Elementy systemu rynnowego Galeco

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 6-9 minut
Elementy systemu rynnowego Galeco

System orynnowania to nie tylko długie części poziomu rynnowego czy pionu spustowego. Odpowiedni dobór pozostałych elementów niezbędnych do prawidłowego montażu systemu rynnowego zdecydowanie ułatwi pracę dekarzowi. Kiedy zainwestujemy w te innowacje, będziemy mieli pewność, że uzyskamy estetyczny wygląd oraz podniesiemy jakość bezpieczeństwa. O jakich elementach mowa?

aktualizacja: 2016-02-22 13:24:29
Narożniki rynnowe Narożniki rynnowe
Narożniki rynnowe

Narożniki

Narożniki to elementy, które pozwalają na dopasowywanie systemu rynnowego do kształtu dachu. Wyróżniamy narożniki wewnętrzne oraz zewnętrze, a wśród nich np. uniwersalne czy klamrowe. Innowacją w tym segmencie są elementy, które można dostosować do niestandardowych kątów – tzw. narożniki regulowane. Pierwszy na rynku narożnik regulowany do swojej oferty wprowadziła firma Galeco. W systemie Galeco STAL dostępne są ich dwa rodzaje: zewnętrzne i wewnętrzne.

Pierwszy z nich, posiada rozwarcie o kącie od 100° do 165°, natomiast drugi, wprowadzony na rynek w roku 2015 – umożliwia regulację o kącie od 105° do 135° stopni. To pozwala na przejście rynny w prostopadłych kierunkach nawet przy niestandardowych konstrukcjach dachu. Narożniki regulowane posiadają specjalne uszczelki, które przed zespoleniem z rynną należy spryskać środkiem poślizgowym. Ten zabieg nie tylko ułatwi pracę dekarzowi, ale także zapobiegnie szybkiemu parceniu tych elementów oraz rozszczelnieniu instalacji. Po zaimpregnowaniu – łączymy rynnę z narożnikiem, dociskamy listkami montażowymi i finalnie – nitujemy.

W ofercie firmy dostępne są także narożniki o kącie nietypowym, które nie mają uszczelek. W ich wypadku należy zastosować uszczelniacz dekarski, pamiętając o właściwościach termicznych tej substancji. Producenci zalecają jego użycie w przedziałach od -40° C do 70° C. Na rynku dostępne są również narożniki klamrowe, które integrują sprawdzony system uszczelkowy z nowatorskim rozwiązaniem klamrowym. Rynna stalowa montowana jest bezpośrednio do narożnika w sposób prosty i szybki.

Narożniki o niestandardowych kątach

Te elementy zdecydowanie ułatwiają zamocowanie systemu przy skomplikowanej architekturze dachów. Specyfika tych łuków polega na tym, że nie występują tutaj uszczelki, natomiast łuki są spawane z dwóch rynien pod konkretnym, wymaganym kątem.

Łączniki

Łączniki, jak sama nazwa mówi, mają trwale łączyć ze sobą dwa elementy w poziomie rynnowym. Dodatkowym ułatwieniem dla dekarzy są linie montażowe umiejscowione we wnętrzu łączników wykonanych z PVC. Linie oznaczone są liczbą, która jest wartością panującej w danym momencie temperatury. To właśnie one umożliwiają precyzyjne umiejscowienie rynny w zmiennych warunkach termicznych. Łączniki przybierają różną postać. Wśród nich wartym uwagi jest, wykonany ze stali, łącznik doczołowy dedykowany dla systemu BEZOKAPOWEGO.

Może cię zainteresować
Jak prawidłowo położyć folię paroizolacyjną? Jak obrobić komin z blachy trapezowej? Jak podnieść komfort mieszkania na poddaszu? Nie wyrzucaj pieniędzy w błoto. Oto sposób na obniżenie podatku od deszczu Jakie są zalety blachodachówek z posypką skalną? BauderECO - ekologiczna termoizolacja dachu Różnice pomiędzy systemami rynnowymi z PVC i stali powlekanej Jaką blachę użyć do wykończenia elewacji? Zasady poprawnego montażu okna dachowego Czy blachodachówka pasuje na dach drewnianego domu? Co jest ważne przy układaniu blachy dachowej z posypką skalną? Co to jest blachodachówka hybrydowa i jak się ją montuje? Konstrukcyjne łuki z drewna gięto-klejonego 10 kluczowych powodów, by wymienić stare okno dachowe w 2024 roku Płynna membrana Hyperdesmo - system do renowacji wyeksploatowanych pokryć dachowych Jaka jest trwałość dachu krytego gontem bitumicznym? Drewno klejone - wszystko co powinieneś wiedzieć Jakie wybrać rolety do okien dachowych? Zalety i zastosowanie chłodnych dachów SOPREMA Dach płaski wentylowany czy niewentylowany? Które rozwiązanie jest lepsze w budynku mieszkalnym? Jak doświetlić pomieszczenia domu z płaskim dachem? Jaka papa na deskowanie? Co to są kratownice drewniane i gdzie je stosować? Membrany dachowe premium dla doskonałej izolacji dachu Rynny stalowe - czy to dobry wybór? Bezpieczne poddasze - niepalna wełna i ogniochronne płyty g-k Jakie odległości zachować montując haki do rynny? Pokrycia z kruszywem skalnym, czy to rozwiązanie sprawdzi się na każdym dachu?
Zobacz więcej Zwiń

To innowacyjne rozwiązanie od firmy Galeco, umożliwiające szczelne połączenie rynien o profilu prostokątnym. Zastosowanie uszczelki umożliwia zachowanie dylatacji między łączonymi rynnami przy jednoczesnym zapewnieniu 100% szczelności systemu. Taki łącznik może również pełnić funkcję haka doczołowego dzięki

Łączniki rynnowe

Haki doczołowe

Dla systemu Galeco Bezokapowy i STAL2 zaprojektowano dedykowany, kwadratowy hak doczołowy posiadający zamek w dolnej części, dzięki czemu można zatrzasnąć w nim maskownicę.

Firma powiązana:
Galeco

Dodaj komentarz

Skomentuj artykuł
time image
time image
Zobacz inne artykuły
Montaż systemu rynnowego PVC
Montaż systemu rynnowego PVC
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!