Budujemy Dom
Stan surowy / Dachy i rynny
Po 10 latach użytkowania drewniane okna dachowe wyglądają jak nowe
Po 10 latach użytkowania drewniane okna dachowe wyglądają jak nowe Minęło 10 lat, a okna w dachu wyglądają jak nowe. Drewno nie wymaga ...
Blachy, blachodachówki, gonty i płyty - czym się charakteryzują i ile kosztują?
Blachy, blachodachówki, gonty i płyty - czym się charakteryzują i ile kosztują? W grupie lekkich pokryć dachowych najpopularniejsze są blachodachówki, blachy płaskie (najczęściej układane na rąbek stojący) oraz gonty bitumiczne. Rzadziej stosuje się faliste płyty bitumiczne i płyty włóknowo-cementowe.
Charakterystyka i koszty dachówki ceramicznej, cementowej, strzechy i łupka kamiennego
Charakterystyka i koszty dachówki ceramicznej, cementowej, strzechy i łupka kamiennego W przeciwieństwie do pokryć lekkich, którymi można wykańczać wszystkie dachy, materiały ciężkie należy układać tylko na odpowiednio wytrzymałych konstrukcjach. Odstępstwo od tej zasady może grozić ugięciem krokwi, a nawet zniszczeniem całej więźby dachowej.
Akcesoria dachowe i system rynnowy udały się na... 99%
Akcesoria dachowe i system rynnowy udały się na... 99% Na ogrodowej połaci dachu śnieg niekiedy wyłamuje fragmenty koszy i rynny, a spadając na ziemię niszczy rośliny. U mnie elementy miedziane nie są gotowe, tylko obrabiane ręcznie i dekarz musiał je naprawiać dwa razy - mówi Jola, Czytelniczka Budujemy Dom, która system rynnowy i akcesoria dachowe ułożyła w 2006 r.
System rynnowy z PVC czyszczę tylko raz w roku
System rynnowy z PVC czyszczę tylko raz w roku Z dachem i systemem rynnowym nie mam żadnego problemu. Rynny i rury spustowe są całe i drożne, nie potrzebują wymiany haków, obejm. Choć mam lęk wysokości, raz w roku wychodzę na dach i wyjmuję siatkę z rynny... - mówi Kuba, Członek Klubu Budujących Dom, system rynnowy i akcesoria dachowe założył w 2014 r.
Szybko poznałem wady systemu rynnowego z PVC
Szybko poznałem wady systemu rynnowego z PVC Szybko poznałem wady systemu z PVC. Pod wpływem wysokiej temperatury rynny zaczęły się rozszerzać i "strzelać", a złączki rozszczelniać. Gumowe uszczelki na złączkach przetrwały gorąco sięgające 40–50°C oraz silny mróz przez góra 2 lata, potem zaczęły przepuszczać wodę... - mówi Janusz, który wraz z Basią, są Członkami Klubu Budujących Dom, a system rynnowy i akcesoria dachowe założyli w 2003 r.
Jak wykonać lukarnę? Instrukcja krok po kroku
Jak wykonać lukarnę? Instrukcja krok po kroku Aby zapewnić na poddaszu więcej przestrzeni i światła, zamiast zamontowania okien dachowych czy wykonania tradycyjnej lukarny, można zastosować gotowy zestaw konstrukcyjny. Wchodzące w jego skład elementy doskonale do siebie pasują, co pozwala na szczelny i szybki montaż.
Okna dachowe montowane w istniejący dach
Okna dachowe montowane w istniejący dach Monter najpierw wyciął w ustalonym miejscu otwory w blachodachówce i dachu, zrzucił obcięte resztki na ziemię, a dopiero potem pojechał po okna. Przywiózł jednak model z otwieraniem górnym i tu nastąpił zgrzyt, bo nie tak się umawialiśmy. Byłem zły, bo jedno z okien ma nietypowe wymiary i musiałbym na nowe czekać kilka dni, z otwartym dachem! - mówi Leszek, Czytelnik Budujemy Dom, który okna dachowe wstawił w istniejący dach w 2016 r.
Polecam wszystkim okna dachowe z automatyką
Polecam wszystkim okna dachowe z automatyką Okna dachowe z automatyką, czyli z pilotem i czujnikiem deszczu, fantastycznie się sprawdzają. Raz się zdarzyło, że gdy syn zaciągnął roletę na dłuższy czas w lecie, potem nie zareagowała na pilota. Wezwałam montera, który poinstruował, w jaki sposób możemy ją sami odblokowywać pilotem. Zdalne sterowanie polecam wszystkim - mówi Stella, Członkini Klubu Budujących Dom, która okna dachowe użytkuje od 2014 r.
Dlaczego wybraliśmy wysokoosiowe okna dachowe?
Dlaczego wybraliśmy wysokoosiowe okna dachowe? Okna są duże, a w sypialniach połączone w duet, więc widok jest szerszy i we wnętrzach jest jasno. Klamka w dole skrzydła pomaga wygodnie operować wszystkimi funkcjami okna, czyli m.in. otwierać i zamykać, ustawiać szczelinę wentylacyjną, obracać do mycia... - mówi Kasia, Czytelniczka Budujemy Dom, która okna dachowe użytkuje od 2009 r.
Kryteria wyboru pokrycia dachowego
Kryteria wyboru pokrycia dachowego Wybór pokrycia dachowego jest prosty i przyjemny. Rozmaite materiały łatwo porównać, obejrzeć na dachu, wziąć do ręki w składzie budowlanym. Ograniczeń nie ma zbyt wiele – czasami upragnionego pokrycia nie da się zastosować, bo spadek dachu jest zbyt mały, niekiedy dachówki okazują się być za ciężkie dla wzniesionej już więźby.
Jak dobrać rynny i rury spustowe?
Jak dobrać rynny i rury spustowe? Rynny to najważniejsze uzupełnienie dachu. Bez nich spływająca z połaci woda zalewałaby ściany. Na ogół montuje się je jako zewnętrzne, wewnętrzne – prowadzone do pionów kanalizacyjnych w środku budynku – stosuje się czasem do odwodnienia dachów płaskich. Najpopularniejsze są wiszące o przekroju półokrągłym, spotyka się również rynny prostokątne.
Konstrukcja dachu płaskiego. Charakterystyka i wykonanie
Konstrukcja dachu płaskiego. Charakterystyka i wykonanie Dach płaski źle nam się kojarzy, chociaż w innych krajach jest popularnym zwieńczeniem nowoczesnego domu. Może warto więc zmienić swoje nastawienie, gdyż takie rozwiązanie ma kilka istotnych zalet.
Najczęściej podawana
stawka brutto:
Budowa 40 zł Remont 30 zł
Jednostka miary:

