Budujemy Dom
Stan surowy / Dachy i rynny
Kiedy i jak należy wzmocnić więźbę dachową?
Kiedy i jak należy wzmocnić więźbę dachową? Remont dachu to kosztowna inwestycja. Jednak w sytuacji, gdy przecieka ...
Rodzaje blach i blachodachówek
Rodzaje blach i blachodachówek Wszystkie pokrycia blaszane popularność zawdzięczają trzem ważnym cechom: lekkości, wytrzymałości i niepalności.
Jakie pokrycia dachowe zaliczamy do pokryć alternatywnych?
Jakie pokrycia dachowe zaliczamy do pokryć alternatywnych? Domy jednorodzinne, czyli wiejskie chałupy i dwory prawie zawsze były kryte tylko materiałami lokalnymi, czyli dostępnymi i tanimi. Stosowano więc strzechy ze słomy lub trzciny, gonty drewniane, wióry osikowe, a czasami łupki naturalne.
Jakie są elementy więźby dachowej?
Jakie są elementy więźby dachowej? Poszczególne elementy konstrukcji dachowej noszą zwyczajowe nazwy i czasami – zależnie od regionu Polski – można spotkać się z innym nazewnictwem.
Pokrycie dachowe z AZBESTU (eternitu) należy usunąć do 2032 roku!
Pokrycie dachowe z AZBESTU (eternitu) należy usunąć do 2032 roku! Pokrycia dachowe zawierające szkodliwy azbest to w naszym kraju poważny problem. Według specjalistów, do usunięcia pozostało aż 14,5 mln ton wyrobów azbestowych, a łączny koszt ich demontażu i transportu oraz utylizacji wytworzonych odpadów to ok. 40 mld zł.
Dlaczego eternit (azbest) jest szkodliwy?
Dlaczego eternit (azbest) jest szkodliwy? Obecnie azbest zaliczany jest do dziesięciu najgroźniejszych zanieczyszczeń na Ziemi. Gdy człowiek oddycha powietrzem zanieczyszczonym jego włóknami, docierają one do płuc, skąd już nie da się ich usunąć. Ich szkodliwe działanie może się ujawnić nawet po wielu latach.
Rynny i akcesoria dachowe - podstawowe informacje
Rynny i akcesoria dachowe - podstawowe informacje Najważniejszym uzupełnieniem pokrycia dachowego są akcesoria dachowe oraz odpowiedni system rynnowy. Dopiero razem te elementy zapewniają długoletnią bezproblemową eksploatację i obsługę dachu.
Charakterystyka i koszty dachówki ceramicznej, cementowej, strzechy i łupka kamiennego
Charakterystyka i koszty dachówki ceramicznej, cementowej, strzechy i łupka kamiennego W przeciwieństwie do pokryć lekkich, którymi można wykańczać wszystkie dachy, materiały ciężkie należy układać tylko na odpowiednio wytrzymałych konstrukcjach. Odstępstwo od tej zasady może grozić ugięciem krokwi, a nawet zniszczeniem całej więźby dachowej.
Blachy, blachodachówki, gonty i płyty - czym się charakteryzują i ile kosztują?
Blachy, blachodachówki, gonty i płyty - czym się charakteryzują i ile kosztują? W grupie lekkich pokryć dachowych najpopularniejsze są blachodachówki, blachy płaskie (najczęściej układane na rąbek stojący) oraz gonty bitumiczne. Rzadziej stosuje się faliste płyty bitumiczne i płyty włóknowo-cementowe.
Akcesoria dachowe i system rynnowy udały się na... 99%
Akcesoria dachowe i system rynnowy udały się na... 99% Na ogrodowej połaci dachu śnieg niekiedy wyłamuje fragmenty koszy i rynny, a spadając na ziemię niszczy rośliny. U mnie elementy miedziane nie są gotowe, tylko obrabiane ręcznie i dekarz musiał je naprawiać dwa razy - mówi Jola, Czytelniczka Budujemy Dom, która system rynnowy i akcesoria dachowe ułożyła w 2006 r.
System rynnowy z PVC czyszczę tylko raz w roku
System rynnowy z PVC czyszczę tylko raz w roku Z dachem i systemem rynnowym nie mam żadnego problemu. Rynny i rury spustowe są całe i drożne, nie potrzebują wymiany haków, obejm. Choć mam lęk wysokości, raz w roku wychodzę na dach i wyjmuję siatkę z rynny... - mówi Kuba, Członek Klubu Budujących Dom, system rynnowy i akcesoria dachowe założył w 2014 r.
Szybko poznałem wady systemu rynnowego z PVC
Szybko poznałem wady systemu rynnowego z PVC Szybko poznałem wady systemu z PVC. Pod wpływem wysokiej temperatury rynny zaczęły się rozszerzać i "strzelać", a złączki rozszczelniać. Gumowe uszczelki na złączkach przetrwały gorąco sięgające 40–50°C oraz silny mróz przez góra 2 lata, potem zaczęły przepuszczać wodę... - mówi Janusz, który wraz z Basią, są Członkami Klubu Budujących Dom, a system rynnowy i akcesoria dachowe założyli w 2003 r.
Stalowy system rynnowy się sprawdza, a dekarze byli profesjonalni
Stalowy system rynnowy się sprawdza, a dekarze byli profesjonalni Materiały na dach i system rynnowy chciałam kupić w hurtowni z okolicy, lecz w trzech potraktowano mnie niepoważnie. W końcu pojechałam do innej hurtowni dekarskiej, znajdującej się 80 km od mojego miejsca zamieszkania. Tam rozmowa była inna... - mówi Mira, Czytelniczka Budujemy Dom, która system rynnowy i akcesoria dachowe ułożyła w 2015 r.
Najczęściej podawana
stawka brutto:
Budowa 40 zł Remont 40 zł
Jednostka miary:

Jeśli chcesz jeszcze szybciej znaleźć firmę lub produkt, skorzystaj
z zaawansowanych wyszukiwarek na naszej stronie

 
Najczęściej podawana
stawka brutto:
Budowa 25 zł Remont 30 zł
Jednostka miary:
Najbardziej znane marki
Dachówki ceramiczne - ranking rozpoznawalności firm i produktów
Folie dachowe - ranking rozpoznawalności firm i produktów
CREATON Polska w nowej odsłonie: 4 linie produktowe pod jedną marką
CREATON Polska w nowej odsłonie: 4 linie produktowe pod jedną marką Firma CREATON Polska sp. z o.o. wprowadza zmiany w zakresie swojej oferty. W portfolio marki ...
Preparat SILBRUK do impregnacji betonowej kostki brukowej
Preparat SILBRUK do impregnacji betonowej kostki brukowej SILBRUK to nowoczesny środek, który głęboko penetruje strukturę betonu i poprawia jego ...

Budujemy Dom 9/2017

We wrześniowym numerze BUDUJEMY DOM, kontynuujemy cykl publikacji o energooszczędnym budowaniu. W drugim odcinku skupiamy się na wentylacji, bo bez...

Tylko 9,95 zł

Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Budujemy Dom
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Budujemy Dom".
W każdy czwartek otrzymasz darmowy
poradnik budowlany, a w nim:
  • aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
  • porady budowlane,
  • najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl,
  • zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie
    w pełnej wersji.

Czas na wnętrze