Budujemy Dom
Instalacje / Dom bezpieczny i inteligentny / Topowe produkty

Zarządzanie ogrzewaniem przez Danfoss Link ARTYKUŁ PROMOCYJNY

Zarządzanie ogrzewaniem przez Danfoss Link

Danfoss Link to inteligentny system sterowania ogrzewaniem w całym obiekcie. Bezprzewodowo reguluje ogrzewanie w całym domu z jednego miejsca, z panelu centralnego. System steruje zarówno ogrzewaniem grzejnikowym z termostatami living connect®, jak i elektrycznym lub wodnym ogrzewaniem podłogowym.

Jest doskonałą propozycją dla klientów ceniących sobie wysoki komfort i najnowocześniejszą technologię. Najnowsza wersja panelu Danfoss Link™ CC ma wbudowaną funkcję Wi-Fi, która pozwala na zdalne zarządzanie sterowaniem za pomocą aplikacji Danfoss Link™ App.

Wszystkie elementy systemu Danfoss Link (panel centralny, aplikacja i elementy regulacyjne po stronie instalacji grzewczych) zostały zaprojektowane i dopasowane tak, aby doskonale ze sobą współpracowały. Wszystkie komponenty systemu są w pełni kompatybilne, a ogrzewaniem domu można sterować zdalnie przez aplikację Danfoss Link™ App.

Montaż i uruchomienie panelu Danfoss Link™ CC są bardzo proste. Panel centralny Danfoss Link™ CC można zamontować z zasilaczem podtynkowym PSU lub zasilaczem sieciowym NSU. Dwukierunkowa technologia komunikacji bezprzewodowej oznacza, że połączenie poszczególnych komponentów ze sobą nie wymaga użycia komputera ani żadnych przewodów.

Duże, intuicyjne ikony oraz łatwe do odczytania informacje tekstowe prowadzą przez proces programowania i sprawiają, że instalacja jest prosta i przyjemna. Panel centralny umożliwia zaprogramowanie indywidualnych tygodniowych ustawień ogrzewania z wybranymi temperaturami lub korzystanie z fabrycznie zaprogramowanych harmonogramów. Umożliwia to doskonałe dopasowanie i zapewnia bezpośrednie oszczędności energii i kosztów.

System Danfoss Link jest także zaprojektowany pod kątem bezproblemowej rozbudowy o dalsze komponenty. To idealne rozwiązanie, gdy konieczna jest integracja nowych urządzeń z istniejącym systemem. Na przykład mogą to być termostaty w innych pomieszczeniach lub komponenty do korzystania z dodatkowych funkcji takich, jak: sterowanie oświetleniem zewnętrznym.

Panel centralny Danfoss Link™ CC

• Sterowanie ogrzewaniem z jednego miejsca
• Grupowanie pomieszczeń strefy Living Zone
• Prosty w obsłudze interfejs
• Kolorowy ekran dotykowy
• Tygodniowy harmonogram ogrzewania
• Opcjonalne sterowanie ręczne
• Tryby „W domu” i „Wakacje”
• Tryb wstrzymania ogrzewania
• Wi-Fi do połączenia z domową siecią Wi-Fi
• Zintegrowana funkcja pomocy
• Spersonalizowane ustawienia
• Wybór szybkiej lub umiarkowanej regulacji ogrzewania

Danfoss Link™ AppDanfoss Link™ App

• Sterowanie ogrzewaniem z dowolnego miejsca
• Sterowanie ogrzewaniem analogicznie jak z poziomu panelu Danfoss Link™ CC
• Prosty i intuicyjny interfejs użytkownika
• Pełny przegląd stanu systemu z poziomu aplikacji
• Wysoki poziom bezpieczeństwa danych
• Dostępna na systemy Android i iOS
Aplikacja Danfoss Link™ App wymaga dostępu do domowej sieci Wi-Fi.

Danfoss Link i ogrzewanie grzejnikowe

Panel centralny Danfoss Link™ CC steruje elektronicznymi termostatami grzejnikowymi living connect®. Może współpracować nawet z 30 termostatami zamontowanymi na grzejnikach.

