Budujemy Dom
Stan surowy / Dachy i rynny / Artykuły

Dachówki cementowe - zakup kontrolowany

Poszukiwane: Dachówki cementowe na dach o powierzchni 144 m² i kącie nachylenia 35–40 stopni. Dach jest dwuspadowy (prosty) symetryczny o długości 12 m² i szerokości 1 połaci 6 m².

Kryteria

Dachówka Ekstra
 (fot. Euronit)
Orientacyjny koszt materiałów pokryciowych łatwo określić, korzystając z informatorów rynkowych. Dzięki zawartych w nich kalkulatorom poznamy cenę danego pokrycia oraz będziemy mogli porównać oferty konkurencyjnych firm.

W wybraniu odpowiedniej marki pomocni mogą się okazać także sąsiedzi lub znajomi, którzy na własnej skórze odczuli plusy i minusy danych rozwiązań.

Po wybraniu firmy udajemy się do jej najbliższego dystrybutora z dokładnym projektem dachu oraz określonymi preferencjami dotyczącymi rodzaju pokrycia (projekt można też wysłać do większości firm pocztą internetową).

Na miejscu

Wybraną przez nas firmą jest . Zdecydowaliśmy się na tę markę ze względu na bogatą ofertę produktową jej dystrybutora, którego skład budowlany znajduje się niedaleko miejsca budowy inwestora. Specjaliści z działu Doradztwa Technicznego dokonali dla nas wyceny dwóch rodzajów dachówek cementowych: Euronit Ekstra (o dwóch symetrycznych wybrzuszeniach) oraz Euronit Profil S (o falistym kształcie). Szczegółową wycenę tego pokrycia dla dachu inwestora przedstawia zestawienie poniżej.

Koszt całkowity pokrycia dachowego z zastosowaniem tych dachówek jest bardzo zbliżony, przy czym dachówki różnią się delikatnie kształtem – obie jednak charakteryzują się esowatą formą. Wybór zatem zależy od indywidualnych gustów. Nasz inwestor ostatecznie zdecydował się na dachówkę Euronit Profil S – doradca z firmy przekonywał, że stosując ją na dużych prostych połaciach (taki właśnie jest kształt dachu inwestora) uzyskuje się bardzo ciekawe efekty.

Ponadto dowiedzieliśmy się, że czas oczekiwania na dostawę trwa do 72 godzin – jest to uzależnione od tego, czy dystrybutor ma daną dachówkę na placu, czy musi ją zamówić u producenta, w tym przypadku w firmie Euronit.

W naszym przypadku czas dostawy określono na 24 h. Cena za transport została wliczona w koszt dachówki (ale zależy to od odległości – dlatego warto wybierać dystrybutorów blisko miejsca zamieszkania). Ze względu na wartość całego zamówienia otrzymaliśmy 10% rabatu (wysokość rabatu zależy od dystrybutora i w każdym składzie może być inna). Ponadto sprzedawca zaoferował nam pomoc przy wyborze dekarza.

Porównanie kosztów

 PRZYKŁADOWY WYBÓR
Dachówka Euronit Ekstra
Dachówka Euronit Ekstra
Koszt całkowity: 6068 zł
Dachówka Euronit Profil S
Dachówka Euronit Profil S
Koszt całkowity: 6143 zł
Dachówka podstawowa Euronit Ekstra
1400 szt. x 3,05 zł = 4270 zł
Gąsior podstawowy – 30 szt. x 12,57 zł = 377 zł
Klamra gąsiora – 30 szt. x 1,22 zł = 36,60 zł
Dachówka skrajna lewa – 36 szt. x 19,40 zł = 698,40 zł
Dachówka skrajna prawa – 36 szt. x 19,40 zł = 698,40 zł
Grzebień okapu z wentylacją – 24 szt. x 7,93 zł = 190,32 zł
Taśma wentylacyjna – 3 rolki x 109,80 zł = 329,40 zł
Dysk kalenicy – 2 szt. x 70,76 zł = 141,52 zł
Całkowity koszt z rabatem: 6068 zł

Dachówka podstawowa Euronit Profil S
1400 szt. x 3,11 zł = 4354 zł
Gąsior podstawowy – 30 szt. x 12,57 zł = 377 zł
Klamra gąsiora – 30 szt. x 1,22 zł = 36,60 zł
Dachówka skrajna lewa – 36 szt. x 19,40 zł = 698,40 zł
Dachówka skrajna prawa – 36 szt. x 19,40 zł = 698,40 zł
Grzebień okapu z wentylacją – 24 szt. x 7,93 zł = 190,32 zł
Taśma wentylacyjna – 3 rolki x 109,80 zł = 329,40 zł
Dysk kalenicy – 2 szt. x 70,76 zł = 141,52 zł
Całkowity koszt z rabatem: 6143 zł

Podajemy ceny brutto

Emilia Rosłaniec
aktualizacja: 2009-02-18

Dodaj komentarz

Zadaj pytanie naszemu ekspertowi
 
Wybierz dach Ruukki Finnera i weź udział w konkursie
Wybierz dach Ruukki Finnera i weź udział w konkursie Budujesz dom? Wymieniasz dach? Doskonale! Wybierz dach Ruukki Finnera, wejdź na stronę mojafinnera.pl i weź udział w konkursie, w którym ...
Blachodachówka MONA - nowość w ofercie DACHY Regamet
Blachodachówka MONA - nowość w ofercie DACHY Regamet DACHY Regamet to jeden z czołowych producentów blachodachówek i blach trapezowych w Polsce. W swojej ofercie ma także bogaty wybór akcesoriów ...
Nowe kominki wentylacyjne SIGNUM
Nowe kominki wentylacyjne SIGNUM Kominki wentylacyjne i odpowietrzające SIGNUM, to nowość w ofercie marki CREATON Polska, producenta nowoczesnych pokryć dachowych i innowacyjnych ...

Pokrycia bitumiczne

Główne zalety dachowych pokryć bitumicznych to niewielki ciężar, dobra hydroizolacyjność oraz elastyczność sprawiająca, że materiały te łatwo dopasowują się do wszelkich nierówności podłoża. Ich atrakcyjność podnosi również stosunkowo niewysoka cena, a także minimalna ilość odpadów, zapewniająca wysoką efektywność krycia.
topowe produkty

Dachówki ceramiczno–metalowe Gerard Roofing Systems

Dachówki Gerard Roofing Systems to gwarancja jakości. Wykonane z najwyższej jakości blachy stalowej, galwanizowanej, są trwałe i bezpieczne. Producent daje na nie aż 50 lat gwarancji.
Najbardziej znane marki
Bitumiczne: gonty, papy i płyty - ranking rozpoznawalności firm i produktów
Dachówki cementowe (betonowe) - ranking rozpoznawalności firm i produktów
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Newsletter BudujemyDom.pl
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Miesięcznik Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!

Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.

Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim: aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego, porady budowlane, najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl, zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
x