hydrofobową zaprawą do spoinowania okładzin ceramicznych do 5 mm.
StarSystem Resolution - ekstracienka izolacja cieplna
StarSystem Resolution - ekstracienka izolacja cieplna StarSystem Resolution to najwydajniejszy system ociepleń firmy Baumit dedykowany budynkom wymagającym najbardziej efektywnej termoizolacji ...
Farba, która dba o Ciebie w nowej kampanii reklamowej MAGNAT
Farba, która dba o Ciebie w nowej kampanii reklamowej MAGNAT Dotychczas to my dbaliśmy o ściany wybierając do ich malowania produkty o trwałym kolorze, charakteryzujące się plamoodpornością. Teraz ...
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Newsletter BudujemyDom.pl
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Miesięcznik Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!

Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.

Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim: aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego, porady budowlane, najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl, zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
x