Budujemy Dom
Stan surowy / Dachy i rynny / Aktualności

Tata Steel nagrodzona BES6001 za produkty Colorcoat

Firma Tata Steel, która jest częścią Tata Group, jest pierwszym producentem stali powlekanej, który otrzymał certyfikat BES6001 za produkty Colorcoat® dla klientów indywidualnych produkowane w fabryce w Shotton, w Wielkiej Brytanii.

Certyfikat, z oceną "bardzo dobry" został przyznany wszystkim produktom Colorcoat® produkowanym w Shotton w Wielkiej Brytanii. BES6001 przyznawane jest na podstawie takich kryteriów jak wykorzystywane do produkcji surowce, proces produkcji, dostawy, użytkowanie oraz recykling. Pozytywne oceny w każdej z tych dziedzin umożliwiają architektom, projektantom i pracownikom budowlanym łatwiejsze realizowanie celów jakie stawia przed nimi idea zrównoważonego rozwoju.  

- Jesteśmy pierwszym producentem stali powlekanej, który otrzymał certyfikat BES6001. Od początku staraliśmy się aby produkty Colorcoat® spełniały najsurowsze wymogi ekologiczne. To pokazuje i podkreśla nasze zaangażowanie na rzecz zrównoważonego rozwoju oraz duży nacisk na ekologię w każdej fazie produkcji – mówi Dr Joanne Ingham, Manager ds. Rozwoju Zrównoważonego w Tata Steel.

Marka Colorcoat® obejmuje produkty Colorcoat Prisma® oraz Colorcoat HPS200 Ultra®  ze stali powlekanej. Obydwa produkty są wytwarzane w Wielkiej Brytanii i dalej przetwarzane przez producentów stali w Polsce na gotowe obudowy dachów i ścian, zarówno do klientów indywidualnych jak i przemysłowych.

- Nie zawsze łatwo jest klientom budowlanym lub partnerom w łańcuchu dostaw zweryfikować roszczenia spółek dotyczące ich działań ekologicznych. BES6001 jest niezależnym certyfikatem, który uznaje i promuje firmy, które nie tylko podtrzymują ale cały czas podnoszą poziom swoich ekologicznych działań – mówi Dr Ingham.

Wszystkie produkty Colorcoat® są produkowane wyłącznie przez Tata Steel jesteśmy więc w stanie zidentyfikować każdego dostawcę. Oznakowanie ‘made in the UK’ jest symbolem utrzymywania standardów takich jak zaawansowane technologie produkcji, działania zgodne z ideą zrównoważonego rozwoju oraz tworzenie wysokiej jakości materiałów budowlanych – dodaje.

W celu promowania produktów Colorcoat® na rynku polskim, firma Tata Steel zorganizowała konkurs fotograficzny dla klientów indywidualnych. Celem konkursu jest pokazania, praktycznego zastosowania produktów firmy. Może wziąć w nich udział każdy, kto użył produktów Colorcoat Prisma® lub Colorcoat HPS200 Ultra® do . Wystarczy wysłać zdjęcie swojego dachu. Główną nagrodą jest wycieczka do Londynu/Wielkiej Brytanii. Pozostałe nagrody to iPady oraz iPody. Aby dowiedzieć się więcej i wziąć udział w konkursie wystarczy odwiedzić stronę .


aktualizacja: 2011-06-28

Dodaj komentarz

Jakie błędy najczęściej popełniają wykonawcy pokryć dachowych?

Odpowiedź eksperta: Nieprawidłowa wentylacja. Jedną z kluczowych kwestii w montażu konstrukcji dachu, folii, ewentualnej izolacji i pokrycia stalowego jest zapewnienie prawidłowej wentylacji. W pokryciach z blachy cyrkulacja powietrza odbywa się przez wlot pod pasem nadrynnowym, następnie powietrze przemieszcza się pod blachą na długości arkusza i znajduje ujście w kalenicy. 

topowe produkty

Ekrany dachowe oraz membrany wysokoparoprzepuszczalne firmy Marma

Marma Polskie Folie wprowadziła do sprzedaży MEMBRANY NAJNOWSZEJ GENERACJI. Są one wytwarzane na najnowocześniejszych liniach technologicznych. Poprzez wieloletnie prace badawczo-rozwojowe wraz z instytucjami naukowymi, doświadczenia produkcyjne oraz praktyczne firma wypracowała odpowiednie cechy wszystkich warstw, które tworzą membrany najlepsze do zastosowań dachowych. 
Najbardziej znane marki
Bitumiczne: gonty, papy i płyty - ranking rozpoznawalności firm i produktów
Dachówki cementowe (betonowe) - ranking rozpoznawalności firm i produktów
Jak znaleźć rekomendowanego dekarza?
Jak znaleźć rekomendowanego dekarza? Firma Ruukki Polska stworzyła serwis www.polecanydekarz.pl, dzięki któremu dotarcie do sprawdzonego i rzetelnego wykonawcy jest bardzo proste.
Dachówka IBF SKAGEN w powłoce REFLEKTE
Dachówka IBF SKAGEN w powłoce REFLEKTE IBF SKAGEN (dachówka "podwójna S" w powłoce REFLEKTE) to dachówka o profilu "podwójna S" produkowana z barwionego w masie betonu, w skład ...
Blachodachówka modułowa TUR - nowość Blachy Pruszyński
Blachodachówka modułowa TUR - nowość Blachy Pruszyński Blachodachówka modułowa TUR to najnowsza propozycja firmy Blachy Pruszyński, dostępna w postaci jedno i dwumodułowych paneli.
Zamknij okno x
Newsletter
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe
informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!
Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.     
Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim:
- aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego;
- porady budowlane;
- najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl; - zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
Zapisz się do newslettera
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Newsletter BudujemyDom.pl
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Miesięcznik Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!

Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.

Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim: aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego, porady budowlane, najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl, zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
x