Budujemy Dom
Wykańczanie / Chemia budowlana / Topowe produkty

Jak najskuteczniej pielęgnować elementy drewniane w ogrodzie? ARTYKUŁ PROMOCYJNY

Lato w pełni, dlatego coraz więcej czasu spędzamy w ogrodzie, ciesząc się piękną pogodą, grillując i spotykając ze znajomymi. Dbając o estetykę naszego ogrodu, pamiętamy o konserwacji i dekoracji elementów drewnianych - ławek, pergoli, altan i mebli ogrodowych. Tylko właściwie zakonserwowane i zaimpregnowane drewno wytrzyma długoletnią eksploatację.

Jak najskuteczniej pielęgnować elementy drewniane w ogrodzie?

Jak najskuteczniej pielęgnować elementy drewniane w ogrodzie?

W tym przypadku skuteczne będą różnego rodzaju impregnaty, bejce oraz lakiery przeznaczone specjalnie do drewna. Producenci prześcigają się w oferowaniu tego rodzaju produktów. Jak wybrać ten najlepszy?

Oferowane przez nas produkty najważniejszych marek dostępnych na polskim rynku pozwolą na uzyskanie wyjątkowej trwałości drewna oraz na skuteczne przystosowanie go do późniejszej obróbki. Przed dokonaniem wyboru musimy jednak ustalić, jaki efekt chcemy osiągnąć. Czy chcemy zaimpregnować surowe drewno, odświeżyć je i nadać połysku czy też udekorować, przy okazji zmieniając jego kolor.

Lakier zewnętrzny marki VidaronLakiery

Pierwsza grupa produktów to lakiery. Jeżeli przedmioty przeznaczone do malowania znajdują się na dworze, warto wybrać specjalny do tego celu lakier zewnętrzny. Spośród produktów wielu marek bez wahania polecamy lakier zewnętrzny marki Vidaron. Chroni on lakierowane powierzchnie przed destrukcyjnym działaniem wody, zmiennymi warunkami atmosferycznymi oraz wilgocią.

Nowoczesna formuła UV NANO-BLOCKER, oparta na dyspersji nanocząsteczek tlenku ceru, zabezpiecza włókna drewna przed rozpadem spowodowanym wpływem promieniowania UV. Do głównych zalet lakieru należy podwyższona odporność na ścieranie i uszkodzenia mechaniczne, prosta aplikacja i zapewnianie trwałej, elastycznej powłoki.

Impregnat ochronno-dekoracyjny

Do impregnacji surowego drewna idealny będzie natomiast impregnat ochronno-dekoracyjny. W wersji bezbarwnej wymagany jest jako podkład biologicznie zabezpieczający drewno malowane następnie impregnatem kolorowym, lazurą, lakierobejcą, lakierem zewnętrznym lub emalią. Impregnat ochronno-dekoracyjny

Impregnat ochronno-dekoracyjny do drewna Vidaron

Starannie dobrany skład impregnatu sprawia, że głęboko wnika on w pory drewna, trwale zabezpieczając je przed grzybami domowymi, sinizną oraz owadami przedłużając jego żywotność. Impregnat wnikając w drewno, nie tworzy łuszczącej się z czasem powłoki lakierowej, przez co późniejsza renowacja jest łatwa do przeprowadzenia.

Zawarty w kolorowym impregnacie Teflon® surface protector zapewnia wysoką trwałość wymalowania oraz zabezpiecza przed wypłukiwaniem substancji ochronnych. Długotrwale i skutecznie chroni drewniane przedmioty przed destrukcyjnym działaniem czynników atmosferycznych. Dodatek wosku powoduje zwiększenie hydrofobowości powłoki.

LakierobejcaDrewrochron - lakierobejca

Z kolei do dekoracyjnego malowania drewna doskonale sprawdzi się lakierobejca. Naszym klientom polecamy lakierobejcę marek Vidaron, Sadolin i Drewnochron. Lakierobejca 2w1 marki Drewnochron przeznaczona jest do dekoracyjno-ochronnego malowania przedmiotów drewnianych i drewnopochodnych na zewnątrz oraz wewnątrz pomieszczeń.

Transparentna lakierobejca nadaje eleganckie, satynowe wykończenie, podkreślając naturalne usłojenie drewna. Można również wybrać lakierobejcę w jednym z kilku kolorów imitujących naturalne odcienie różnych gatunków drewna. Lakierobejca jest odporna na działania światła i czynników atmosferycznych, a jej aplikacja jest prosta. Produkt ma przyjemny zapach podczas malowania.

Wodoodporny lakier uretanowy UretoluxWodoodporny lakier uretanowy

Najbardziej wymagającym klientom, pragnącym jak najlepiej zabezpieczyć drewno przed wilgocią, a przez to zainteresowanym specjalistycznymi produktami, polecamy wodoodporny lakier uretanowy Uretolux.

Jest on przeznaczony do lakierowania powierzchni drewnianych i drewnopochodnych eksploatowanych zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz pomieszczeń, takich jak okna, drzwi, elewacje, altany, płoty itp. Produkt znajduje również zastosowanie do dekoracyjnego pokrywania elementów mosiężnych użytkowanych wewnątrz pomieszczeń. Nie zaleca się stosowania lakieru na powierzchnie narażone na bezpośrednie, długotrwałe działanie promieni słonecznych.

***

Powyższe produkty to jedynie niewielka część asortymentu, jaki oferujemy klientom ceniącym piękno naturalnego drewna i dbającym o jego jakość. Zapraszamy do zapoznania się z całą ofertą dostępną na stronie internetowej naszego sklepu. Lakiery dobierane do indywidualnych potrzeb. Szpachle do drewna uzupełniające jego ubytki, specjalistyczne lakiery przeznaczone do nietypowych warunków - wszystko to znajdą Państwo na stronie www.sklep-lawa.pl w zakładce "Lakiery i impregnaty do drewna".

Logo LAWA Lawa Gortat Sp. j.
92-742 Łódź
ul. Sołecka 27
e-mail: sklep@sklep-lawa.pl
www.lawa.pl
aktualizacja: 2016-07-13
Zamknij okno x
Newsletter
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe
informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!
Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.     
Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim:
- aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego;
- porady budowlane;
- najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl; - zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
Zapisz się do newslettera
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Newsletter BudujemyDom.pl
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Miesięcznik Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!

Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.

Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim: aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego, porady budowlane, najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl, zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
x