Budujemy Dom
Stan surowy / Dachy i rynny
Kiedy trzeba wymienić więźbę dachową?
Kiedy trzeba wymienić więźbę dachową? Więźbę dachową wymieniamy, gdy jest przegniła bądź osłabiona, albo ...
Cztery powody warstwowego układania wełny w połaci dachu
Cztery powody warstwowego układania wełny w połaci dachu Obecnie wełnę w połaci dachu układa się w dwóch, czasem nawet w trzech warstwach. Pierwszą warstwę pomiędzy krokwiami, drugą zaś w polach umocowanego poprzecznie do nich rusztu ze stalowych profili lub łat drewnianych. Dlaczego taki układ?
Na co warto zwracać uwagę wybierając orynnowanie?
Na co warto zwracać uwagę wybierając orynnowanie? Rynny to jeden z tych elementów wyposażenia domu, któremu inwestorzy poświęcają zwykle niewiele uwagi. Niesłusznie, ponieważ dobrze wybrany i odpowiednio zainstalowany system odprowadzania wody z dachu nie tylko chroni elewację przed zalewaniem, ale także stanowi ozdobę budynku.
Jakie rynny wybrać i jak je konserwować?
Jakie rynny wybrać i jak je konserwować? Rynny instaluje się nie tylko na dachach, ale również na krawędziach tarasów, balkonów, a także na lukarnach. Dobór rynien powinien uwzględniać wielkość i kształt dachu, kąt pochylenia połaci oraz sposób odprowadzenia wody deszczowej. Nie bez znaczenia jest również estetyka orynnowania, gdyż jego dobrze widoczne elementy powinny współgrać z elewacją domu.
Obróbki dachowe przyścienne - wykonanie i koszty
Obróbki dachowe przyścienne - wykonanie i koszty Pokazujemy na schemacie, jak prawidłowo wykonać obróbki przyścienne i ile to kosztuje.
Jak wykonać obróbki bocznych krawędzi dachu?
Jak wykonać obróbki bocznych krawędzi dachu? Pokazujemy na schematach, jak prawidłowo wykonać obróbki bocznych krawędzi dachu.
Jak wykonać obróbkę kosza dachowego?
Jak wykonać obróbkę kosza dachowego? Pokazujemy na schemacie, jak prawidłowo wykonać obróbkę kosza dachowego.
Obróbki dachowe z blachy - obróbka okapu
Obróbki dachowe z blachy - obróbka okapu Pokazujemy na schematach, jak prawidłowo wykonać obróbkę okapu dachowego.
Przykładowa wymiana pokrycia z gontu drewnianego na blachodachówkę
Przykładowa wymiana pokrycia z gontu drewnianego na blachodachówkę Właściciele domu na Podhalu zdecydowali się na remont, bo gont drewniany, którym pokryto budynek, był w złym stanie. Nowe pokrycie to blachodachówka z posypką mineralną, którą inwestorzy wybrali właśnie dlatego, że dość dobrze imituje gont z drewna.
Jakie są rodzaje okien dachowych?
Jakie są rodzaje okien dachowych? Szczególnym rodzajem stolarki okiennej są okna dachowe. Od standardowych różnią się nie tylko sposobem otwierania, ale przede wszystkim budową, sposobem montażu i oczywiście ceną.
10 błędów popełnianych podczas wznoszenia konstrukcji dachu
10 błędów popełnianych podczas wznoszenia konstrukcji dachu Dla przeciętnego inwestora najważniejsza jest nie tyle sama konstrukcja dachu, ale praktyczne konsekwencje zastosowania danego rozwiązania – ile miejsca będzie na poddaszu, oraz czy coś, np. słupy, będzie utrudniać jego zagospodarowanie? To słuszne podejście, ale warto też poznać nieco sprawy techniczne, bo inaczej trudno nam będzie porozumieć się z projektantem i wykonawcami albo zaskoczy nas jakiś problem. Na co zwracać uwagę podczas wznoszenia konstrukcji dachu?
Świetliki rurowe zmniejszają rachunki za prąd
Świetliki rurowe zmniejszają rachunki za prąd W 2014 r. zmieniliśmy gont bitumiczny na blachodachówkę. To był dobry moment, żeby dołożyć świetliki w pokoju córki i w łazience. W pokoju było ponuro, mimo że jest tam duże okno w ścianie. Jeśli chodzi o łazienkę, to nigdy nie miała okna. Stwierdziliśmy, że zamontowanie tu świetlika zmniejszy opłaty za prąd... - mówią Joanna i Adam, Członkowie Klubu Budujących Dom, którzy świetliki rurowe użytkują od 2014 r.
Jak wybrać kształt i pokrycie dachu?
Jak wybrać kształt i pokrycie dachu? Dach, to element domu, który nie tylko chroni budynek przed czynnikami atmosferycznymi, ale pełni także ważną funkcję architektoniczną. Ma być więc solidny i dobrze dopasowany do bryły budynku.
Najczęściej podawana
stawka brutto:
Budowa 40 zł Remont 40 zł
Jednostka miary:

Jeśli chcesz jeszcze szybciej znaleźć firmę lub produkt, skorzystaj
z zaawansowanych wyszukiwarek na naszej stronie

 
Najczęściej podawana
stawka brutto:
Budowa 25 zł Remont 30 zł
Jednostka miary:
Najbardziej znane marki
Bitumiczne: gonty, papy i płyty - ranking rozpoznawalności firm i produktów
Dachówki cementowe (betonowe) - ranking rozpoznawalności firm i produktów
Blachodachówka panelowa ARAD Premium
Blachodachówka panelowa ARAD Premium Blachodachówka panelowa ARAD Premium to produkt oferowany przez firmę Blachy Pruszyński. ...
Blachodachówki z posypką ze skały wulkanicznej
Blachodachówki z posypką ze skały wulkanicznej Blachodachówki z posypką ze skały wulkanicznej Gerard Roofing Systems®należą do grupy ...
Sonda

Czy budujesz swój:

Budujemy Dom 10/2016

W artykule "Smog - zabójca wypuszczany przez komin" przedstawiamy wszystkie dostępne obecnie programy dopłat do wymiany przestarzałych systemów grzewczych....

Tylko 9,95 zł

Newsletter BudujemyDom.pl
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Miesięcznik Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!

Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.

Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim: aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego, porady budowlane, najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl, zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
x

Zamknij okno x
Newsletter
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe
informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!
Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.     
Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim:
- aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego;
- porady budowlane;
- najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl; - zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
Zapisz się do newslettera
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe