Budujemy Dom
Stan surowy / Dachy i rynny / Artykuły

Rynny - zakup kontrolowany

Poszukiwany: Rynny do domu z dachem czterospadowym o powierzchni ok. 150 m² i kącie nachylenia 30°.
Kupujemy z Czytelnikiem system rynnowy

Magda i Przemek kończą budowę domu: są w trakcie układania dachu, więc czas na orynnowanie. Postanowili poprosić dekarza, który układa im dach, aby dobrał odpowiedni system rynnowy.

Założenia są następujące: rynny stalowe, obustronnie powlekane w kolorze ceglastym.

Kupujemy z Czytelnikiem system rynnowy

Dekarz zobowiązał się uczestniczyć w zakupie i podpowiedział, aby wysłali zapytania ofertowe do kilku dystrybutorów orynnowania stalowego, aby porównać warunki sprzedaży.

Przemek znalazł w Internecie adresy e-mailowe pięciu firm i wysłał zapytanie. Najkorzystniejsza okazała się oferta na rynny firmy . Dowiedzieli się, że system rynnowy mogą kupić od razu, ponieważ dystrybutor posiada wszystkie potrzebne elementy w magazynie.

Dystrybutor polecił też sprawdzonych dekarzy, ale Magdzie i Przemkowi orynnowanie zamontuje dekarz, który właśnie kładzie dach. Gdyby kupowali dach razem z orynnowaniem, dystrybutor zapewniłby im bezpłatny transport, lecz w przypadku kupna samego orynnowania, Przemek musi przywieźć rynny własnym samochodem.

Magda i Przemek dostali 10-letnią gwarancję na zakupione , obejmującą odporność na korozję perforacyjną, czyli taką, kiedy blacha orynnowania zaczyna korodować od wewnątrz i rdza przeżera ją na wylot.

Kupując rynny, Przemek zastanawiał się, czy nie dokupić kilku elementów dodatkowych na wypadek wymiany, ale dystrybutor zapewnił go, że nie ma żadnych problemów z dokupywaniem pojedynczych elementów systemu zakupionego nawet kilka lat wcześniej.

System rynnowy do dachu o powierzchni 150 m² kosztował łącznie z 22% VAT-em 3917,15 zł, dystrybutor udzielił im niewielkiego rabatu i zaokrąglił sumę do 3800 zł. Dekarz policzył im za montaż 400 zł, więc łączny koszt wyniósł 4200 zł.

PRZYKŁADOWY WYBÓR
System rynnowy Galeco Stal 130System rynnowy Galeco Stal 130
z blachy stalowej powlekanej obustronnie, kolor ceglasty

cena: 3917,15 zł (w tym 22% VAT)
cena po rabacie: 3800 zł
koszt montażu: 400 zł

Łączny koszt: 4200 zł

 

aktualizacja: 2009-09-17

Zdaniem naszych Czytelników

polecam Galeco, bo to bardzo dobry producent! rynny w bardzo dobrej cenie, jakość 1 klasa! napewno na długie długie lata.

sweetboy

25 Sie 2009, 13:22

hahah ale was skroił, ten sam system przy tej powierzchni na 4-spadzie gdzie wiadomo jest więcej elementów dodatkowych typu narożnik itp. wychodzi mi średnio około 2000 tys. po rabacie oczywiście. I każdemu tak sprzedaje.

Gość handlowiec

13 Sie 2009, 06:50

Ale sa jeszcze rynny aluminiowe ktore niekoroduja, a ich trwalosc nie jest duzo gorsza od miedzi czy tytan-cynku, a jezeli chodzi o cene to wychodzi duzo taniej nawet od Galeco Stal Jestem producentem i monterem zarazem rynien aluminiowych Englert (rynny w jednym kawalku), a za orynnowanie ...

Gość RYNNYSEAMLESS

21 Cze 2009, 20:07

Pokaż wszystkie komentarze Chcesz wiedzieć więcej - zajrzyj na Forum.BudujemyDom.pl

Dodaj komentarz

Zadaj pytanie naszemu ekspertowi
 
Dachówki ceramiczne płaskie - nowoczesność tkwi w prostocie
Dachówki ceramiczne płaskie - nowoczesność tkwi w prostocie Wybór odpowiedniego pokrycia dachowego to spore wyzwanie. Na rynku dostępnych jest wiele rozwiązań. Jednym z nich są, cieszące się coraz ...
Firma Pruszyński wyróżniona w III edycji rankingu Indeks Patriotyzmu Polskiego Biznesu
Firma Pruszyński wyróżniona w III edycji rankingu Indeks Patriotyzmu Polskiego Biznesu Podczas uroczystej gali III edycji rankingu Indeks Patriotyzmu Polskiego Biznesu firma PRUSZYŃSKI Sp. z o.o. otrzymała nagrodę w kategorii ...
Nowość: panele dachówkowe Icopal Quadro
Nowość: panele dachówkowe Icopal Quadro Icopal Quadro jest pierwszą na rynku blachodachówką o płaskim profilu. Wyróżnia ją elegancki minimalizm, precyzyjnie zaprojektowany profil ...
Najbardziej znane marki
Dachówki ceramiczne - ranking rozpoznawalności firm i produktów
Folie dachowe - ranking rozpoznawalności firm i produktów
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Budujemy Dom
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Budujemy Dom".
W każdy czwartek otrzymasz darmowy
poradnik budowlany, a w nim:
  • aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
  • porady budowlane,
  • najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl,
  • zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie
    w pełnej wersji.

Czas na wnętrze