Komunikacja pomiędzy panelem centralnym a termostatami jest oparta na najnowszej technologii bezprzewodowej. Wyposażony w dwie baterie alkaliczne AA termostat grzejnikowy living connect® pasuje do zaworów termostatycznych produkcji Danfoss takich, jak: RA-N, RAV, RAVL i RTD-N, a także do większości zaworów termostatycznych innych producentów z połączeniem M30x1,5 lub M28.

Dzięki tygodniowym harmonogramom ogrzewania uwzględniającym, np. nocne obniżenie temperatury oraz inne indywidualne ustawienia, bez problemu można dopasować system do rytmu życia domowników i jednocześnie zredukować koszty ogrzewania. Kolejną opcją oszczędzającą energię jest tryb wakacyjny.

Pozwala on na ustawienie termostatu na niższą temperaturę podczas nieobecności domowników i automatyczne przywrócenie żądanej temperatury na czas ich powrotu. Innym użytecznym rozwiązaniem jest funkcja obniżania temperatury. Jej działanie polega na obniżeniu temperatury, np. w nocy, co pozwala na uzyskanie dodatkowych oszczędności energii. Temperaturę można również zmienić za pomocą termostatu living connect®. Wysyła on sygnał do panelu Danfoss Link™ CC, co pozwala na zsynchronizowanie termostatów we wszystkich pomieszczeniach.

W oparciu o niezależnie badania ustalono, że wymiana starych termostatów grzejnikowych na termostaty elektroniczne living connect® pozwala na obniżenie zużycia energii nawet do 30%.

Danfoss Link i wodne ogrzewanie podłogowe

System sterowania ogrzewaniem podłogowym z panelem centralnym Danfoss Link™ CC zapewnia optymalną funkcjonalność i niezawodność działania. Jest także prosty w instalacji i obsłudze.

Zarządzanie ogrzewaniem przez Danfoss LinkKomponenty systemu:

Panel centralny Danfoss Link™ CC do bezprzewodowego sterowania.
Regulator wodnego ogrzewania podłogowego Danfoss. Link™ HC może komunikować się z maksymalnie 10 termostatami pokojowymi. Dzięki obsłudze do trzech regulatorów wodnego ogrzewania podłogowego Danfoss Link™ HC poprzez jeden panel centralny. Danfoss Link™ CC, w ramach jednego kompletnego systemu można sterować maksymalnie 30 termostatami pokojowymi.
Termostat pokojowy Danfoss Link™ RS - dokładny pomiar temperatury i możliwość ustawiania w każdym pokoju. Dwukierunkowa komunikacja umożliwia natychmiastowe sprawdzenie stanu połączenia bezprzewodowego pomiędzy termostatami a panelem centralnym.

Danfoss Link i elektryczne ogrzewanie podłogowe

Panel centralny Danfoss Link™ CC to idealne rozwiązanie umożliwiające sterowanie elektrycznym ogrzewaniem podłogowym lub innymi systemami ogrzewania elektrycznego. Wszystkie elementy sterujące ogrzewaniem komunikują się ze sobą za pomocą dwukierunkowej transmisji bezprzewodowej.

Panel centralny Danfoss Link™ CC do bezprzewodowego sterowania.
Termostat podłogowy Danfoss Link™ FT do elektrycznego ogrzewania podłogowego włącza i wyłącza element grzejny. Opcjonalnie może być wyposażony w czujnik łatwego i dokładnego pomiaru temperatury podłogi. Termostat ogrzewania elektrycznego może pośrednio wzmacniać sygnał pomiędzy termostatami grzejnikowymi a panelem centralnym, jeśli termostaty są zamontowane w większej odległości od panelu centralnego.
Termostat pokojowy Danfoss Link™ RS - dokładny pomiar temperatury pomieszczenia i możliwość jej regulacji.

Logo Danfoss
Adres:
Chrzanowska 5
05-825 Grodzisk Mazowiecki
(22) 755 06-84
www.smartheating.danfoss.pl
aktualizacja: 2016-04-27
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Newsletter BudujemyDom.pl
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Miesięcznik Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!

Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.

Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim: aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego, porady budowlane, najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl, zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
x