Jeśli chcesz jeszcze szybciej znaleźć firmę lub produkt, skorzystaj
z zaawansowanych wyszukiwarek na naszej stronie

 
Najczęściej podawana
stawka brutto:
Budowa 25 zł Remont 30 zł
Jednostka miary:
Najbardziej znane marki
Dachówki ceramiczne - ranking rozpoznawalności firm i produktów
Folie dachowe - ranking rozpoznawalności firm i produktów
MEDAL EUROPEJSKI 2017 dla PIRTECH firmy Blachy Pruszyński
MEDAL EUROPEJSKI 2017 dla PIRTECH firmy Blachy Pruszyński 7 czerwca 2017 r. w Salach Redutowych Teatru Wielkiego - Opery Narodowej w Warszawie odbył ...
Płyty termoizolacyjne THERMANO
Płyty termoizolacyjne THERMANO THERMANO to płyty termoizolacyjne zapewniające najniższy współczynnik przewodzenia ciepła ...

Budujemy Dom 6/2017

W najnowszym, czerwcowym numerze BUDUJEMY DOM, opisujemy 20 Najczęściej popełnianych błędów na budowie na etapie stanu surowego budynku. Ponadto...

Tylko 9,95 zł

Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Budujemy Dom
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Budujemy Dom".
W każdy czwartek otrzymasz darmowy
poradnik budowlany, a w nim:
  • aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
  • porady budowlane,
  • najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl,
  • zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie
    w pełnej wersji.

Czas na wnętrze